Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln. zł. za wyjście z grupy? Rzecznik rządu zabrał głos
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 05.12.2022 15:01

Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln. zł. za wyjście z grupy? Rzecznik rządu zabrał głos

Piotr Muller
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W obliczu dzisiejszych informacji, jakoby Polska kadra w piłce nożnej miała otrzymać sowitą premię ze strony rządu, za awans do fasy pucharowej mistrzostw świata w Katarze nie milkną komentarze opinii publicznej. Zdaniem dziennikarzy "WP" mowa o kwocie 30 mln zł. Pieniądze miałyby zostać rozdysponowane pomiędzy piłkarzy, trenera oraz sztab szkoleniowy. Do sprawy odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln zł.?

Rzecznik rządu nie chciał potwierdzić dzisiejszych rewelacji "WP". Przekazał on jedynie, że ma powstać specjalny fundusz. - Premier obiecał w rozmowie z przewodniczącym PZPN i trenerem dodatkowe środki i to się dzieje - mówił Müller, dodając jednocześnie, że chodzi o środki na rzecz rozwoju sektora piłki nożnej.

- W mediach pojawiła się informacja o przekazaniu 30 mln zł dla polskiej kadry. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu środków w ramach specjalnego funduszu, który ma wspierać szkolenie młodych piłkarzy - poinformował Piotr Müller.

Rzecznik rządu, podczas dzisiejszej konferencji prasowej był dopytywany, czy to oznacza, że premier nie obiecał premii piłkarzom. Przedstawiciel rządu wymijająco oznajmił: "jeżeli pan rozumie to jako premię, te środku dla całego sektora, to tak". - Liczymy na to, że polska piłka nożna będzie mogła dzięki wsparciu osiągać kolejne sukcesy - dodawał rzecznik.

Miliony na stole

Jak poinformowała "Wirtualna Polska", tuż przez mundialem, Mateusz Morawiecki, który wizytował polską kadrę podczas przygotowań, miał przekazać piłkarzom, iż awans z grupy przyniesie nie tylko ogromną radość narodu, lecz również będzie sowicie wynagrodzone.

Jak podało "WP" premier miał mówić o kwocie sięgającej 30 mln zł. Jak poważna to kwota może świadczyć fakt, iż za sam awans do 1/8 finału mistrzostw świata PZPN zainkasował od FIFY sumę około 20 mln zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl