Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 06.12.2022 09:20

Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne słowa

Bronisław Komorowski nie pozostawił suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/Piotr Molecki/East News

Bronisław Komorowski nie pozostawił suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim. Były prezydent na antenie TVN24 odniósł się do nagany jakiej prezes PiS udzielił lekarzom podczas swojej wizyty w Nowej Soli. "Pan Kaczyński poszedł w łatwą krytykę" - mówił w "Kropce nad i" polityk.

Bronisław Komorowski uderza w Jarosława Kaczyńskiego

- Niewątpliwie lekarze zarabiają przyzwoicie w tej chwili. Ale m.in. dlatego, że ich brakuje i dyrektorzy starają się bardzo jak pozyskać lekarzy - mówił w studiu TVN24 Bronisław Komorowski.

- Pan Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce - komentował były prezydent. - No, gdzie są te sukcesy PiS w obszarze reformy służby zdrowia? Tak, aby lekarze nie musieli pracować na trzech etatach lub wyjeżdżać za granicę - pytał wymownie polityk.

- Pan Kaczyński poszedł w łatwą krytykę. Nie znalazł prze tyle lat sposobu na rozwiązanie naprawdę dotkliwego problemu - zwracał uwagę Bronisław Komorowski, który podkreślał, iż poza negatywną narracją płynącą z obozu władzy, prezes PiS nie ma pomysłu na realną reformę służby zdrowia w Polsce.

Jarosław Kaczyński o lekarzach

Słowa byłego prezydenta dotyczyły wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który podczas niedzielnego spotkania z wyborcami Nowej Soli mówił ze znaną sobie manierą o problemach w służbie zdrowia. Z ust prezesa PiS padło podówczas, iż lekarze zarabiają "bardzo, bardzo dużo".

Co więcej, lider PiS opowiadał historie, które miały świadczyć o tym, iż lekarze są nieefektywni ze względu na przepracowanie, wynikające z brania kilku etatów jednocześnie, przez co lekarze mają mieć mniej pewne ręce podczas zabiegów.

- Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić - diagnozował całą sprawę Jarosław Kaczyński, który podkreślał, iż lekarze powinni dobrze zarabiać, gdyż zawód ten wymaga co najmniej 10 lat solidnego kształcenia, jednak pensja lekarska musi być uzależniona od wydolnego i skutecznego działania jednostek szpitalnych.

- Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji - podsumował w niedzielę prezes PiS, powołując się na posługę duchownych, którzy powinni być wzorem dla środowiska lekarskiego.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24.pl/se.pl