NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zdemolował groby na cmentarzu, grozi mu do 5 lat więzienia. Kuriozalne tłumaczenia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.10.2023 20:48

Zdemolował groby na cmentarzu, grozi mu do 5 lat więzienia. Kuriozalne tłumaczenia

Cmentarz
policja

Cmentarz w Perlejewie na Podlasiu został zniszczony. Cztery groby zostały zdemolowane przez 41-letniego mężczyznę. Wandal jest już w rękach policji, ale jego zeznania wprawiły policjantów w osłupienie.

Policjanci zostali wezwani na cmentarz

Policjanci z posterunku w Drohiczynie (województwo podlaskie) otrzymali zgłoszenie dotyczące sytuacji na cmentarzu w Perlejewie. Po dojechaniu na miejsce potwierdzili, że część grobów na nekropolii została zniszczona.

Policja z Siemiatycz pokazała zniszczone groby. - Funkcjonariusze ustalili, że sprawca uszkodził 4 pomniki, łamiąc tablice z napisami i przesuwając płyty nagrobkowe - przekazali policjanci w specjalnym komunikacie. Szybko ustalono, kto jest sprawcą zbezczeszczenia.

Krzysztof Rutkowski wie, gdzie ukrywa się Sebastian Majtczak? "Są sposoby, by go zatrzymać"

Absurdalne tłumaczenia wandala, który zniszczył groby

Cztery groby na cmentarzu w Perlejewie padły ofiarą 41-letniego mężczyzny. Wandal został namierzony dzięki zapisowi znajdujących się nieopodal kamer monitoringu. Do zatrzymania mieszkańca gminy doszło już dzień po dewastacji nagrobków.

Zeznania zatrzymanego mężczyzny wprawiły śledczych w osłupienie. - Tłumaczył policjantom, że tamtej nocy była pełnia księżyca i czuł potrzebę zniszczenia czegoś. Idąc obok kościoła, wyrwał kwiaty z doniczki i poszedł na pobliski cmentarz - przelała policja z Siemiatycz. Co grozi 41-latkowi?

41-latek może trafić do więzienia

W słowach zatrzymanego w związku z dewastacją na cmentarzu pojawiło się wskazanie, iż niszczył on zupełnie przypadkowe. 41-latek usłyszał już zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych i zniszczenia mienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia.