Goniec.pl
Kłótnia w rosyjskiej telewizji w sprawie wojny w Ukrainie

Twitter.com/@wszewko

Dziennikarz nie pozwolił oddać hołdu rosyjskim żołnierzom, bo ci... nie giną w Ukrainie. "To triumf rosyjskiej armii!"

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W rosyjskiej telewizji doszło do spięcia między kapitanem rezerwy Władimirem Jeranosjanem i prowadzącym program. Dziennikarz emocjonalnie zareagował na chęć... uczczenia zmarłych żołnierzy z Rosji, którzy giną w Ukrainie. Jego zdaniem dochodzi jedynie do sukcesów. - To triumf rosyjskiego oręża! - przekrzykiwał swojego gościa prowadzący.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Władimir Putin nie będzie raczej zadowolony ze starcia w rosyjskim programie. Propaganda na temat wojny w Ukrainie nie pokrywa się z dyskusją kapitana i dziennikarza.

Doradca prezydenta Ukrainy ujawnił, że zamachów na życie Wołodymyra Zełenskiego było już kilkanaście

Doradca prezydenta Ukrainy ujawnia liczbę zamachów na jego życie

CZYTAJ DALEJ

- Co? Nie możesz przestać?! - krzyczał w pewnym momencie prowadzący, który z emocji wybiegł zza zajmowanego przez siebie biurka. Kapitan rezerwy nie rozumiał jego reakcji i nieustannie próbował dokończyć swoją myśl.

Wojna w Ukrainie: kłótnia między wojskowym i dziennikarzem

Widzowie - zarówno ci w studio, jak i ci przed telewizorami - mogli być zdziwieni tym, co zobaczyli. Jeden z programów, gdzie w roli gościa i eksperta zaproszono Władimira Jeranosjana, zaprezentował zupełnie nowe dla części spojrzenie na wojnę w Ukrainie.

Wcześniej wielokrotnie wskazywano, że Rosjanie nie wiedzą, jak naprawdę wygląda sytuacja w Ukrainie. Nieprawdą jest zarówno to, że Kijów jest przez rosyjskich żołnierzy "wyzwalany" spod władzy faszystów, ale również to, iż armia wykonująca rozkazy Władimira Putina nie radzi sobie dobrze.

Właśnie do tego drugiego aspektu przypadkowo nawiązał ekspert rosyjskiego Biura Analiz Wojskowo-Politycznych. - Tam (na wojnie w Ukrainie - przyp. red.) są ludzie z bojowym doświadczeniem, przeszli przez Afganistan, kampanię czeczeńską, przez Donbas - zaczął swoją wypowiedź Władimir Jeranosjanin.

- Tam w rzeczywistości nasi chłopcy, a także donieccy i ługańscy oraz z sił specjalnych teraz giną, a nasze państwo... - mówił, gdy nagle z oburzeniem - które wydaje się mieszało również ze strachem - przerwał mu prowadzący program.

Siedzący za biurkiem dziennikarz ubrany w ciemny garnitur postanowił zaprotestować stwierdzeniu, że Rosyjscy żołnierze "giną". - Nie, nie, nie, nie. Nie chcę tego słyszeć. Przestań! - zaczął krzyczeć. Był to zaledwie wstęp do jego emocjonalnej reakcji.

Propaganda Kremla: Rosjanie nie giną w Ukrainie, oni odnosza sukcesy

Stwierdzenie sugerujące widzom, że rosyjscy żołnierze giną w działaniach poza granicami kraju, wyraźnie zestresował dziennikarza. - Oni umierają.. - próbował dokończyć swoją wypowiedź wojskowy.

- Stop! - przekrzykiwał go prowadzący. Wojskowy prosił, by ten pozwolił mu dokończyć, ale ten nie krył swojego oburzenia. - Chcę oddać cześć ich pamięci... - wyjaśnił zbity z pantałyku kapitan rezerwy Władimir Jeranosjan. W odpowiedzi usłyszał jedynie: "Co ty robisz?!".

- Ja po prostu chcę, żebyśmy teraz wstali i uczcili minutą ciszy nasze dzieci, które tam walczą za Rosję i za Donbas - powiedział wprost wojskowy zaproszony do rosyjskiego programu.

Po raz kolejny nie uzyskały to zgody, a nawet aprobaty dziennikarza. Zamiast tego prezenter postanowił "wytłumaczyć" wojskowemu co "tak naprawdę" dzieje się w Ukrainie. - Ja wam powiem, co nasze dzieci tam robią! Nasze dzieci tam zabijają faszystowskie gady! To triumf rosyjskiego oręża! To triumf rosyjskiej armii! To odrodzenie Rosji! - grzmiał dziennikarz.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >
Sejm przyjął rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Pracodawcy zyskają nowe uprawnienia

Wiadomości

Sejm przyjął rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Pracodawcy zyskają nowe uprawnienia

Czytaj więcej >
Prognoza pogody. Intensywne opady śniegu, zawieje, zamiecie i potężny mróz. Zima nagle zaatakuje

Wiadomości

Prognoza pogody. Intensywne opady śniegu, zawieje, zamiecie i potężny mróz. Zima nagle zaatakuje

Czytaj więcej >