Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Niemcy

Niemcy

Niemcy - państwo federacyjne położone w zachodniej i środkowej Europie.

policja
17.02.2024 19:16 Tragiczny błąd polskiego kierowcy w Niemczech. Nie miał żadnych szans

W sobotę na autostradzie A38 w Saskonii-Anhalt doszło do koszmarnego wypadku. Kierowca ciężarówki popełnił jeden błąd, który kosztował go życie. Kiedy na miejsce przyjechali niemieccy funkcjonariusze, zastali przerażający widok. Pojazd runął z ponad 10 metrów. 

tunel, wypadek
11.02.2024 11:16 Polak został bohaterem. Ciężarówka stanęła w ogniu w środku tunelu

Niemcy okrzyknęli mianem bohatera kierowcę ciężarówki z Polski, który podjął niebywałe ryzyko. Chwile dzieliły mężczyznę od tragedii, jednak ten postanowił zachować zimną krew. Podczas przejazdu przez tunel ciężarówka pełną samochodów nagle zaczęła się palić. Polak z początku próbował ją gasić, jednak potem zdecydował się na odważny czyn.

straż pożarna
05.01.2024 10:12 Niemcy. Tragiczny bilans pożaru w szpitalu. Nie żyje jedna osoba, 22 są ranne

Tragiczny finał pożaru w szpitalu. Nie żyje jedna osoba, a 22 zostały ranne. W czwartkowy (4 stycznia) wieczór ogień strawił placówkę medyczną w niemieckim Uelzen. W akcji ratunkowej udział brało aż 140 strażaków. Za pomocą drabin wydobywali oni z budynku uwięzionych na trzecim piętrze pacjentów.

Lidl
31.12.2023 17:07 Istne szaleństwo w Lidlu. Klienci wyrywali sobie towar, nagranie jest hitem TikToka

Takich scen w jakimikolwiek sklepie nie było chyba nigdy. Nic więc dziwnego, że uwiecznione na nagraniu wideo tłumy przepychających się i krzyczących ludzi, pragnących zgarnąć kolorowe pudełeczka z Lidla, stały się prawdziwym hitem sieci. Film zdążyło już obejrzeć ponad 7 mln użytkowników TikToka, którzy nie kryli swojego zdziwienia. Co więc wywołało takie poruszenie? Będziecie więcej niż zaskoczeni.

samochód wypadek kasacja
19.12.2023 10:23 Tragiczny wypadek na niemieckiej autostradzie. Zginęły dwie Polki, sprawca rzucił się do ucieczki

Trzy osoby, w tym dwie Polki, zginęły na wypadku samochodowym na autostradzie A38 w Niemczech. Do zdarzenia miało dojść z udziałem BMW jadącego pod prąd. Kierowca miał później uciekać przed policją, po czym sam zginął na miejscu.

Danuta Holecka
17.12.2023 15:14 Danuta Holecka bohaterką niemieckiego dziennika. Niewiarygodne, jak ją nazwano

Danuta Holecka, gdy tylko 30 lat temu zaczynała pracę w TVP, z pewnością nie przypuszczała, że poza byciem gwiazdą polskich mediów, stanie się też bohaterką zagranicznej prasy. Tymczasem jej osobą nagle zainteresował się niemiecki dziennik "Süddeutsche Zeitung". Niestety, światło, w jakim postawiono główną twarz publicznej telewizji raczej nie jest takie, jakie ona sama mogłaby sobie życzyć. Dość powiedzieć, że dziennikarze “SZ” nadali prezenterce niewybredny, dość wstydliwy przydomek.

policja lotnisko wóz bojowy
05.11.2023 10:26 Hamburg. 35-latek staranował bramę lotniska. Ma broń i przetrzymuje 4-letnie dziecko

Hamburg. Mężczyzna staranował bramę lotniska i stanął tuż obok samolotu tureckich linii lotniczych. W samochodzie ma znajdować się 4-letnia dziewczynka, córka kierowcy. Padły strzały.

straż pożarna budowa pracownicy
30.10.2023 14:26 Śmiertelny wypadek na budowie w Hamburgu. Zawaliło się wysokie rusztowanie

Tragiczny wypadek na budowie. Potwierdzono już 4 ofiary śmiertelne. Do zdarzenia doszło w Westfield Hamburg-Überseequartier w powstającej dzielnicy Hafencity w Hamburgu na północy Niemiec. Znane są pierwsze szczegóły zdarzenia.

Sebastian Majtczak
01.10.2023 21:57 Zagadkowy zakup Sebastiana Majtczaka. Dokonał go tuż przed tragedią na A1

Poszukiwany przez policję Sebastian Majtczak tuż przed spowodowaniem śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 dokonał tajemniczego, acz poważnego zakupu. Na jaką transakcję zdecydował się posiadający podwójne (polskie i niemieckie) obywatelstwo Sebastian Majtczak?

Olaf Scholz i Mateusz Morawiecki
27.09.2023 21:02 Niemcy wprowadzają kontrole na granicy z Polską. Nasze stosunki są coraz gorsze

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser ogłosiła w środę (27.09) wprowadzenie wyrywkowych kontroli na granicy z Polską i Czechami. Powodem tej decyzji ma być znaczny wzrost podań o azyl u naszych zachodnich sąsiadów. Niemieckie władze twierdzą, że znaczna część migrantów trafia do ich kraju właśnie z Polski. Dzisiejsza decyzja Berlina to jednak kolejny dowód na to, że relacje polsko-niemieckie są coraz gorsze, a żaden z rządów nie potrafi i nie chce temu zaradzić. 

Policja
24.09.2023 11:43 Sześciolatek poszedł na plac zabaw i nie wrócił. Na miasteczko padł blady strach

Sześciolatek o imieniu Joel poszedł bawić się z rówieśnikami na plac zabaw, jednak długo nie wracał do domu. Rodzice szybko zareagowali, a pomocy udzieliła także policja. Nikt z nich nie spodziewał się aż tak tragicznego finału tej historii. Wstrząsające, co spotkało 6-letniego Joela.

przejście graniczne
23.09.2023 13:17 Wrócą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Zaskakujące stanowisko minister

Wrócą kontrole graniczne na polsko-niemieckiej granicy? Nancy Faeser, niemiecka minister spraw wewnętrznych, w najnowszym wywiadzie przyjęła jednoznaczne stanowisko. Niemcy krytycznie odnoszą się do afery wizowej w Polsce.

plaża ratownicy
21.09.2023 13:03 Groźna bakteria w Bałtyku. Nie żyje starszy mężczyzna

Groźna, mięsożerna bakteria w Bałtyku. Vibrio vulnificus doprowadziła do śmierci 74-letniego turysty, który kąpał się w morzu niedługo przed zgonem. W sierpniu z tego samego powodu zmarłą 86-latka. Niemiecki sanepid wydał specjalny komunikat.

wypadek pożar
21.09.2023 08:13 Wybuch na autostradzie w Niemczech. Nie żyje dwóch Polaków

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Ciężarówka przewożąca materiały niebezpiecznie nie wyhamowała przed korkiem i wbiła się w tył innego samochodu. Przewożony ładunek eksplodował i zginęło dwóch kierowców. Wszystko działo się 29 sierpnia między Theeßen a Burg-Ost w Saksonii-Anhalt w Niemczech. Śledczy przekazali nowe informacje na temat ofiar, pewne już, że byli to Polacy.

Olaf Scholz Piotr Wawrzyk
16.09.2023 08:29 Niemcy przywrócą kontrole na granicy? "Zachód może przestać uznawać wydane przez MSZ wizy"

Afera wizowa coraz głośniej jest komentowana przez zachodnie media i polityków. Głos zabrał także rzecznik Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Berlinie. Czy polskie wizy zostaną przez Niemcy unieważniona, a na granicach obu państw pojawią się kontrole? 

policja
05.09.2023 23:02 10-latka nie żyje, wcześniej została zgwałcona. W sprawę zamieszany 11-latek

10-latka z domu dziecka zginęła, a wcześniej została zgwałcona. Prokuratura i policja ujawniły ustalenia dotyczące wydarzeń z początku kwietnia. Niemcy są w szoku, za śmierć dziewczynki odpowiada zaledwie rok starszy kolega.

policja, Dorota Gałuszka
30.08.2023 11:42 Polka zaginęła przed laty, w domu jej męża znaleziono szczątki. Śledczy przekazali najnowsze ustalenia

Nie ma już wątpliwości, że w 2016 roku w niemieckim Susterseel doszło do tragicznej zbrodni, której ofiarą stała się Polka, 29-letnia Dorota. Szczątki kobiety znaleziono w domu jej męża i to on, zdaniem śledczych, dopuścił się makabrycznego zabójstwa. Mężczyzna został już aresztowany i przebywa w celi, gdzie czeka na sprawiedliwy proces. Prokuratura tymczasem ujawnia kolejne, wstrząsające ustalenia.

Niemiecka policja
28.08.2023 12:12 Polka zaginęła kilka lat temu w Niemczech. Teraz w mieszkaniu jej męża znaleziono ludzkie szczątki

Służby i media ogłosiły przełom ws. zaginięcia Polki w Niemczech. W mieszkaniu męża pani Doroty, która zniknęła w 2016 roku, znaleziono ludzkie szczątki. Na razie jednak nie potwierdzono, że należą one do Polki.

dziecko płacz policja
24.08.2023 09:15 8-latek został porzucony przez rodziców pod domem dziecka w Dorfhain. To miała być forma kary

Rodzice chcieli dać dziecku nauczkę, więc… zostawili go pod domem dziecka. Płaczącego 8-latka znaleźli opiekunowie Czerwonego Krzyża. Historią z niemieckiego miasta Dorfhain zajęła się już policja. Ustalono, co skłoniło rodziców do takiego “środka wychowawczego” wobec syna.

Śnieg w Niemczech
06.08.2023 16:15 Pogodowa anomalia. Zrobiło się biało, pługi śnieżne wyjechały na ulice

Ludzie przecierali oczy ze zdumienia, a jednak nieprawdopodobna jak na sierpień pogoda okazała się być prawdziwa. Silne burze z gradem uderzyły w Reutlingen w południowych Niemczech. Na ulice miasta musieli wyjechać strażacy i pługi śnieżne.

policyjne światła
29.07.2023 12:10 64-latek nagle chwycił za broń, nie żyją 3 osoby. Ujawniono zaskakującą przyczynę tragedii w Niemczech

Sąsiedzki konflikt zakończył się sięgnięciem po broń. Niestety ziścił się najczarniejszy z możliwych scenariuszy i policja potwierdziła ofiary śmiertelne. Wszystko działo się w nocy z piątku na sobotę. Strzelcem był 64-latek.

pożar
28.07.2023 21:43 Nie żyją dwie osoby. Wpadli w pułapkę, w akcie desperacji skoczyli z 12. piętra

W piątek 28 lipca w jednym z wieżowców wybuchł pożar. Lokatorzy mieszkania objętego płomieniami wybrali skok z 12. piętra zamiast pewnej śmierci w ogniu. Pomimo podjętej próby reanimacji dwie osoby zmarły. 

szpital
12.07.2023 13:28 Brutalny gwałt w szpitalu. 17-latka padła ofiarą pracownika. Jest wyrok sądu

Wstrząsające informacje zza naszej zachodniej granicy. 42-letni mężczyzna, zatrudniony w szpitalu w niemieckim Offenbachu, brutalnie zgwałcił 17-letnią pacjentkę. Dziewczyna, która właśnie wybudzała się z narkozy, błagała oprawcę o litość, ale ten zamiast przestać, jeszcze ją pobił. Gdy wpadł w końcu w ręce organów ścigania, tłumaczył się w niewyobrażalny sposób.

Mateusz Morawiecki
15.06.2023 15:11 Mateusz Morawiecki ostro o Niemczech. "Tutaj jest Sejm, a nie Bundestag"

Dziś (15.06) w Sejmie odbyła się burzliwa debata na temat proponowanego na forum Unii Europejskiej mechanizmu tzw. obowiązkowej solidarności odnośnie do relokacji migrantów. Głos zabrali m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Premier w ostrych słowach skomentował naciski Niemiec na Polskę.

Rozmowy polsko-niemieckie
21.05.2023 17:07 MSZ: W poniedziałek odbędzie się spotkanie z niemieckimi parlamentarzystami ws. reparacji dla Polski

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk przekazał, że jutro (22.05) odbędę spotkanie z parlamentarzystami niemieckimi, na którym poruszona zostanie kwestia odszkodowań dla Polski. Dodał, że w Niemczech rozpocznie się również akcja informacyjna, traktująca m.in. o stratach wojennych Polski

o. Tadeusz Rydzyk
19.05.2023 12:25 Tadeusz Rydzyk grzmi po wizycie w Niemczech. Nie zostawił suchej nitki na naszym sąsiedzie

Tadeusz Rydzyk nie daje o sobie zapomnieć. Toruński redemptorysta znów wywołał kontrowersje słowami, które padły podczas czwartkowych uroczystości związanych z siódmą rocznicą konsekracji miejskiego Sanktuarium, a które to mocno uderzyły w naszych sąsiadów. Kapłan nie hamował się ani przez chwilę i stwierdził, że na zachodzie mamy do czynienia z “antycywilizacją”. Na tym jednak nie koniec, bo jeszcze większe zarzuty padły pod adresem samych Niemiec, gdzie założyciel Radia Maryja był ostatnio z wizytą.

Granica polsko-niemiecka
19.05.2023 11:41 Wrócą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Na to liczą władze kilku landów

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal rbb24, Michael Stuebgen, szef brandenburskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, uważa, że szybkie wprowadzenie kontroli granicznych na granicy z Polską jest wykonalne. Polityk CDU wyraził nadzieję, że kontrole te rozpoczną się na początku czerwca, jeszcze przed planowaną na połowę tego miesiąca konferencją ministrów spraw wewnętrznych niemieckich landów.

pieniądze
15.05.2023 18:59 Brakuje kierowców tirów. Ile można zarobić w Polsce, a ile za granicą? Kwoty zaskoczą wielu

W Polsce brakuje aktualnie co najmniej 124 tys. kierowców zawodowych. Rzeczywistość jest bolesna. Wielu z nich nie przywiązuje się do swoich pracodawców. Wielu ulega pokusie zagranicznych pieniędzy. Niemieckie firmy gwarantują nie tylko wyższe zarobki, ale również korzystniejsze pakiety socjalne oraz perspektywę emerytury w euro. Ile zarobić dziś może kierowca z prawem jazdy C i C+E w Niemczech?