Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu Kijowa
Maria Glinka
Maria Glinka 03.05.2022 20:42

Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu Kijowa

Facebook/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Screen Twitter/Liveuamap
Facebook/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Screen Twitter/Liveuamap

Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na ukraińskie miasta. Eksplozje było słychać m.in. w okolicy Kijowa i Dniepru. Z kolei mer Lwowa poinformował, że w wyniku ostrzału rakietowego część mieszkańców została odcięta od prądu. W całym kraju zawyły syreny alarmowe.

Wojna w Ukrainie trwa już 69. dni. Choć Rosjanie koncentrują się na zajęciu wschodnich regionów kraju, to nie zaniechali ataków na duże miasta w innych częściach Ukrainy.

Eksplozje w ukraińskich miastach. Lwów częściowo odcięty od prądu

We wtorek 3 maja tuż po godz. 19:00 czasu polskiego Rosjanie znów zaatakowali ukraińskie miasta. Reporter portalu goniec.pl, Jan Kietliński, który jest w Kijowie, relacjonuje, że na południu stolicy było słychać uderzenie. Potwierdzają to ustalenia agencji Unian.

Pod ostrzałem znalazł się także Lwów. Do tej pory zgłoszono pięć eksplozji. Wcześniej przez wiele godzin w mieście wyły syreny alarmowe. Nad miastem widać kłęby dymu.

O ataku poinformował na Twitterze mer miasta Andrij Sadowy. "Wybuchy we Lwowie. Proszę pozostać w schronach przeciwbombowych", czytamy we wpisie. W kolejnym poście mer poinformował, że "część Lwowa doświadcza przerw w dostawie prądu". Z jego informacji wynika, że "uszkodzeniu uległy dwie podstacje energetyczne".

Do eksplozji doszło także niedaleko Odessy (nad Morzem Czarnym). Atak potwierdziły także władze Dołyńska, miasteczka w obwodzie kirowohradzkim (środkowa Ukraina). Agencja Unian wskazuje, że wybuchy były słychać także w Dnieprze (środowo-wschodnia Ukraina).

Z kolei doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko poinformował na Telegramie, że "dwa pociski lecące w kierunku Winnicy zostały zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl