Goniec.pl
Żenująca wpadka w "Wiadomościach" TVP. Internauci nie mogli powstrzymać się od kpin

"Wiadomości" TVP

Żenująca wpadka w "Wiadomościach" TVP. Internauci nie mogli powstrzymać się od kpin

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

TVP znów wprawiło widzów w prawdziwą konsternację. Państwowa telewizja, śladami Jarosława Kaczyńskiego, kolekcjonuje kolejne gafy, z których sami nie wiemy, czy śmiać się, czy też płakać. W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" ukazał się kompromitujący materiał, w którym autorzy znacznie poszerzyli granice Unii Europejskiej. Wpadkę natychmiast wychwycono, a w sieci wprost zaroiło się od kpiących komentarzy.

Choć, jak mawiał klasyk, w życiu pewne są tylko dwie rzeczy - śmierć i podatki, po przejęciu państwowych mediów przez rząd PiS do listy "pewniaków" dopisać należy jeszcze obecność Donalda Tuska w "Wiadomościach" oraz kompromitujące gafy na antenie TVP.

Donald Tusk bohaterem gry z udziałem "Wiadomości" TVP, lider PO skomentował

Donald Tusk bezlitośnie zakpił z "Wiadomości" TVP. Wystarczyły zaledwie dwa słowa

CZYTAJ DALEJ

Sama stacja szczyci się tym, że jej misją "nie jest zarabianie pieniędzy, tylko propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni", a także "rzetelna informacja". Sęk w tym, że z tą drugą pracownikom telewizji Jacka Kurskiego mocno nie po drodze.

"Wiadomości" dumą TVP

Nie da się ukryć, że wielką dumą TVP od lat jest główny serwis informacyjny, czyli "Wiadomości". Jeszcze zanim prezesem TVP został Jacek Kurski i doszło do "dobrej zmiany", za stołem w studiu na Woronicza zasiadały największe osobowości dziennikarskie, a marzeniem każdego młodego adepta dziennikarstwa było tworzenie reportaży dla wydania.

Wszystko zmieniło się po dojściu do władzy PiS, kiedy to TVP opuścili oddani pracownicy, a prym zaczęli wieść ci, którzy okazali się być ulegli wobec rządzących. W efekcie, program stał się marnym festiwalem propagandy, a ostatnio także pasmem niewybaczalnych potknięć.

Żenująca wpadka w serwisie

Choć w "Wiadomościach" doświadczaliśmy już wielu kuriozalnych tez, manipulacji i błędów, to, co usłyszeliśmy w czwartkowym wydaniu serwisu, wręcz jeży włosy na głowie.

W materiale traktującym o cenach paliw w Europie, którego puentą miało być oczywiście to, że w Polsce kierowcom żyje się jak pączkom w maśle, autorzy podjęli nieudaną próbę pokazania tego, jak wygląda sytuacja na stacjach benzynowych w całej Unii Europejskiej.

Pomocna w zobrazowaniu stanu rzeczy miała być barwna grafika, na której zaznaczono kraje należące do Wspólnoty i którą podpisano "Średnia cena paliwa 95 w zł w Unii Europejskiej".

Pech chciał jednak, że do sporządzenia obrazka oddelegowano osobę, która najwyraźniej przespała lekcje WOS-u i geografii. Na grafice pojawiły się więc także Norwegia i Szwajcaria, które należą tylko do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

"Panie Czarnek! Pilnie trzeba wysłać podręczniki dla pracowników TVP!!!"

Po tym, jak państwowa telewizja znów przeinaczyła rzeczywistość, w sieci zawrzało. Większość internautów nie pozostawiła suchej nitki na publicznym nadawcy, kpiąc i szydząc z jego "popisów".

- Według »Wiadomości« TVP Szwajcaria i Norwegia należą do Unii Europejskiej. Zamiast szerzyć tępą propagandę i szczuć na ludzi, pracownicy TVPiS mogliby czasem zajrzeć do książek - skomentował rzecznik PSL Miłosz Motyka.

- Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości wartej 2 miliardy złotych rocznie można z tej grafiki wywnioskować, że Norwegia i Szwajcaria należą do Unii Europejskiej. Takie rzeczy tylko po 19:30 - napisano z kolei na Twitterowym profilu "Szkła Kontaktowego".

- Panie Czarnek! Pilnie trzeba wysłać podręczniki dla pracowników TVP!!! Chyba w Pana podręcznikach Szwajcaria i Norwegia leżą w Europie, ale nie w UE, prawda? A może o tych bogatych Norwegach, co się z nami nie dzielą, premier zakazał wspominać w podręcznikach? - śmiał się jeden z internautów.

Telewizja Kurskiego tonie w gafach

Śledząc poczynania pracowników TVP, jesteśmy spokojni o to, że na kolejną kuriozalną sytuację nie każą nam długo czekać. Tymczasem z niesłabnącym zażenowaniem wspominamy ostatnie gafy telewizji Kurskiego, a tych było naprawdę wiele.

Nie pastwiąc się nad publicznymi mediami, wspomnijmy jedynie, że według jednej z reporterek TVP Info Polska znalazła się w posiadaniu amerykańskich myśliwców, które mogą osiągnąć prędkość... światła.

Wśród innych "kwiatków" znaleźć można też informację o tym, że w Wlk. Brytanii istnieje urząd prezydenta, z kolei zatrudnieni w TVP graficy nie widzą niczego dziwnego w pisaniu nazwy naszego kraju małą literą.

Najbardziej żenujące paski z "Wiadomości TVP". Numer 10 przechodzi ludzkie pojęcie, brak słów

Paski z "Wiadomości TVP" są prawdziwym hitem internetu. Przedstawiamy subiektywny ranking najbardziej pamiętliwych tytułów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Gigantyczne podwyżki cen popularnego produktu. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

Czytaj więcej >
Wiadomości

Wiadomości

"Wiadomości" TVP znów zaatakowały Donalda Tuska. Tym razem w kontekście zatrucia Odry

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pilny apel Donalda Tuska do najważniejszych polityków PiS. "Patrzymy, jak Odra umiera"

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Przerażające doniesienia ws. katastrofy ekologicznej. Dzieci miały kąpać się w wodzie mimo skażenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Niebywałe, co wyłowiono ze skażonej rzeki. Polacy nie kryją zdziwienia

Czytaj więcej >
Eksperci przestrzegają przed możliwymi przerwami w dostawie prądu zimą.

Wiadomości

Zimą w polskich domach zabraknie prądu? "Sytuacja bilansowa może być trudna"

Czytaj więcej >