Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Zagraniczne media bezlitosne dla Jacka Kurskiego. "Bullterrier Jarosława Kaczyńskiego"

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Środowa nominacja Jacka Kurskiego na intratną posadę w Banku Światowym wywołała niemałe poruszenie na polskiej scenie politycznej. Jak się jednak okazuje, o nowej roli byłego prezesa TVP nie omieszkały napisać zagraniczne media, które nie były przychylne dla polityka Solidarnej Polski.

Zagraniczne media o Jacku Kurskim

- Polska wybiera byłego spin doktora partii rządzącej na stanowisko w Banku Światowym - taki tytuł widnieje w artykule "Bloomberga", który poświęcony jest środowej nominacji Jacka Kurskiego.

- Strateg polityczny, który według krytyków pomógł przekształcić polską telewizję publiczną w rzecznika rządu, dołączył do Banku Światowego jako nowy przedstawiciel kraju - można przeczytać na portalu zagranicznej agencji prasowej.

Środowa nominacja Jacka Kurskiego na fotel zastępcy dyrektora wykonawczego polsko-szwajcarskiej konstytuanty w Banku Światowym wywołała niemałe poruszenie na polskiej scenie politycznej. Jak się jednak okazuje, podobne emocje towarzyszyły zagranicznym mediom oraz przedstawicielom kultury Zachodu, którym losy Polski nie są zupełnie obce.

- Jacek Kurski, samozwańczy "bullterrier Jarosława Kaczyńskiego", potężnego lidera rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, przekształcił telewizję publiczną w instrument rządowej propagandy - pisze o Jacku Kurskim "Bloomberg", który powołuje się na raport Reporterów bez Granic, grupy działającej na rzecz niezależnych mediów.

Swoje rozczarowanie intratną posadą byłego prezesa TVP wyraziła również m.in. Anne Applebaum, polsko-amerykańska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera oraz żona byłego szefa MON w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego i MSZ w rządzie Donalda Tuska.

- Rząd wysyła Jacka Kurskiego, człowieka, który zmienił telewizję państwową w ekstremistyczny, homofobiczny kanał propagandowy, do Banku Światowego. Nikt nie jest bardziej niewykwalifikowany - napisała w mediach społecznościowych Anne Applebaum.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: bloomberg.com/money.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje zasłużona wolontariuszka. "Kobieta o wielkim sercu"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]