Goniec.pl
[II-51]

East News TRICOLORS

Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis Matyldy Damięckiej. Artystka oddała hołd zmarłemu Bronisławowi Cieślakowi. Opublikowała grafikę z wizerunkiem słynnego serialowego porucznika Borewicza z "07 zgłoś się". Pod ilustracją p

Matylda Damięcka za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do smutnych wiadomości o śmierci Bronisława Cieślaka. W niedzielę 2 maja potwierdzono, że aktor, który zasłynął między innymi z roli porucznika Borewicza w kultowym już serialu „07 zgłoś się”, odszedł po walce z chorobą nowotworową.

Po tym, jak do mediów trafiła przykra informacja, wielu artystów – w tym również Matylda Damięcka – pożegnało cenionego aktora. Aktorka postanowiła wykonać ilustrację poświęconą serialowemu porucznikowi Borewiczowi. Grafika została opublikowana na jej Instagramie.

Poruszająca ilustracja Matyldy Damięckiej

Jak tylko na Instagramie Matyldy Damięckiej pojawiła się grafika na cześć zmarłego Bronisława Cieślaka, fani zaczęli rozpisywać się w komentarzach. Internauci nie tylko wspominali kultową kreację gwiazdy lat 70., ale docenili też nieprzeciętny talent plastyczny aktorki znanej z „Na Wspólnej”.

Na zdjęciu widzimy schowanego w cieniu Bronisława Cieślaka ubranego w prochowiec i z kapeluszem na głowie. W tle unosi się smuga dymu papierosowego. Autorka ilustracji dodała do grafiki krótki dopisek „bez odbioru”. Na odzew użytkowników Instagrama nie trzeba było długo czekać.

[EMBED-245]

„Zdecydowanie jest to koniec pewnej epoki. Przykra wiadomość. Pięknie rysujesz, Matyldo!”, „07 już się nie zgłosi…”, „07 zawsze będzie z nami”, „Ależ ty pięknie rysujesz. Świetny styl” – czytamy w komentarzach pod wpisem aktorki.

Warto przypomnieć, że urodzony w 1943 roku Bronisław Cieślak początkowo był dziennikarzem Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Aktorstwem zaczął zajmować się w latach 70. Niedługo po debiucie otrzymał główną rolę w „07 zgłoś się”, a produkcja przyniosła mu wielką sławę.

Od 2018 roku Bronisław Cieślak walczył z chorobą nowotworową prostaty. Miał już za sobą operację oraz radio- i chemioterapię. Zmarł w wieku 77 lat.

Ukryte talenty Matyldy Damięckiej

Choć wielu widzów TVN może kojarzyć Matyldę Damięcką przede wszystkim z serialu „Na Wspólnej”, aktorka zajmuje się też innymi dziedzinami kultury. Zagrała również w takich produkcjach jak „Czas honoru” oraz „Wataha”.

Matylda Damięcka pojawia się jednak nie tylko na planach filmowych. Regularnie występuje też w teatralnych improwizacjach. Jej Instagram, na którym pojawiają się głównie ilustracje, również wzbudza coraz większe zainteresowanie.

Grafiki autorstwa Matyldy Damięckiej komentują bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Artystka porusza w nich problemy związane między innymi z ekologią, przemocą domową czy dyskryminacją mniejszości.

[EMBED-661]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Bronisław Cieślak nie chciał, by jego dzieci zostały aktorami

  • Maria Kaczyńska nosiła wyjątkową obrączkę

  • Rząd opublikował rozporządzenie ws. otwarcia galerii handlowych

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Adam Kraśko przeszedł metamorfozę
Facebook/Adam Kraśko

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony": Adam Kraśko przeszedł metamorfozę. Trudno go rozpoznać

Czytaj więcej >
Anna Dymna nie mogła w to uwierzyć. Nagle jej mąż oznajmił, że chce się wyprowadzić

Gwiazdy

Anna Dymna nie mogła w to uwierzyć. Nagle jej mąż oznajmił, że chce się wyprowadzić

Czytaj więcej >
Viki Gabor

Gwiazdy

Viki Gabor zaśpiewała na scenie wraz z mamą. Publiczność zachwycona, występ zapamiętamy na długo

Czytaj więcej >
Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Michał Wiśniewski przekazał fantastyczne informacje. Fani czekali aż 5 lat na nową płytę "Ich Troje"

Czytaj więcej >
Ewa Szykulska

Gwiazdy

Ewa Szykulska jest w bardzo złym stanie. "Nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności"

Czytaj więcej >
Agnieszka Kaczorowska

Gwiazdy

Agnieszka Kaczorowska zmaga się z problemem. Będzie zmuszona spędzić wakacje w Polsce!

Czytaj więcej >