Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zaginęła 17-letnia Jagoda. Nastolatka miała iść na spacer, ślad po niej zaginął
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.08.2022 18:24

Zaginęła 17-letnia Jagoda. Nastolatka miała iść na spacer, ślad po niej zaginął

Zaginęła 17-letnia Jagoda Szymczak, policja apeluje o pomoc
materiały policyjne

"Idę na spacer do lasu" napisała 2 sierpnia w wiadomości SMS 17-letnia Jagoda i zapadła się pod ziemię. -  Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania ani nie nawiązała kontaktu z rodziną - przekazała podinsp. Sylwia Rupieta. Policja apeluje o pomoc, zagadka zniknięcia 17-latki postawiła na nogi wszystkie służby i okolicznych mieszkańców.

17-letnia Jagoda Szymczak z Drzeniowa w kilka chwil rozpłynęła się w powietrzu i mimo poszukiwań na ogromną skalę nadal nie wiadomo nic o losach nastolatki. Niewinny spacer przerodził się w zagadkę dla śledczych.

We wtorek 2 sierpnia Jagoda napisała do bliskiej osoby SMS-a. Wiadomość zawierała kluczową obecnie informację. 17-latka planowała wybrać się do lasu na spacer. Czy faktycznie dotarła do linii drzew, a jeśli tak to, co spotkała w leśnej gęstwinie? Pytań zaprzątających głowę bliskich i policjantów jest wiele.

Zaginęła 17-letnia Jagoda Szymczak, miała iść do lasu na spacer

Jagoda Szymczak ma 17 lat, mieszka w Drzeniowie w gminie Tuplice i już niedługo powinna zacząć szukać zeszytów i długopisów do szkoły. Stało się jednak inaczej i to policjanci, strażacy, rodzina oraz najbliżsi szukają nastolatki.

Wtorek był ostatnim dniem, gdy ktokolwiek miał z nią kontakt. - Zaginiona 17-letnia Jagoda Szymczak we wtorek (2 sierpnia 2022) około godziny 11:30 poinformowała osobę najbliższą wiadomością sms o wyjściu na spacer. Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania ani nie nawiązała kontaktu z rodziną - przekazała podinspektor Sylwia Rupieta zastępująca obecnie oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Żarscy policjanci prowadzą poszukiwania na szeroką skalę, ale dotąd wysiłki mundurowych nie przyniosły oczekiwanych efektów. Nie ma jednak mowy o spadku wiary w szczęśliwe zakończenie sprawy.

Mundurowi przeczesywanie terenu rozpoczęli już w środę 3 sierpnia. Policjanci i strażacy prowadzili działania w rejonie Nowej roli koło Tulpic. W czwartek 4 sierpnia bladym świtem zaczęto przeczesywać rejon Proszkowa oraz Gręzawy. W międzyczasie pojawił się ważny apel.

Policja apeluje o pomoc w znalezieniu Jagody

Nad znalezieniem 17-letniej Jagody pracują nie tylko policjanci w terenie. Śledczy sprawdzają również tropy i eliminują poszczególne scenariusze. Kluczowe w tej syzyfowej pracy są wskazówki.

Policja z Żar opublikowała apel skierowany do wszystkich, którzy mogli spotkać na swojej drodze 17-letnią Jagodę Szymczak. Jedna poszlaka wystarczy, by uratować zdrowie i życie nastolatki.

- Ktokolwiek ma informacje o zaginionej bądź zauważył osobę odpowiadającej wyżej wymienionemu rysopisowi prosimy o kontakt z żarską Policją pod numerem 47 79 41 211 lub numerem alarmowym 112 - apeluje Sylwia Rupieta z policji w Żarach.

Poznajesz ją? Natychmiast zgłoś się do służb

17-letnia Jagoda wygląda, jak typowa nastolatka i właśnie takie życie powinna prowadzić. Spotkałeś podobną dziewczynę? Skorzystaj z numeru powyżej i zgłoś się na policję.

Jagoda mierzy 175 centymetrów wzrostu i jest tęższej budowy ciała. Nosi okulary i ma brązowe oczy oraz brązowe włosy.

Zaginęła 17-letnia Jagoda, miała iść na spacer
Zaginęła 17-letnia Jagoda, miała iść na spacer

W chwili zaginięcia najprawdopodobniej miała ze sobą małą granatową torebkę oraz kapelusz moro. Ubrana była w sportową koszulkę, niebieskie spodenki oraz czarne buty z białym znakiem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl