Goniec.pl
Ziobro skomentował wyrok ws. Frasyniuka. "Żołnierzu, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić"

Pawel Wodzynski/East News

Skandaliczny wpis Zbigniewa Ziobry. "Żołnierzu, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić"

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Skandaliczny wpis na Twitterze ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk nie wahał się skomentować wyroku wrocławskiego sądu, który warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie polskich żołnierzy i nazwał go "śmieciem". Oberwało się również całemu systemowi sądownictwa, od lat deformowanemu przez samego Ziobrę.

Niepewność co do swojego losu w Zjednoczonej Prawicy, konflikty z szefem rządu, a także nieudolne próby zaistnienia w świadomości wyborców jako samodzielny byt mocno odbijają się na Zbigniewie Ziobrze.

Donald Tusk bohaterem gry z udziałem "Wiadomości" TVP, lider PO skomentował

Donald Tusk bezlitośnie zakpił z "Wiadomości" TVP. Wystarczyły zaledwie dwa słowa

CZYTAJ DALEJ

Polityk doskonale wie, że u steru w ministerstwie sprawiedliwości trzyma go zaledwie garstka posłów, dających Jarosławowi Kaczyńskiemu większość w Sejmie i stale kuszonych przez uwielbiającego intrygi prezesa PiS do opuszczenia Solidarnej Polski.

W tej sytuacji Ziobro stara się ustawić na skrajnie prawym skrzydle, spychając do centrum nawet Konfederację i kreuje się na największego obrońcę polskich wartości. Nic więc dziwnego, że gdy tylko nadarzyła się okazja, stanowczo opowiedział się za polskimi żołnierzami.

Mocny wpis Zbigniewa Ziobry o Frasyniuku

- Polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny - napisał na Twitterze w czwartek, chwilę po godzinie 21.

Była to bezpośrednia reakcja na wyrok, jaki zapadł w sprawie Władysława Frasyniuka we wrocławskim sądzie. Sędzia Anna Borkowska ogłosiła, że sprawa byłego opozycjonisty z czasów PRL zostaje warunkowo umorzona na rok próby, odrzucając tym samym oczekiwania Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wyrok tak bardzo nie spodobał się liderowi Solidarnej Polski, że ten po raz kolejny postanowił dobitnie dać także do zrozumienia, co sądzi o całym systemie sądownictwa.

- Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski żołnierzu! - zapewnił.

Chcący wbić szpilę sędziom Ziobro poniekąd sam wykopał pod sobą kolejny dołek. Polityk zapomniał najwyraźniej, że to on od lat odpowiada za to, jak wygląda sądowa rzeczywistość w naszym kraju. Szukając więc winnych jakichkolwiek niedociągnięć, najpierw sam powinien spojrzeć w lustro. Niestety, skłonność do autorefleksji nie jest czymś, co charakteryzuje polityków obozu władzy.

Władysław Frasyniuk krytykuje żołnierzy

Sprawą, która była powodem zbulwersowania Zbigniewa Ziobry, był skandal, jaki w sierpniu zeszłego roku Władysław Frasyniuk wywołał na antenie TVN24.

Działacz opozycyjny, komentując postawę żołnierzy ochraniających polsko-białoruską granicę, w mocnych słowach skrytykował polską armię służącą na pograniczu, nazywając ją "watahą psów".

- Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – grzmiał.

Po emisji wywiadu od słów Frasyniuka odcięła się stacja TVN24, a na wypowiedź spłynęło kilka skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei szef MON, Mariusz Błaszczak, skierował przeciw byłemu politykowi zawiadomienie do prokuratury.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP, Goniec.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion

Wiadomości

Kreml ruszył z nową kampanią, chcą wywołać panikę u Polaków. Rząd wydał pilne ostrzeżenie

Czytaj więcej >
Grzegorz Braun

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Agata Duda zwróciła się do kobiet chorych na raka. Z ust pierwszej damy padły znamienne słowa

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >