Goniec.pl
Krystyna Pawłowicz stanęła w obronie prezesa PiS. Była posłanka bezlitośnie zadrwiła z Donalda Tuska

Twitter/KrystPawlowicz

Krystyna Pawłowicz stanęła w obronie prezesa PiS. Przy okazji bezlitośnie zadrwiła z Donalda Tuska

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Ostatnia wpadka językowa Jarosława Kaczyńskiego stała się powodem do kpin ze strony jego największego konkurenta Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej w swoim stylu zażartował z trudności oponenta w wymówienia słowa "sztokholmski", co nie spodobało się wiernej żołnierce PiS Krystynie Pawłowicz. Znana z prowokacyjnych wypowiedzi była posłanka stanęła w obronie upokorzonego prezesa partii i bez skrupułów nawiązała do wady wymowy polityka z Sopotu.

W dzisiejszych czasach śmiało można stwierdzić, że kto nie istnieje w sieci, ten nie ma prawa głosu. To zresztą nie podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu, który chce walczyć już nie tylko ze społecznością LGBT, ale i równie niebezpiecznymi smartfonami, opanowującymi dusze niewinnych nastolatków.

Screen Youtube / Moje Gniezno

Zaatakował konwój z Jarosławem Kaczyńskim i trafił w ręce policji. Nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ

Awersja prezesa PiS do internetu i mediów społecznościowych jest niestety także powodem, dla którego nie jest on w stanie skutecznie odpierać licznych ciosów, jakie zadaje mu opozycja. Jedyną bronią są krótkie przemówienia, które wygłasza podczas swojego tournee po kraju, dlatego w sukurs ruszyli mu nieocenieni przyjaciele, trwający od lat u jego boku.

Jarosławowi Kaczyńskiemu poplątał się język

Wpadki Jarosława Kaczyńskiego mnożą się jak grzyby po deszczu. Prezes PiS zaledwie postawił stopę na wielkopolskiej ziemi, a już musiał przełknąć pigułkę wstydu, bo okazało się, że nie potrafi władać nad rodzimym językiem.

Przemawiając do mieszkańców Konina lider Zjednoczonej Prawicy próbował, jak zawsze podczas kampanii wyborczej, powracać do kwestii reparacji wojennych, które, jego zdaniem, powinny zapłacić nam Niemcy, a może i także Rosja.

Kaczyński przekonywał, że Niemcy zapłacili odszkodowania ponad 70 państwom, tylko Polsce nie. Co więcej, poza znajomością historii, postanowił wykazać się również rozległą wiedzą w dziedzinie psychologii i zdiagnozował, że ci, którzy nie widzą sensu w domaganiu się zadośćuczynienia od Berlina, cierpią na "syndrom sztokholmski".

Sęk w tym, że gdy przyszło do wygłaszania tej naukowej nazwy, prezes PiS zupełnie stracił panowanie nad swoimi słowami. Kilkukrotnie próbował wypowiedzieć słowo "sztokholmski", wywołując śmiech na sali, w końcu dał za wygraną i zaznaczył, że "chodzi o Sztokholm".

Jarosław Kaczyński w Gnieźnie wyjaśnił, kto stoi za okrzykiem "Polacy nic się nie stało"

Jarosław Kaczyński ujawnił genezę przyśpiewki "Polacy nic się nie stało". Prezes PiS naprawdę to powiedział

CZYTAJ DALEJ

Tusk wbija szpilę Kaczyńskiemu

Tego dnia ubaw po pachy musiał mieć śledzący każdy krok Kaczyńskiego Donald Tusk, który nie omieszkał wytknąć liderowi konkurencyjnej partii jego kompromitacji.

W przeciwieństwie do Kaczyńskiego, przewodniczący PO chętnie korzysta z nowoczesnych wynalazków, a swoją refleksją odnośnie wpadki oponenta podzielił się za pośrednictwem Twittera.

- I cóż, że ze Szwecji. Takie sztokholmskie językowe zadanie na smartfonie znalazłem. Wystarczy poćwiczyć – napisał.

Cięta riposta Krystyny Pawłowicz

Nie wiadomo, jak do tego doszło, ale na "prztyczka" Tuska w kierunku Kaczyńskiego nadzwyczaj szybko zareagowała przyjaciółka prezesa była posłanka Krystyna Pawłowicz. Niewykluczone więc, że sędzia TK Julii Przyłębskiej jest jedną z wielu internautek, które należą do obserwatorów lidera PO.

Jeśli rzeczywiście to prawda, nie ma wątpliwości, że profil Tuska Pawłowicz śledzi nie z sympatii, ale tylko po to, by móc szybko tweetować kolejne riposty, które wychodzą jej coraz lepiej.

Przyjaciółka byłego wicepremiera ds. bezpieczeństwa bardzo osobiście odebrała uwagę polityka z Sopotu i postanowiła odpowiedzieć w podobny sposób. Napisała więc zgryźliwy komentarz, w którym wypomniała Tuskowi, że ten nie potrafi poprawnie wypowiedzieć literki "r".

- Panie przewodniczący Donaldzie Tusku, a proszę szybko powiedzieć »roraty« lub »rabarbar«… »Albo król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego«… Wystarczy poćwiczyć… No, proszę próbować, poczekamy – kpiła.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost, Goniec.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >