Goniec.pl
Burrito przyczyną śmierci 19-letniego chłopaka

(zdj. ilustracyjne) Pixabay.com/carolynabooth

Wziął trzy kęsy burrito, chwilę później już nie żył. 19-latek zmarł w tragicznych okolicznościach

2 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Trzy kęsy burrito wystarczyły, by 19-latek nagle zmarł. Uprzedzał o swojej alergii i pytał personel restauracji, czy wewnątrz jedzenia nie ma jednego drobnego składnika. Przezorność jednak nie pomogła. Gdy silna reakcja alergiczna była już w toku, chłopak usłyszał od personelu, że ma "wypić wodę i lemoniadę, aby się uspokoić".

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Burrito jest przyczyną śmierci 19-letniego Joe Dobson z Londynu. Jedynie trzy kęsy potrawy wystarczyły, by życie młodego mężczyzny się zakończyło.

Żonaci mężczyźni będą służyć w Kościele, pierwsza polska diecezja podjęła już decyzję

Przełomowa decyzja w polskiej diecezji. Żonaci mężczyźni dadzą komunię, udzielą chrztu i ślubu

CZYTAJ DALEJ

Burrito miało zaspokoić apetyt przebywającego na wakacjach w Meksyku chłopaka. Wiedział, że musi uważać na to, co je z powodu alergii, ale nie wszyscy równie przejęli się możliwością jego śmierci.

Trzy kęsy burrito zabiły 19-letniego Joe

Burrito zakończyło sielankę grupy przyjaciół, która chciała odpocząć w czasie wakacji. Wybrali Meksyk, ale raj bardzo szybko zamienił się w piekło. Co więcej, z wymarzonego urlopu wrócili w mniejszym składzie.

"The Mirror" nagłośnił sprawę Joe Dobson z Londynu. Chłopak wraz z przyjaciółmi wypoczywał w kurorcie Playa del Carmen. Nadmorski kurort znajduje się w Quintana Roo. To ostatnie miejsce, jakie zobaczył Joe.

Grupa przyjaciół z Londynu chciała napełnić brzuchy. Udali się do jednej z restauracji i Joe zamówił burrito w wersji wegetariańskiej. - Wielokrotnie prosił personel po hiszpańsku i angielsku, aby mieć pewność, że w jedzeniu nie będzie sezamu - zrelacjonował Mark Taylor, koroner.

Przyjaciele będący świadkami tragedii zeznali, że Joe ugryzł burrito zaledwie trzy razy. Włączył nawet latarkę w telefonie i oświetlił nią kanapkę, by potwierdzić przypuszczenia. Szybko zdał sobie sprawę, że w kanapce znajduje się sezam, a ten był dla niego śmiertelną pułapką. Nie zdołał z niej uciec.

- Ugryzł ją (...) i powiedział, że w środku jest sezam. Poszedł do personelu, ale pracownicy restauracji zaprzeczyli. Tymczasem on czuł w gardle, że w środku był sezam - wyjaśniła koleżanka 19-latka.

Biedronka

Biedronka przygotowała atrakcyjne okazje dla klientów. Zacznie się w poniedziałek

CZYTAJ DALEJ

Nie miał przy sobie leku

19-latek stracił przytomność, a chwilę przed tym jego znajomi ile sił w nogach popędzili do hotelu po specjalny lek na alergię. EpiPen towarzyszył chłopakowi wszędzie, ale pech chciał, że Joe nie włożył go do torby, wychodząc tego dnia z hotelu.

- Znałam Joe od trzech lat. Nigdy mnie nie zawiódł. Świętowaliśmy wspólnie różne sukcesy. Zdawałam sobie sprawę z jego stanu zdrowia, wszędzie nosił leki - przekazała w rozmowie z prasą Brytyjka, znajoma zmarłego 19-latka.

Wcześniej podali mu sezam, później nie wezwali karetki

Joe przewieziony został do szpitala, ale nie udało się uratować jego życia. Mark Taylor, koroner badający sprawę poinformował, iż Joe informował personel restauracji, iż konieczne jest natychmiastowe wezwanie karetki.

To kolejna zignorowana prośba 19-latka. W notatkach koronera przeczytać można, że Joe usłyszał, że ma "wypić wodę i lemoniadę, aby się uspokoił". - To wszystko nie powinno się wydarzyć, choćby biorąc pod uwagę wiek Joego - dodał Mark Taylor.

Matka dziecka chorego na białaczkę pokazuje codzienność życia swojej rodziny

Siostra nie odstępowała go na krok, poruszające zdjęcie obiegło świat. Jak dziś wygląda życie tej rodziny?

Mama małego Becketta jest autorką zdjęcia, które w 2019 roku poruszyło cały świat. Kobieta pokazała życie swojej rodziny w czasie walki z białaczką jej zaledwie 4-letniego syna. Siostra chłopca była z nim i wspierała, go nawet w trudnych momentach. Dziecko wyzdrowiało, sprawdź, jak wygląda teraz. fot. Beckett Strong

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Incydent na wiecu Jarosława Kaczyńskiego. Przeciwnik prezesa PiS został wyprowadzony przez służby

  • Szef ukraińskiego wywiadu: Istnieją trzy sobowtóry Putina. "Prawdziwy" dyktator jest chory?

  • Od 2023 r. wejdą istotne zmiany dotyczące umowy o pracę. Czy jest się czego obawiać?

Źródło: the mirror, o2.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Wielu Polakom należą się dodatkowe pieniądze, a nawet o tym nie wiedzą. Wnioski od 7 lutego

Czytaj więcej >
Papież Franciszek

Wiadomości

Decyzja papieża wywołała burzę. Polski ksiądz nie wytrzymał, skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >