Goniec.pl
W PiS domagają się dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski ma problemy? Senator ujawnia nastroje w PiS

14 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zgrzyty pomiędzy PiS i rządem są coraz mocniejsze? Senator PiS wyznał, że politycy partii Jarosława Kaczyńskiego zaczynają domagać się dymisji Adama Niedzielskiego. - Nie sprawdza się w swojej funkcji - stwierdził Jan Maria Jackowski.

Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki będzie musiał bronić kolejnych członków rządu przed ciosami z PiS. Senator Jan Maria Jackowski przekazał, że w partii Jarosława Kaczyńskiego jest coraz więcej osób, które głośniej domagają się dymisji Adama Niedzielskiego.

Ewa Krawczyk

Ewa Krawczyk zakończy konflikt z Krzysztofem Juniorem? Chce pojednania

CZYTAJ DALEJ

- Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte - powiedział senator PiS pytany o to, czy dymisja Adama Niedzielskiego to realna wizja na politycznym horyzoncie.

W PiS chcą dymisji Adama Niedzielskiego?

Ostatnie kroki i wypowiedzi Adama Niedzielskiego sprawiły, że nastroje w PiS w kwestii jego dalszej przyszłości w roli ministra zdrowia stały się zdecydowanie bardziej sceptyczne. Senator PiS Jan Maria Jackowski ujawnił, że politycy partii rządzącej nie są zadowoleni z pracy Adama Niedzielskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie, pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji - stwierdził wprost polityk PiS w rozmowie z portalem interia.pl.

Przypomnijmy, że spór na linii PiS-rząd staje się coraz bardziej zaogniony. W środę w serwisie goniec.pl informowaliśmy, że Mateusz Morawiecki stara się obronić przed krytyką ze strony polityków PiS ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Część partii rządzącej uważa, że to właśnie szef MF odpowiedzialny jest za problemy Polskiego Ładu.

Okazuje się, że szef rządu może mieć więcej pracy. Czy Adam Niedzielski straci niedługo fotel szefa Ministerstwa Zdrowia? Krytykę działań ministra wygłaszają nie tylko posłowie opozycji, którzy niedawno w Sejmie rozwinęli ogromny baner-nekrolog.

Politycy PiS nie są zadowoleni z ministra zdrowia

Jan Maria Jackowski wskazał, że w kuluarach partii rządzącej coraz częściej padają stwierdzenia, że Adam Nidzielski "występuje przeciwko części własnego zaplecza".

Adam Niedzielski nie może liczyć na wsparcie swojej własnej partii? Mimo krytyki ujawnionej przez senatora PiS minister zdrowia musi zadbać jedynie o względy kilku najważniejszych osób w ugrupowaniu.

Chociaż dymisja Adama Niedzielskiego po naciskach ze strony polityków PiS nie jest wykluczona, to ostateczne kroki nie zostały jeszcze podjęte. - Decydujące znaczenie będzie miała wola kierownictwa naszego obozu. Sytuacja jest trudna - przekazał Jan Maria Jackowski dla Interii.

To niejedyny konflikt wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Włodzimierz Czarzasty powołując się na swoje informacje, potwierdził, że Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński nie widzieli się od ponad roku.

Nie wiedział, że na swoich filmach ujawnia tak dużo. Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Slajd 1 z 8

Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek

Jak mieszka Przemysław Czarnek?

Willa pod Lublinem należąca do Przemysława Czarnka wyceniona została w 2020 roku na milion złotych. "Skromne" 220 mkw domu oraz działka o wielkości aż... 1500 mkw. Wiemy, jak mieszka Przemysław Czarnek. Minister edukacji zamieszcza na swojej stronie nagrania, gdzie widać wnętrza oraz ogród szefa MEiN. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się więcej. fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: interia.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >