Goniec.pl
Policja

Pixabay/Andrzej Rembowski

Dantejskie sceny przy autostradzie A1. Matka zostawiła na postoju dwie córki

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Osobliwe zdarzenie w pobliżu stacji paliw w Malankowie tuż przy autostradzie A1. Wracająca z wakacji z trójką dzieci kobieta pozostawiła w miejscu postoju swoje dwie nastoletnie córki i odjechała jedynie z siedzącym na tylnym siedzeniu auta synem. Jak tłumaczyła, była roztargniona i zmęczona. Na szczęście, z pomocą przybyli funkcjonariusze policji.

Upragniony letni wypoczynek nie mógł zakończyć się większymi nerwami niż te, które spotkały rodzinę wracającą znad morza poprzez miejscowość Malankowo w województwie kujawsko-pomorskim.

Screen Facebook / Miasto Lubin

Porażający wypadek na Dolnym Śląsku. Wóz strażacki wbił się w osobówkę, 5 osób trafiło do szpitala

CZYTAJ DALEJ

Choć chwile spędzone na wakacjach z pewnością pozwoliły naładować przysłowiowe baterie i oderwać się od codziennych zmartwień, te dopadły kobietę i jej trójkę dzieci jeszcze zanim na dobre dotarli oni do swojego domu.

Matka pozostawiła na postoju dwie córki

Była słoneczna niedziela 24 lipca. W samym środku wakacji w trasę do miejsca zamieszkania wyruszyła matka, jej dwie córki w wieku 13 i 15 lat oraz 13-letni syn. Jak to jednak zwykle bywa, męczącej podróży towarzyszył przystanek na ustawionym przy popularnej autostradzie A1 MOP-ie. Z samochodu żywo wyskoczyły dwie nastolatki, które udały się na krótką przechadzkę i wizytę w toalecie.

Choć pobyt w WC nie trwał zbyt długo, te kilka minut wystarczyło, by nagle wydarzyło się coś, czego nikt z uczestników podróży nie mógł się spodziewać. Siostry, opuszczając toaletę, na próżno zaczęły wypatrywać należącego do rodziny samochodu i popadły w dezorientację.

Horror zakończony "happy endem"

Chwila grozy zmroziła krew w żyłach nastolatek, jednak te postanowiły działać racjonalnie i zwróciły się z prośbą o pomoc do pracowników pobliskiej stacji benzynowej. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem wydało się być wezwanie policji, która sprawdziła monitoring i ustaliła, że nastolatki nie kłamią i doszło do fatalnej pomyłki.

Po ustaleniu numeru telefonu matki, mundurowi nakazali jej, by "natychmiast wracała" i spędzili aż dwie godziny w towarzystwie porzuconych dziewczynek, czekając, aż ich matka zawróci na autostradzie.

- 42-letnia mieszkanka Katowic nie była w stanie racjonalnie wyjaśnić zaistniałej sytuacji. Tłumaczyła swoje zachowanie zmęczeniem i rozkojarzeniem - informuje policja.

Podobnym roztargnieniem wykazał się też brat nastolatek, który zeznał, że nie zauważył, by sióstr nie było w aucie, bo grał w grę, a na uszach miał słuchawki.

Matkę dzieci poddano badaniom na trzeźwość, które przebiegły pomyślnie dla kobiety. Po dokonaniu wszelkich formalności, rodzina w komplecie mogła wyruszyć w dalszą podróż, jednak przygodę tę z pewnością będzie jeszcze długo wspominać bez nostalgii. Policja apeluje tymczasem, aby podczas wakacyjnych wojaży zachować czujność i ostrożność.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Krystyna Pawłowicz stanęła w obronie prezesa PiS. Przy okazji bezlitośnie zadrwiła z Donalda Tuska

  • Poseł Nowej Lewicy zaliczył potężna wpadkę. Tomasz Trela nie wiedział, w ilu zespołach sejmowych zasiada

  • Adam Glapiński dostanie solidną podwyżkę. W 2023 roku prezes NBP zarobi jeszcze więcej

Źródło:Goniec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać precyzję uderzeń ukraińskich dział (Twitter/Ukrainian Front).

Wiadomości

Wojna w Ukrainie. Trzy rosyjskie czołgi zmiecione w jednej chwili

Czytaj więcej >
Policjanci pomogli seniorce na wózku inwalidzkim, nagranie trafiło do sieci

Wiadomości

Policjanci z Łodzi pomogli seniorce na wózku inwalidzkim. Ciekawa reakcja internautów

Czytaj więcej >
Wtorkowe posiedzenie sejmu wzbudziło niemało emocji (Pawel Wodzynski/East News).

Wiadomości

Afera w Sejmie. Zrobiła zdjęcie Czarnkowi. "Widzicie to?"

Czytaj więcej >
Ksiądz w obrzydliwych słowach zareagował na decyzję sądu. Rzucał groźbami i mówił o sznurze

Wiadomości

Ksiądz został skazany za skandaliczne słowa. Jego reakcja jest jeszcze gorsza

Czytaj więcej >
Największy bank w Polsce ostrzega klientów

Wiadomości

Klienci PKO BP powinni uważać. Tak działają oszuści

Czytaj więcej >
Ambulans

Wiadomości

32-latka nagle źle się poczuła. Po kilku godzinach zmarła, w akcji prokuratura

Czytaj więcej >