Goniec.pl
Wielki baner na sali plenarnej w Sejmie, burzliwe obrady z żądaniem wobec rządu PiS ws. szczepień

Sejm

Posłowie Lewicy domagają się obowiązkowych szczepień. Przynieśli do Sejmu wielki baner

12 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Środowe posiedzenie Sejmu nie zaczęło się spokojne. Posłowie Lewicy zwrócili się bezpośrednio do premiera Mateusza Morawieckiego, Adama Niedzielskiego i całego PiS. Padły żądania natychmiastowych działań. Dodatkowo członkowie klubu Lewica stanęli z boku sali plenarnej z wielkim banerem na wzór nekrologu.

- Ile ludzi ma jeszcze umrzeć, zanim w końcu weźmiecie się do pracy i w końcu znajdziecie w sobie tę odwagę? - grzmiała w mównicy sejmowej Marcelina Zawisza z klubu Lewicy.

W TVP Info przedstawili wykres na temat wzrostu Donalda Tuska

"Żartobliwy" materiał TVP Info. Przedstawili wykres o Donaldzie Tusku

CZYTAJ DALEJ

Posłowie i posłanki w trakcie przemówienia swojej koleżanki stanęli z boku ław, gdzie zasiadają politycy i trzymali prostokątny baner. "Panie prezydencie, panie premierze, drodzy ministrowie! Z przykrością zawiadamiamy o śmierci ponad 100 tysięcy Polek i Polaków. Zmarli na COVID-19" - czytamy na wielkiej płachcie z czarną wstążką w prawym dolnym rogu.

- Winę za to ponosi PiS, który ze strachu przed antyszczepionkowcami nie podjął decyzji ratujących życie - napisała Lewica na banerze pokazanym w Sejmie.

Niespokojne posiedzenie Sejmu, Lewica domaga się obowiązkowych szczepień

Powodem oburzenia ze strony opozycji jest opieszałość rządu w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Z sejmowej mównicy padło przypomnienie, że od początku grudnia gotowy jest projekt w tej sprawie złożony przez Lewicę.

- Od momentu złożenia tego projektu, od 7 grudnia, zmarło już 15 tys. 100 osób - podkreślała Marcelina Zawisza.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

We wtorek minister Adam Niedzielski podczas porannego wywiady przyznał, że 11 stycznia to dla Polski "kolejny smutny dzień". - Dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych - przyznał minister zdrowia na antenie TVN24.

Podczas przemowy posłanki Lewicy padły stwierdzenia, że nawet w PiS mocne jest skrzydło polityków, którzy chcą wprowadzenia obowiązkowych szczepień. Mimo wydawania kolejnych pieniędzy na kampanie zachęcające do przyjęcia szczepionki, rząd nie zdecydował się na prawne rozwiązanie tej kwestii.

Słowa szefa Ministerstwa Zdrowia wspomniane zostały przez Marcelinę Zawiszę podczas wystąpienia w Sejmie. - Jeżeli nie zaczniecie działać realnie, to będą umierać kolejni mieszkańcy i mieszkanki naszego kraju - mówiła posłanka Lewicy, domagając się działań.

Nawet w PiS chcą obowiązkowych szczepień?

Wśród argumentów przemawiających za tym, by rząd PiS oficjalnie rozpoczął prace nad wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciwko koronawriusowi, posłanka Lewicy przywoływała słowa samych polityków PiS. Niedawno taki sam zabieg zastosowały "Fakty" TVN, które krytykowały Polski Ład, cytując słowa Jarosława Kaczyńskiego.

- Kiedy wczoraj po komisji zdrowia wychodził jeden z waszych posłów, powiedział, że wprowadzenie obowiązku szczepień będzie wymagało odwagi - powiedziała Marcelina Zawisza.

Na tle posłów stojących z banerem na kształt nekrologu reprezentantka Lewicy odwołała się do deklaracji szefa MZ. - Minister Niedzielski powiedział, że kierownictwo PiS jest za obowiązkowymi szczepieniami. Apelujemy do was: znajdźcie w sobie tę odwagę, żeby ratować naszych obywateli i obywatelki! Znajdźcie w sobie odwagę, żeby ratować ludzi! - grzmiała do polityków partii Jarosława Kaczyńskiego i rządu.

Uzgodnienie linii w kwestii szczepień może być w obozie Zjednoczonej Prawicy kłopotliwe. WP ujawniła, że obecnie Mateusz Morawiecki stara się przede wszystkim odeprzeć atak ze strony polityków PiS, domagających się dymisji ministra finansów (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Dostrzegli ich w tłumie, politycy bawili się u Rydzyka. Przyjechali na urodziny Radia Maryja

Slajd 1 z 6

30. urodziny Radia Maryja

30. urodziny Radia Maryja w Toruniu

W sobotę 4 grudnia na 30. urodziny Radia Maryja do Torunia zjechały prawdziwe tłumy. Nie zabrakło wiernych słuchaczy rozgłośni stworzonej przez Tadeusza Rydzyka, ale i również polityków znanych z sejmowych ław partii rządzącej. Co więcej, o. Rydzyk zaliczył również sporą wpadkę. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się, jacy politycy przyjechali na urodziny Radia Maryja. fot. Twitter.com/@RadioMaryja

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >