Goniec.pl
Zbigniew Ziobro

Kancelaria Premiera/flickr.com

Zbigniew Ziobro zwrócił się do Donalda Tuska. Niewiarygodne, co zarzucił byłemu premierowi

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Zbigniew Ziobro podczas wystąpienia w Proszowicach zwrócił się do Donalda Tuska. W swojej przemowie zapytał byłego premiera, "czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant".

TVP będzie miało możliwość ponownego użycia cytatu "für Deutschland". Wszystko za sprawą Zbigniewa Ziobry, który zarzucił Donaldowi Tuskowi sprzyjanie niemieckiej polityce w UE.

burmistrz

Burmistrz Łeby pokazał obraźliwy gest mieszkańcom. Szedł na spotkanie z Mateuszem Morawieckim

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Ziobro uderzył w Olafa Scholza

Od jakiegoś czasu politycy Zjednoczonej Prawicy objeżdżają Polskę przekonując rodaków, że inflacja i widmo kryzysu gospodarczego to nie ich wina. Winą obarczają pomysłodawców rzekomego antypolskiego spisku i, rzecz jasna, parlamentarną opozycję.

W poniedziałek w Proszowicach w woj. małopolskim gościł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas spotkania odbyła się również konferencja prasowa, a polityk z pewnością nie byłby sobą, gdyby nie ponarzekał nieco na Unię Europejską.

Przewodniczący Solidarnej Polski skrytykował kanclerza Niemiec Olafa Scholza za jego wypowiedź dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", w której stwierdził, że UE powinna się zjednoczyć i poradzić sobie z blokowaniem decyzji większości państw przez działania pojedynczych z nich.

- Niemiecka polityka pełna jest nikczemności, cynizmu i kłamstwa, którego wyrazem są kolejne wypowiedzi pana Scholza - orzekł Zbigniew Ziobro.

Andrzej Duda

Andrzej Duda skomentował zdjęcie dziennikarza TVN. "Kawaler do wzięcia"

CZYTAJ DALEJ

Zbigniew Ziobro nie miał litości dla Donalda Tuska

Minister sprawiedliwości, przy okazji tematu Niemiec, pozwolił sobie zwrócić się do Donalda Tuska, który, w jego przekonaniu, wyraźnie sprzyja polityce naszych zachodnich sąsiadów w UE.

- Przy tej okazji warto zwrócić się do pana Donalda Tuska, czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant, czy też chce się jednak zachowywać jak polski polityk, który powinien bardzo jasno odciąć się od tego rodzaju wezwań niemieckich polityków - ocenił Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski stwierdził, że były premier w latach 90. głosił, że "brzydzi się polskością", a będąc szefem rządu sprzyjał i realizował niemiecką i rosyjską politykę, również tę energetyczną.

- Czy dalej [Donald Tusk - przyp. red.] chce występować jako polityk, który swoją lojalność wiąże z celami Berlina, czy chce się zachowywać jako polski polityk, który myśli w kategoriach polskich interesów. Myślę, że ten apel, to pytanie, warto skierować do pana Donalda Tuska - zakończył swój potok myśli Zbigniew Ziobro.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >