Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nowa praca Jacka Kurskiego wywołała lawinę komentarzy. Opozycja grzmi i oskarża
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.12.2022 15:56

Nowa praca Jacka Kurskiego wywołała lawinę komentarzy. Opozycja grzmi i oskarża

Wrze po informacji o nowej pracy Jacka Kurskiego, opozycja się nie hamuje
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Kurski rozpoczął pracę w Banku Światowym. Nowa posada byłego prezesa TVP wywołała jednoznaczną reakcję ze strony opozycji. - To będzie pierwszy Sylwester disco polo w tej szacownej instytucji - zakpiła posłanka Hanna Gill-Piątek.

Jacek Kurski potwierdził, że TVP to już przeszłość i mierzy zdecydowanie wyżej. Nowa posada w Banku Światowym nie pozostała bez echa.

Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director w Waszyngtonie w szwajcarsko-polskiej konstytuancie Grupy Banku Światowego. Mocnych słów pod adresem kariery byłego posła PiS nie szczędził Szymon Hołownia, czy Borys Budka.

Jacek Kurski ma nową pracę, opozycja oburzona

Jacek Kurski nie zaskarbił sobie sympatii politycznych przeciwników w czasie zasiadania w fotelu prezesa TVP. Nic nie wskazuje, by podjęcie pracy zgodnej z wykształceniem i obietnica wycofanie się z "ambicji politycznych" zmieniło rozkład sił na szali oceny Jacka Kurskiego.

- Kurski w Banku Światowym. Nie mają żadnych hamulców, nie czują żadnego obciachu - zagrzmiał na Twitterze Borys Budka.

Polity Koalicji Obywatelskiej na tym nie poprzestał. - Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości - dodał Borys Budka, sugerując niejako, że Jacek Kurski wcale nie zrywa z polityką. Wręcz przeciwnie.

- Jak myślicie, ile czasu zajmie Jackowi Kurskiemu wyczyszczenie zasobów Banku Światowego do zera? - zapytał zadziornie Robert Biedroń. - Da radę jeszcze w tym roku czy to plan na 2023? - napisał już w następnym zdaniu polityk.

Szymon Hołownia nie ma dla Jacka Kurskiego miłych słów

Na liście osób, które skrytykowały nową posadę Jacka Kurskiego, znajduje się także Szymon Hołownia. - Jacek Kurski w Waszyngtonie. Szkoda Banku Światowego, dobrze dla Polski - napisał krótko lider partii Polska 2050.

W podobny tonie wypowiedziała się także posłanka Lewicy Beata Maciejewska. - Bank, bank, bank, Kurski! Kasa, propaganda, koryto - napisała polityczka na Twitterze.

Wpis okrasiła archiwalnym zdjęciem Jacka Kurskiego. Na tło trafiły amerykańskie dolary. - Nominacja od Glapińskiego, błogosławieństwo pewnie od Rydzyka. Impreza pisowskich nominatów ciągle się rozkręca - dodała gorzko Beata Maciejewska.

- Nikt nie jest bardziej niewykwalifikowany - stwierdziła Anne Applebaum. Laureatka Nagrody Pulitzera stwierdziła, że rząd PiS wysyła do Banku Światowego człowieka, który "zmienił telewizję państwową w ekstremistyczny, homofobiczny kanał propagandowy".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl