Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 4-latek zginął na terenie przedszkola. Ujawniono zaskakujące kulisy
Monika Majko
Monika Majko 05.10.2023 08:52

4-latek zginął na terenie przedszkola. Ujawniono zaskakujące kulisy

plac zabaw
Pixabay.com/Meege, apriljlamb

4-letni Marek wpadł do studni, która znajdowała się na terenie przedszkola w Zabierzowie pod Krakowem. Wezwani na miejsce ratownicy wyciągnęli chłopca, jednak jego życia nie udało się uratować. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak mogło dojść do tak wielkiej tragedii w miejscu, gdzie dzieci powinny być bezpieczne. Teraz dziennikarze dotarli do zaskakujących informacji ws. opiekunek zatrudnionych w placówce.

4-latek utopił się w studni

W czwartek, 28 września w Zabierzowie koło Krakowa 4-letni Marek pojawił się w przedszkolu, jednak już nigdy nie wrócił do domu. Chłopiec wpadł do studni z wodą, która znajdowała się na terenie placówki i miała służyć do gromadzenia cieczy. 

Na miejsce wezwano pomoc, a strażacy wyciągnęli 4-latka ze studzienki. Niestety, pomimo sprawnych działań ratownicy nie zdołali uratować mu życia. 

Rodzina ofiar z A1 zabrała głos po zatrzymaniu Sebastiana M . Trudno powstrzymać łzy

Zaskakujące ustalenia ws. opiekunek

Ta tragedia wstrząsnęła nie tylko okolicznymi mieszkańcami, ale również całą Polską. Kilka dni po śmierci chłopca dyrekcja przedszkola zorganizowała spotkanie z rodzicami, którzy martwili się o bezpieczeństwo swoich pociech, które zostawiają w placówce. Jak donosi serwis o2.pl, na zebraniu dyrektor placówki miał przyznać, że wiedział o tym, iż na jej terenie znajduje się zbiornik, jednak nie miał wiedzy o tym, by znajdowała się w nim woda. 

W sprawie wciąż pojawiają się nowe informacje. Dziennikarze RMF FM ustalili nieoficjalnie, że zaledwie jedna z pięciu opiekunek zatrudnionych w przedszkolu miała wszystkie wymagane uprawnienia do pracy z dziećmi. Dodatkowo, w dniu tragedii na placu zabaw miała znajdować się grupa 60 dzieci, nad którymi pieczę miały sprawować zaledwie dwie przedszkolanki. Jak wskazują dziennikarze, sam plac miał powstać “na dziko” i nie posiadać wymaganych pozwoleń.

Pogrzeb chłopca odbędzie się 5 października

Rodzina tragicznie zmarłego Mareczka nie kryje rozpaczy. Pogrzeb chłopca odbędzie się w czwartek dnia 5 października 2023 r. o godz. 13.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Po mszy żałobnej nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu na cmentarzu parafialnym.