Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk i Jarosław Kaczyński spotkają się na debacie? Były premier odpowiedział na zaproszenie prezesa PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.12.2022 08:26

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński spotkają się na debacie? Były premier odpowiedział na zaproszenie prezesa PiS

Debata Jarosław Kaczyński kontra Donald Tusk coraz bliżej
Piotr Molecki/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Debata Jarosław Kaczyński kontra Donald Tusk to tylko kwestia czasu? Prezes PiS przed kilkoma dniami zapowiedział, że nie odrzuci zaproszenia do dyskusji z byłym premierem. Postawił warunek dotyczący wyzwisk i pogróżek. Donald Tusk odpowiedział i również zastrzegł jedną kwestię.

Jarosław Kaczyński w czasie rozmowy na antenie Radia Wrocław zaskoczył stwierdzeniem, że debata między nim a Donaldem Tuskiem nie jest niemożliwa. Prezes PiS pokazał jednak, że jest twardym negocjatorem.

Debata Jarosław Kaczyński kontra Donald Tusk coraz bliżej

Jarosław Kaczyński nie przestaje zaskakiwać. Dwa dni temu prezes PiS wprawił w osłupienie stwierdzeniem, że jest gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem.

Dwaj najwięksi wrogowie polityczni już niedługo zasiądą w specjalnym studio i zmierzą się na argumenty? Nie można tego wykluczyć, ale Jarosław Kaczyński jasno podkreślił, że ma konkretny warunek wobec Donalda Tuska.

- Jeżeli to będzie debata w uczciwych warunkach i jednocześnie, jeżeli przedtem Donald Tusk da jakieś sygnały, że to nie będzie z jego strony obrzucanie wyzwiskami, czy pogróżki, że nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak - mówił na antenie Radia Wrocław prezes PiS.

Donald Tusk odpowiedział na słowa szarej eminencji rządu PiS. Były premier również chętny jest do rozmowy, ale także stawia warunek.

Donald Tusk gotowy do debaty z prezesem PiS

Na odpowiedź Donalda Tuska na słowa Jarosława Kaczyńskiego nie trzeba było długo czekać. Na Twitterze pojawił się krótki wpis, który wiele wyjaśnia.

 - Jestem gotowy do debaty w dowolnym czasie i miejscu, panie prezesie - napisał Donald Tusk. W odniesieniu do warunków stawianych przez Jarosława Kaczyńskiego złożył obietnicę, która jednocześnie jest drobnym ostrzeżeniem.

- Będę czuły i delikatny, chociaż amnestii obiecać nie mogę - stwierdził były premier na koniec krótkiego wpisu.

Wydaje się, że najważniejsze kwestie debaty Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska zostały ustalone. Pozostaje tylko czekać na datę i miejsce?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl