Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznań. Zasłabł tuż przed szpitalem. 70-latek nie żyje
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.04.2024 17:36

Poznań. Zasłabł tuż przed szpitalem. 70-latek nie żyje

pogotowie policja
Fot. KMP Częstochowa

Tragiczne doniesienia z Poznania (woj. wielkopolskie). Na ulicy nieopodal Wielkopolskiego Centrum Onkologii USK zasłabł starszy mężczyzna. Na pomoc seniorowi pospieszyło pogotowie ratunkowe, ale na ratunek było za późno. U 70-latka prawdopodobnie doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Śmierć mężczyzny przed szpitalem w Poznaniu

O dramacie, który miał miejsce w sobotę (20 kwietnia) rano na ulicy Garbary, poinformował portal TVN24. Jak podają jego dziennikarze, na chodniku przed budynkiem Wielkopolskiego Centrum Onkologii zasłabł starszy mężczyzna.

Widzący to zdarzenie świadkowie natychmiast wezwali służby ratunkowe. Niestety, mimo iż na miejscu obecna była karetka pogotowia, a jej ratownicy podjęli walkę o życie seniora, ta zakończyła się niepowodzeniem.

15-latka zginęła pod kołami tramwaju. Szkoła zamieściła wpis

70-latek mógł doznać nagłego zatrzymania krążenia

Portal Goniec.pl próbował skontaktować się z poznańską policją, ale dotychczas się to nie udało. W sprawie wciąż jest wiele pytań, a na przynajmniej część z nich odpowiedzieć może sekcja zwłok, która najpewniej zostanie zlecona.

W akcji ratowania życia mężczyzny uczestniczyły także posiłki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Oficer prasowy jednostki przekazał, że rolą strażaków było zabezpieczenie miejsca i rozstawienie parawanu. 70-latek najpewniej doznał nagłego zatrzymania krążenia.

Tragedia w szpitalu w Tarnowskich Górach

Wczoraj (19 kwietnia) informowaliśmy o nieszczęśliwym zdarzeniu na terenie szpitala przy ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Znaleziono tam bowiem ciało 75-latka.

Wcześniej mężczyzna na własną rękę oddalił się z placówki, a jego poszukiwania zaangażowana była policja. Na miejscu makabrycznego odkrycia przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora. Ten zlecił sekcję zwłok zmarłego mężczyzny.

Źródło: TVN24