Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Chciała zapłacić za zakupy. Kasjerka natychmiast wezwała policję
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.04.2024 19:19

Chciała zapłacić za zakupy. Kasjerka natychmiast wezwała policję

policja kasjer
Fot. Marek BAZAK/East News, Małopolska Policja

Wyjątkową czujnością wykazała się pewna sprzedawczyni z Bolesławca. Kobieta nie dała się nabrać na fortel klientki i szybko odkryła, że ta chciała ją oszukać. 63-letnia kobieta próbowała bowiem zapłacić za zakupy replikami banknotów o nominale 200 złotych. Teraz grozi jej do dwóch lat więzienia.

Bolesławiec. 63-latka chciała zapłacić fałszywymi banknotami

Do zdarzenia, które miało niecodzienne zakończenie, doszło w jednym ze sklepów w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). 63-letnia kobieta weszła do marketu i zgromadziła w swoim koszyku produkty warte prawie 70 zł. Następnie udała się do kasy.

Po zeskanowaniu wszystkich artykułów miało dojść do zapłaty, a wówczas klientka wyciągnęła banknot o nominale 200 złotych i podała go sprzedającej. Czujna kasjerka zauważyła jednak, że na papierowym pieniądzu widnieje nietypowy napis “souvenir” i zwróciła kupującej uwagę. Wówczas ta wyciągnęła kolejny, bliźniaczo podobny banknot. Jasne stało się więc, że najprawdopodobniej doszło do próby oszustwa.

Rekordowa cena fasolki szparagowej. Polacy zaskoczeni

Nieuczciwej klientce grozi kara więzienia

Pracownica marketu zareagowała natychmiast i nie okazała litości wobec 63-latki, powiadamiając patrol policji. Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu, ustalili, że banknoty to pamiątkowe repliki, a nie legalne środki płatnicze. Dwie “fałszywki” zostały zabezpieczone celem sporządzenia dokumentacji w sprawie.

ZOBACZ: Policja poszukuje tego mężczyzny. Trudno uwierzyć, czego miał się dopuścić

Jak przekazała asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, kobieta, która chciała zapłacić podrobionymi banknotami usłyszała zarzut oszustwa. Za ten czyn grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

417-236588 (1).jpg
Fot. KPP Bolesławiec
417-236589 (1).jpg
Fot. KPP Bolesławiec

Para z Prochowic regularnie używała podrobionych pieniędzy

Jeszcze większą przebiegłością wykazali się kobieta i mężczyzna, którzy przez pewien czas wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty w Prochowicach. Para albo płaciła podrobionymi pieniędzmi, albo też prosiła o ich rozmienienie. Oboje zostali zatrzymani w październiku ub.r.

25-latka i 34-latek usłyszeli łącznie kilka zarzutów i nałożono na nich dozór policyjny. Funkcjonariusze zaapelowali zaś do sprzedawców o dokładne sprawdzanie przyjmowanych banknotów, najlepiej przy pomocy testerów UV. W przypadku podejrzenia oszustwa, zawsze należy natychmiast powiadomić policję.

Źródło: Policja