Goniec.pl
Skoki narciarskie

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bilety na skoki narciarskie tylko dla zaszczepionych. "To już na 99 procent pewne"

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z dziennikarzami Sportowych Faktów Wirtualnej Polski przekazał, że "99 procent na Puchar Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi".

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle w dniach 3-5 grudnia bieżącego roku. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę konkurs drużynowy, a na niedzielę - indywidualny. Na dni 14-16 stycznia 2022 roku zaplanowano z kolei rywalizację w ramach Pucharu Świata w Zakopanem.

Na cmentarzu w Brzezinach będą bez wiedzy parafian usuwać ławeczki przy grobach

Pogoda na Wszystkich Świętych. "Będzie chłodno, ale słonecznie"

CZYTAJ DALEJ

Skoki narciarskie tylko dla zaszczepionych?

Portal Sportowe Fakty WP ustalił, że wstęp na powyższe wydarzenia sportowe będą miały prawdopodobnie wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Informację tę potwierdził Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Do tej pory w obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w halach sportowych kibice mogli zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do limitu nie były wliczane osoby, które mają za sobą szczepienia. Oznaczało to, że podczas zawodów fani sportowych emocji mogli zająć nawet wszystkie dostępne miejsca.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Powyższe przepisy będą obowiązywać do 31 października bieżącego roku. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż ulega pogorszeniu, co może wiązać się z ogłoszeniem przez rząd kolejnych - bardziej rygorystycznych - restrykcji sanitarnych.

- Nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, między innymi z lekarzami - tłumaczył Jan Winkiel.

Jak będzie wyglądał proces weryfikacji?

Dziennikarze portalu Sportowe Fakty WP ustalili, że kibice nie będą zobowiązani do okazywania certyfikatów covidowych, gdyż zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych. Jedynym warunkiem kupna biletu będzie więc zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

Na widowni konkursu skoków narciarskich w Wiśle będzie mogło zasiąść sześć tysięcy kibiców, a w podczas rozgrywek w Zakopanem - dziesięć tysięcy widzów. To znacznie mniej, niż wskazuje na to wielkość obiektu - ustalono jednak, że konieczne będzie zachowanie półtorametrowego odstępu pomiędzy zgromadzonymi.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Sportowe Fakty WP

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >