Goniec.pl > Polska > Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 18.03.2023 21:01

Ojciec przyduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

Policja zatrzymała rodziców z nagrania.
Fb/Biuro Obrony Praw Dziecka

W sieci pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie, na którym ojciec przydusza swoje 7-letnie dziecko. Film oburza nie tylko postawą ojca, lecz również zachowaniem matki, która przyglądała się całemu zdarzeniu. Kobieta pomimo próśb syna wstrzymała się z udzieleniem mu pomocy. Sprawą zajęło się Buro Obrony Praw Dziecka, które złożyło zawiadomienie na policję. Rodzice zostali już zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Ojciec podduszał dziecko. Matka się przyglądała. Szokujące nagranie

- Ojciec najpierw unieruchomił dziecko, by potem przyduszać je ciężarem swojego ciała. Dziecko krzyczy i prosi mamę o pomoc, lecz kobieta nie reaguje. Odsuwa meble, by szamoczące się, duszone dziecko ich nie uszkodziło - opisywało w swoich mediach społecznościowych Biuro Obrony Praw Dziecka, które zamieściło porażające nagranie, jakie udostępnili w sieci rodzice dziecka.

- Może w końcu będzie święty spokój - miała wypowiedzieć w kierunku chłopca jego matka, kiedy widziała, jak jego ojciec go przydusza, na co uwagę zwrócili przedstawiciele BOPD. Jak można zaobserwować na nagraniu, dziecko zostaje uwolnione z uścisku dopiero w momencie problemów z oddychaniem i brakiem możności złapania tchu. 

Dopiero w tym momencie kobieta przystępuje do dziecka, które usiłuje klepać po plecach, masować i wdmuchać powietrze do ust. 7-latek szczęśliwie był w stanie odzyskać oddech bez interwencji medycznej. 

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Działania prawne

Jak można było przeczytać w komunikacie Biura Obrony Praw Dziecka, w sprawie zostało złożone natychmiastowe zawiadomienie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. 

- Tego typu działania rodziców są przestępstwem zagrożonym karą do 15 lat pozbawienia wolności. Nasza organizacja, będzie domagała się zatrzymania opiekunów i postawienia ich przed sądem - można było przeczytać w oświadczeniu BOPD. 

Dodatkowo przedstawiciele biura zapowiedzieli złożenie wniosku do właściwego wydziału sądu rodzinnego o wgląd w sytuację dziecka oraz rodziny z domaganiem się odbioru władzy rodzicielskiej nad 7-latkiem. 

Zatrzymanie rodziców

Jeszcze w piątek dwoje rodziców zostało ujętych przez policję i osadzonych w policyjnej izbie zatrzymań. Jak przekazało Biuro Obrony Praw Dziecka, organy ścigania wystąpiły o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych.

- Niezależnie od tego czy sprawcy zostaną w areszcie czy nie - na pewno zasiądą na ławie oskarżonych i odpowiedzą karnie za czyny których się dopuścili - komentowało sprawę BOPD.

Według przekazanych informacji 7-latkowi obecnie nic już nie zagraża. Odebrany ze szkoły został “umieszczony w bezpiecznym miejscu”. Dodatkowo przedstawiciele biura zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby, które miały “zachęcać rodziców do znęcania się nad dzieckiem”.

- Informujemy, że nasze Biuro zajmie się również tak zwanymi "moderatorkami", wśród których bardzo aktywa była kobieta o pseudonimie "Szpila". "Moderatorki" zachęcały rodziców do znęcania się nad dzieckiem i usprawiedliwiały na Tiktoku ich zachowania. Złożymy w sprawie tych osób osobne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - przekazało BOPD.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: Fb/Biuro Obrony Praw Dziecka