Goniec.pl

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Donald Tusk trafi przed Trybunał Stanu? Janusz Kowalski zbiera podpisy za powołaniem komisji śledczej

28 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Donald Tusk stanie przed Trybunałem Stanu? Tego chcą politycy Solidarnej Polski, którzy w niedzielę 27 listopada ogłosili, że zbierają podpisy pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej. - Donald Tusk jako premier prowadził politykę bezwzględnie prorosyjską, proputinowską - powiedział Janusz Kowalski. Zarzuty ciążące nad byłym premierem nie są drobne.

Donald Tusk może mieć w najbliższym czasie spore kłopoty. Politycy Solidarnej Polski zdecydowali, że chcą pociągnąć byłego premiera do odpowiedzialności w związku z jego działaniami z przeszłości.

Donald Tuska stanie przed Trybunałem Stanu?

Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa , ogłosił w niedzielę, iż rozpoczyna się walka o postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Solidarna Polska zbiera podpisy pod wnioskiem o powołanie specjalnej komisji śledczej.

Jak wyjaśnili partyjni koledzy Zbigniewa Ziobro , komisja śledcza miałaby zbadać "politykę energetyczną Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 do 22 września 2014 r., a więc 2502 dni prorosyjskiej polityki Donalda Tuska".

- Donald Tusk jako premier prowadził politykę bezwzględnie prorosyjską, proputinowską - wyjaśniał wiceminister rolnictwa na konferencji zwołanej przed warszawską siedzibą Platformy Obywatelskiej.

- Lista prezentów Donalda Tuska względem Władimira Putina i względem Kremla jest bardzo długa - dodawał Janusz Kowalski .

Zarzuty wobec Donalda Tuska, lista nie jest krótka

Janusz Kowalski wydaje się mieć prosty cel w życiu. Nawet z okazji urodzin Donalda Tuska życzył mu stanięcia przed Trybunałem Stanu . Wiceminister rolnictwa postanowił pomóc w spełnieniu tego życzenia.

- Mamy gotowy wniosek o powołanie komisji śledczej dotyczącej polityki energetycznej ze szczególnym uwzględnieniem prorosyjskich działań rządu Donalda Tuska. Chcemy postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu - wyjaśniał Janusz Kowalski.

Wśród zarzutów stawianych Donaldowi Tuskowi znaleźć można "zatrzymanie Baltic Pipe", "próbę przedłużenia kontraktu do roku 2037 z Gazpromem", "zatrzymanie (rurociągu - przyp. red.) Odessa-Brody-Płock-Gdańsk", czy "umorzenie kontraktu jamalskiego".

Janusz Kowalski przekonywał, że lista "wspólnych projektów" Donalda Tuska oraz Władimira Putina jest jeszcze dłuższa. Jest to jeden z głównym powodów powołania specjalnej komisji śledczej.

Niemniej wiceminister rolnictwa zaskoczył połączeniem tematu ze zmarłym w Smoleńsku prezydentem, bratem Jarosława Kaczyńskiego. - To jest dla mnie szczególnie istotna kwestia, ponieważ jest to realizacja testamentu św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bronił polskiej suwerenności - oświadczył Janusz Kowalski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Pieniądze przekonają seniorów do dłuższej pracy i zrezygnowania z emerytury? Chodzi o specjalną nagrodę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nietypowy policyjny pościg. 31-latek ukrył się przed policjantami w psiej budzie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Trudno uwierzyć, co przewoził w swoim samochodzie, policjanci byli zaskoczeni. Nagranie to hit
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]