Matylda Damięcka nagła wiadomośc Żródło: East News TRICOLORS

Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

2 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

W mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis Matyldy Damięckiej. Artystka oddała hołd zmarłemu Bronisławowi Cieślakowi. Opublikowała grafikę z wizerunkiem słynnego serialowego porucznika Borewicza z „07 zgłoś się”. Pod ilustracją pojawiła się fala pozytywnych komentarzy internautów, którzy wspominają kultowego bohatera.

Matylda Damięcka za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do smutnych wiadomości o śmierci Bronisława Cieślaka. W niedzielę 2 maja potwierdzono, że aktor, który zasłynął między innymi z roli porucznika Borewicza w kultowym już serialu „07 zgłoś się”, odszedł po walce z chorobą nowotworową.

Po tym, jak do mediów trafiła przykra informacja, wielu artystów – w tym również Matylda Damięcka – pożegnało cenionego aktora. Aktorka postanowiła wykonać ilustrację poświęconą serialowemu porucznikowi Borewiczowi. Grafika została opublikowana na jej Instagramie.

Poruszająca ilustracja Matyldy Damięckiej

Jak tylko na Instagramie Matyldy Damięckiej pojawiła się grafika na cześć zmarłego Bronisława Cieślaka, fani zaczęli rozpisywać się w komentarzach. Internauci nie tylko wspominali kultową kreację gwiazdy lat 70., ale docenili też nieprzeciętny talent plastyczny aktorki znanej z „Na Wspólnej”.

Na zdjęciu widzimy schowanego w cieniu Bronisława Cieślaka ubranego w prochowiec i z kapeluszem na głowie. W tle unosi się smuga dymu papierosowego. Autorka ilustracji dodała do grafiki krótki dopisek „bez odbioru”. Na odzew użytkowników Instagrama nie trzeba było długo czekać.

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąStało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

„Zdecydowanie jest to koniec pewnej epoki. Przykra wiadomość. Pięknie rysujesz, Matyldo!”, „07 już się nie zgłosi…”, „07 zawsze będzie z nami”, „Ależ ty pięknie rysujesz. Świetny styl” – czytamy w komentarzach pod wpisem aktorki.

Warto przypomnieć, że urodzony w 1943 roku Bronisław Cieślak początkowo był dziennikarzem Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Aktorstwem zaczął zajmować się w latach 70. Niedługo po debiucie otrzymał główną rolę w „07 zgłoś się”, a produkcja przyniosła mu wielką sławę.

Od 2018 roku Bronisław Cieślak walczył z chorobą nowotworową prostaty. Miał już za sobą operację oraz radio- i chemioterapię. Zmarł w wieku 77 lat.

Ukryte talenty Matyldy Damięckiej

Choć wielu widzów TVN może kojarzyć Matyldę Damięcką przede wszystkim z serialu „Na Wspólnej”, aktorka zajmuje się też innymi dziedzinami kultury. Zagrała również w takich produkcjach jak „Czas honoru” oraz „Wataha”.

Matylda Damięcka pojawia się jednak nie tylko na planach filmowych. Regularnie występuje też w teatralnych improwizacjach. Jej Instagram, na którym pojawiają się głównie ilustracje, również wzbudza coraz większe zainteresowanie.

Grafiki autorstwa Matyldy Damięckiej komentują bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Artystka porusza w nich problemy związane między innymi z ekologią, przemocą domową czy dyskryminacją mniejszości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Instagram

Następny artykuł