nastolatek dźgnięty nożem Żródło: Pexels.com/Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

17-latek śmiertelnie zaatakowany w polskim sklepie. W drodze do szpitala doszło do wypadku

2 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Zaatakowany na terenie polskiego sklepu znajdującego się w miejscowości pod Birmingham nastolatek zginął w tragicznych okolicznościach. W sobotę 1 maja 17-letni chłopak szukał schronienia w lokalu „Nowa Polka”. Tam dopadli go napastnicy, którzy zadali mu kilka ciosów nożem. Następnie świadkowie, którzy chcieli przetransportować rannego do szpitala, ulegli wypadkowi samochodowemu.

Dramatyczna historia nastolatka rozpoczęła się sobotnim popołudniem w miejscowości Smethwick pod Birmingham (centralna część Anglii). Szokujące sceny rozegrały się na terenie polskiego sklepu, do którego wbiegł 17-letni chłopak. Ofiara uciekała przed dwoma oprawcami.

Z relacji świadków oraz lokalnych mediów wynika, że nastolatek szukał schronienia w polskim sklepie „Nowa Polka”. Został jednak odnaleziony przez dwóch napastników, którzy zadali mu kilka ciosów przy użyciu noża. Wówczas rozpoczęła się dramatyczna walka o życie chłopaka.

Świadkowie próbowali pomóc rannemu nastolatkowi

Jak donoszą brytyjskie media, podczas napaści na nastolatka, obecni byli świadkowie. Przypadkowe osoby natychmiast postanowiły pomóc 17-letniemu chłopakowi po tym, jak odniósł poważne rany zadane przez napastników.

Świadkowie chcieli przetransportować ofiarę napaści do najbliższego szpitala. W trakcie akcji ratunkowej niespodziewanie doszło do niefortunnego zdarzenia. Samochód prowadzony przez osoby, które walczyły o życie 17-latka, uległ wypadkowi.

Trąba powietrzna nad polską miejscowością. Straty są kolosalneTrąba powietrzna nad polską miejscowością. Straty są kolosalneCzytaj dalej

W drodze do najbliższego szpitala ludzie wiozący rannego zderzyli się z dwoma innymi pojazdami. Po jakimś czasie na miejscu pojawiła się karetka. Ratownicy medyczni zabezpieczyli 17-latka i ruszyli z nim do jednostki medycznej.

Niestety chłopakowi nie udało się pomóc. Pracownicy medyczni w szpitalu stwierdzili zgon 17-latka. Sprawą zajęła się lokalna policja, która rozpoczęła już badanie okoliczności tych wydarzeń.

Służby dotarły do podejrzanego o zabójstwo nastolatka

Z informacji przekazanych przez lokalne media wynika, że mundurowi dotarli już do osoby podejrzanej o zadanie śmiertelnych ciosów nastolatkowi.

Jak dotąd poinformowano jedynie, że podejrzany to 18-letni mężczyzna. Służby jednak nie wydały komunikatu dotyczącego jego tożsamości. Nie powiadomiono też, kim była ofiara, ani jaki jest charakter przestępstwa.

Według gazety „Express and Star”, której siedziba znajduje się w pobliskim mieście Wolverhampton, w tej okolicy nie po raz pierwszy doszło do poważnego aktu przemocy. Z relacji redakcji wynika, że w ciągu ostatnich tygodni dźgnięto innego nastolatka.

Ofiara zaatakowana ponad tydzień wstecz od napaści na terenie polskiego sklepu również odniosła poważne rany. Jeszcze wcześniej dwie osoby zostały ranne podczas strzelaniny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Następny artykuł