Goniec.pl
Adam Niedzielski poinformował, że Polska przekroczyła barierę 100 tys. zgonów covidowych

Pawel Wodzynski/East News

Polska przekroczyła covidową barierę zgonów. Minister zdrowia: "Dzisiaj jest kolejny smutny dzień"

11 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Dzisiaj jest kolejny smutny dzień - wyznał we wtorek rano Adam Niedzielski. Minister zdrowia ujawnił, że Polska przekroczyła covidową barierę zgonów. W programie na żywo szef MZ poinformował również, że tylko w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 11 tys. zakażeń.

Wymowne słowa Adama Niedzielskiego na temat sytuacji pandemicznej w Polsce. Minister zdrowia podczas wizyty w "Rozmowie Piaseckiego" ujawnił, że 11 stycznia to "dzień szczególny".

EN 01507632 0319

Wiadomo, co dzieje się z Kamilem Stochem. Jest potwierdzenie z PZN

CZYTAJ DALEJ

- Dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych - stwierdził na antenie TVN24 Adam Niedzielski.

Polska przekroczyła barierę 100 tys. zgonów covidowych

Jeszcze przed opublikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia raportu dobowego na temat wykrytych przypadków koronawirusa w ciągu ostatniej doby, Adam Niedzielski ujawnił dane w programie na żywo.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Dzisiaj notujemy 11 400 nowych zakażeń - powiedział minister zdrowia. - To podobne liczby do poprzedniego tygodnia, może troszkę mniejsze - dodał w "Rozmowie Piaseckiego".

To nie był jednak koniec wiadomości przekazanych przez szefa resortu zdrowia. Adam Niedzielski podzielił się jeszcze opinią na temat odnotowanych zgonów. Tutaj sytuacja rysuje się już gorzej niż w przypadku wykrytych zakażeń.

- W przypadku zgonów to liczba jest większa niż tydzień temu, co pośrednio wynika z tego, że mamy za sobą dłuższy weekend. Odnotowano 493 zgony - wyjaśnił na antenie TVN24 minister zdrowia.

Najważniejszą informacją był jednak fakt, iż we wtorek 11 stycznia Polska przekroczyła wymowną granicę 100 tys. zgonów z powodu COVID-19. W poniedziałek MZ informowało, że zmarło 99 761 pacjentów walczących z koronawirusem. Po dzisiejszym oficjalnym opublikowaniu raportu liczba ta wynosi już 100 254.

To nie koniec czarnych scenariuszy koronawirusa w Polsce

W rozmowie z Konradem Piaseckim, który w poniedziałek wywołał na Twitterze burzę dwoma zdjęciami z Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie, Adam Niedzielski przyznał, że rządzący biorą pod uwagę również te najgorsze wersje rozwoju, pandemii gdzie liczba jest zdecydowanie wyższa niż 100 tys.

- Najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, które są przerażające - wyznał minister zdrowia. - To liczby nawet powyżej 200, 300 tysięcy, ale to budowanie scenariuszy na bardzo konkretnych założeniach, które nie zawsze wiemy, czy są rzeczywiste - dodał Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że z COVID-19 zmaga się również Andrzej Duda. Bogna Janke wyznała, że prezydent nie przechodzi zakażenia bezobjawowo (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Co ważne, dzień przed oficjalnym potwierdzeniem zakażenia pary prezydenckiej, Agata Duda gościła w pałacu zespół ludowy. Skontaktowaliśmy się z jego członkami, okazało się, że część z nich trafiła na kwarantannę zaleconą przez sanepid.

Niespodziewana miłość w rządzie Mateusza Morawieckiego. Wiceministrowie się zaręczyli. fot. Jakub Kaminski/East News

Romans w polskim rządzie, prawda wyszła na jaw. Nawet Morawiecki nie mógł się spodziewać

Niewiarygodna historia wprost zza kulis rządu Mateusza Morawieckiego. Dwóch wiceministrów zakochało się w sobie i tworzy parę. - To miłość mojego życia - deklaruje Piotr Patkowski z Ministerstwa Finansów. Mogą liczyć, że na ich ślubie pojawi się premier?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: tvn24.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nietypowe alerty RCB trafiły do turystów i mieszkańców Pomorza. "Nie zbliżaj się do plaż"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jerzy Urban był poważnie schorowany. Przyjaciel ujawnił prawdę o jego kłopotach zdrowotnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zabrze. Tragiczne odkrycie w sortowni odpadów. Znaleziono zwłoki noworodka

Czytaj więcej >
Łukaszenko przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Tłumaczenia dyktatora jeżą włosy na głowie

Wiadomości

Łukaszenko pierwszy raz przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Wystarczy tylko spełnić określone warunki

Wiadomości

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Trzeba tylko spełnić określone warunki

Czytaj więcej >
Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Czytaj więcej >