Goniec.pl
AFP/EAST NEWS

AFP/EAST NEWS

Jarosław Kaczyński gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem. Stawia jeden warunek

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Czy zbliżający się wielkimi krokami rok wyborczy przyniesie debatę Donald Tusk - Jarosław Kaczyński? Na niezliczone apele lidera PO postanowił odpowiedzieć prezes PiS. Jak zaznaczył polityk w rozmowie z "Radiem Wrocław", jest on gotowy do bezpośredniego pojedynku, który musiałby się odbyć na określonych zasadach.

Debata Jarosław Kaczyński - Donald Tusk

W pojedynkach wagi ciężkiej niezwykle rzadko dochodzi do unifikacji federacji bokserskich, których stawką stają się wszystkie najważniejsze pasy. Podobnie bywa i w polityce, a szczególnie takiej, która nie zadbała, by zagwarantować obywatelom rzetelnej debaty głównych kandydatów do objęcia władzy w kraju.

Jarosław Kaczyński jest nieugięty względem reparacji wojennych od Niemiec.

Jarosław Kaczyński bezlitosny dla Niemiec. "Są nam winni, mają zapłacić"

CZYTAJ DALEJ

Choć w Polsce nie ma obowiązku starcia kandydatów w bezpośredniej debacie, jak to ma miejsce chociażby w Stanach Zjednoczonych, to jeszcze przed kilkunastu laty zdarzało się, iż o ostatecznym wyniku wyborczym decydował właśnie taki pojedynek.

Tak było chociażby w przypadku debaty Aleksandra Kwaśniewskiego z Lechem Wałęsą w 1995 r., po której panowie przez długi czas nie pałali do siebie zbytnią sympatią, podobnie też było po 2007 r. kiedy to wyborcy doświadczyli bezpośredniego pojedynku Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem.

Był to niestety ostatni taki pojedynek dwóch najważniejszych polityków ostatnich lat w Polsce. Od tamtego czasu Jarosław Kaczyński za każdym razem znajdował usprawiedliwienie dla braku swojego uczestnictwa w kolejnych debatach. Najczęściej wracał pamięcią do kłopotliwych pytań Donalda Tuska o "cenę ziemniaków", która stała się symbolem ówczesnej porażki prezesa PiS, albowiem jak się okazało nie znał on odpowiedzi.

Jarosław Kaczyński gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem

Tym razem jednak prezes PiS po raz kolejny zaskoczył wszystkich wyborców swoim wyznaniem w rozmowie z "Radiem Wrocław", w którym przyznał, iż jest gotowy do debaty z Donaldem Tuskiem. Jak zapewnił polityk, podstawowym warunkiem takiej debaty winno być zachowanie wysokich standardów kultury pozbawionych "wyzwisk i pogróżek".

- Jeżeli to będzie debata w uczciwych warunkach i jednocześnie, jeżeli przedtem Donald Tusk da jakieś sygnały, że to nie będzie z jego strony obrzucanie wyzwiskami, czy pogróżki, że nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak - komentował Jarosław Kaczyński. - No ale jeżeli to będzie dyskusja na ten temat, ile lat będę siedział za to, że służyłem dobrze Polsce, to takiej dyskusji nie będę prowadził - zaznaczył od razu prezes PiS.

Jak podkreślił również polityk, być może po przyszłorocznym zwycięstwie "inni będą prowadzili z panem Tuskiem" rozmowę. - Bo wiele tych jego wypowiedzi już zbliża się do gróźb karalnych - podsumował polityk.

TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Jeden po drugim wychodzili na scenę i się zaczęło. Politykom może się zrobić słabo

We wtorek 18 stycznia po raz 29. wręczono "Paszporty Polityki". W trakcie gali, na której nagrodzono najbardziej obiecujących polskich artystów, nie zabrakło odwołań do polityki. Pod ostrzałem prowadzących i laureatów znaleźli się m.in. prezes TVP Jacek Kurski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kliknij "dalej", aby sprawdzić, co zarzucili im uczestnicy wydarzenia.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiowroclaw.pl/RadioZET.pl

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa: wypadek z udziałem karetki pogotowia, wezwano śmigłowiec LPR

Wiadomości

Warszawa. Tragiczne zderzenie karetki, taksówki i osobówki. Nie żyje jedna osoba, lądował LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje starsze małżeństwo. Wiadomo już, jak zmarli

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejne zapadlisko w Trzebini. To już czwarte w tym roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz usłyszał zarzuty ws. potrącenia rowerzystki. Były premier nie przyznaje się

Czytaj więcej >
Wypadek Las Vegas
LVMPD/Twiter

Wiadomości

O krok od tragedii. Wyciągnęli kierowcę z auta chwilę przed wybuchem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje aktor George P. Wilbur. To on grał Michaela Myersa w "Halloween"

Czytaj więcej >