Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zbigniew Ziobro zwrócił się do Donalda Tuska. Niewiarygodne, co zarzucił byłemu premierowi
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 25.07.2022 15:28

Zbigniew Ziobro zwrócił się do Donalda Tuska. Niewiarygodne, co zarzucił byłemu premierowi

Zbigniew Ziobro
Kancelaria Premiera/flickr.com

Zbigniew Ziobro podczas wystąpienia w Proszowicach zwrócił się do Donalda Tuska. W swojej przemowie zapytał byłego premiera, "czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant".

TVP będzie miało możliwość ponownego użycia cytatu "für Deutschland". Wszystko za sprawą Zbigniewa Ziobry, który zarzucił Donaldowi Tuskowi sprzyjanie niemieckiej polityce w UE.

Zbigniew Ziobro uderzył w Olafa Scholza

Od jakiegoś czasu politycy Zjednoczonej Prawicy objeżdżają Polskę przekonując rodaków, że inflacja i widmo kryzysu gospodarczego to nie ich wina. Winą obarczają pomysłodawców rzekomego antypolskiego spisku i, rzecz jasna, parlamentarną opozycję.

W poniedziałek w Proszowicach w woj. małopolskim gościł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas spotkania odbyła się również konferencja prasowa, a polityk z pewnością nie byłby sobą, gdyby nie ponarzekał nieco na Unię Europejską.

Przewodniczący Solidarnej Polski skrytykował kanclerza Niemiec Olafa Scholza za jego wypowiedź dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", w której stwierdził, że UE powinna się zjednoczyć i poradzić sobie z blokowaniem decyzji większości państw przez działania pojedynczych z nich.

- Niemiecka polityka pełna jest nikczemności, cynizmu i kłamstwa, którego wyrazem są kolejne wypowiedzi pana Scholza - orzekł Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro nie miał litości dla Donalda Tuska

Minister sprawiedliwości, przy okazji tematu Niemiec, pozwolił sobie zwrócić się do Donalda Tuska, który, w jego przekonaniu, wyraźnie sprzyja polityce naszych zachodnich sąsiadów w UE.

- Przy tej okazji warto zwrócić się do pana Donalda Tuska, czy dalej chce się zachowywać jak niemiecki kolaborant, czy też chce się jednak zachowywać jak polski polityk, który powinien bardzo jasno odciąć się od tego rodzaju wezwań niemieckich polityków - ocenił Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski stwierdził, że były premier w latach 90. głosił, że "brzydzi się polskością", a będąc szefem rządu sprzyjał i realizował niemiecką i rosyjską politykę, również tę energetyczną.

- Czy dalej [Donald Tusk - przyp. red.] chce występować jako polityk, który swoją lojalność wiąże z celami Berlina, czy chce się zachowywać jako polski polityk, który myśli w kategoriach polskich interesów. Myślę, że ten apel, to pytanie, warto skierować do pana Donalda Tuska - zakończył swój potok myśli Zbigniew Ziobro.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl