Goniec.pl
Chłopak powiedział, co widział po śmierci

YouTube.com Kościół Chrześcijański

17-latek nie żył przez 20 minut. Nagle otworzył oczy, powiedział co widział

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

17-letni Zack Clements z Brownwood w Teksasie w USA nagle stracił przytomność podczas zajęć wychowania fizycznego. Nie miał pulsu przez 20 minut, jednak nagle stał się cud. Puls wrócił i chociaż chłopak przez kolejne 3 dni pozostawał w śpiączce, nagle obudził się i powiedział, co widział. Jego rodzice byli w szoku.

Zach był zdrowym i wysportowanym chłopakiem, który grał w reprezentacji szkoły w amerykański futbol. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała nastąpić. Podczas jednego z treningów nastolatek przewrócił się i nie podnosił się.

Zaniepokojony trener zauważył, że sytuacja jest o wiele bardziej poważna, niż mogłoby się wydawać, i natychmiast przystąpił do reanimacji. W tym czasie jego koledzy wezwali pogotowie. Ratownicy medyczni natychmiast kontynuowali reanimację i zabrali chłopaka do Dziecięcego Centrum Medycznego w Fort Worth w Teksasie.

Zdradził, co widział po śmierci

Lekarze potwierdzili, że Zach przez 20 minut był martwy, po czym nagle wrócił mu puls. Podczas śmierci klinicznej może dojść do niedotlenienia mózgu i poważnych uszkodzeń. Medycy obawiali się tego, ale gdy po 3 dniach obudził się, badania wykazały, że zupełnie nic mu się nie stało.

Przerażeni rodzice z ulgą przyjęli te informacje, ale gdy zaczęli rozmawiać z synem, jego słowa zrobiły na nich piorunujące wrażenie. Zach nigdy nie był religijny ani skłonny do duchowych dywagacji, dlatego to, co powiedział, tym bardziej zadziwiło jego rodziców.

Zach powiedział, że kiedy nie żył, jego dusza opuściła ciało i poszybowała w górę, gdzie spotkał postawnego mężczyznę z brodą, długimi włosami i niebieskimi oczami. Nie wiedział, kim jest, ale wygląd ten pokrywał się z jego wyobrażeniami o Jezusie.

Przyznał też, że nieznajomy położył mu rękę na ramieniu i w tym momencie w jednej chwili zniknęły wszystkie jego lęki i obawy. Poczuł wszechogarniający, niezmącony spokój. Mężczyzna wtedy przemówił, a jego głos brzmiał jak najpiękniejsza melodia. Zapewnił go, że wszystko będzie dobrze.

Po tym przeżyciu obudził się jak nowo narodzony. Zmieniło się jego podejście do życia i wierzy, że ktoś nad nim czuwa. Stał się o wiele bardziej uduchowiony, a materiały o nim pojawiły się w największych mediach na świecie.

Część osób wierzy, że jego przeżycie jest dowodem na istnienie życia po śmierci, inni jednak jawnie go krytykują. Twierdzą, że wszystko sobie wymyślił, a ponieważ nie jest w stanie przedstawić żadnych dowodów potwierdzających jego słowa, to trudno uwierzyć w to, że naprawdę doświadczył tego, o czym mówi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: People

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >