Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wojna w Ukrainie. Aleksander Kwaśniewski: "Po Putinie spodziewam się najgorszego"

10 Marca 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem zabrał głos na temat dalszych losów konfliktu w Ukrainie. Były prezydent był daleki od optymizmu i przyznawał, że "po Putinie spodziewa się najgorszego". Zdaniem polityka Rosjanin jest zdolny nawet "przeprowadzić atak rakietowy na Kijów, [...] aby osiągnąć swój cel".

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Aleksander Kwaśniewski zaznaczył, że sytuacja w Ukrainie wciąż pozostaje bardzo dynamiczna. W przeciwieństwie do polityków Prawa i Sprawiedliwości, nie pokłada nadziei w dzisiejszej wizycie Kamali Harris w Polsce ani w rozmowach pomiędzy Dmytro Kułebą a Siergiejem Ławrowem.

Wali

Wybitny snajper jest już w Ukrainie. Będzie walczył przeciwko Rosji

CZYTAJ DALEJ

Aleksander Kwaśniewski: "Po Putinie spodziewam się najgorszego"

- Wielu spodziewa się, że Rosja, która rozpętała tę awanturę, będzie usiłowała wyjść z wojny i zachować twarz. [...] Niestety, niewiele spodziewam się po dyplomatycznej aktywności rosyjskiego ministra Ławrowa. On jest tylko pionkiem w tej grze, wykonawcą strategii Putina. Nic od niego nie zależy. A nawet, jeśli uda się wynegocjować jakieś porozumienie, to czy Rosjanom można wierzyć? Moim zdaniem nie - mówił były prezydent.

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego "Putin oderwał się od rzeczywistości" i "żyje obsesją przejścia do historii jako człowiek, który odbudował imperialną potęgę Rosji". Polityk jest przekonany, że prezydentowi Rosji nie zależy na reputacji i zachodnie sankcje - nawet najbardziej dotkliwe - nie są w stanie zmienić jego planów.

- Putina nie obchodzi, że na tej wojnie ludzie tracą dach nad głową, dzieci nie mają co jeść i cała ludność cywilna płaci za rosyjską agresję swoim życiem. To zła wiadomość dla całego świata. Nie widać, aby Putin chciał zmienić swoją postawę. I nie ma odważnych w jego najbliższym otoczeniu, którzy mogliby go zatrzymać - kontynuował były prezydent.

- Po Putinie spodziewam się najgorszego. Jest zdolny przeprowadzić atak rakietowy na Kijów i zniszczyć obiekty administracji państwowej, aby osiągnąć swój cel. To się może wydarzyć w kolejnych dniach wojny. Bo ulicznych walk o zdobycie stolicy Ukrainy, Rosjanie nie wygrają - dodał Aleksander Kwaśniewski.

Polscy fani Aleksandra Domogarowa grającego Bohuna w "Ogniem i mieczem" z pewnością będą wstrząśnięci. Nikt nie spodziewał się, że rosyjski aktor w tak dosadny sposób wypowie się na temat wojny w Ukrainie. Kliknij "Dalej", by dowiedzieć się więcej / fot. "Ogniem i mieczem", reż. Jerzy Hoffman, Zodiak Jerzy Hoffman Film Production Sp. z o.o./Syrena EG, 1999.

Grał Bohuna w "Ogniem i mieczem", teraz mówi o wojnie. Fani mogą się oburzyć

Polska fanka zaapelowała do odtwórcy roli Bohuna z "Ogniem i mieczem", Aleksandra Domogarowa, o powstrzymanie działań Władimira Putina w Ukrainie. Odpowiedź aktora zaskakuje i wywołuje ogromny niesmak.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >
Sejmowa awantura o podatek Sasina. Na polityka spadła potężna lawina oskarżeń

Wiadomości

Gigantyczna awantura w Sejmie, poszło o podatek Sasina. Polityk musiał interweniować na mównicy

Czytaj więcej >