Goniec.pl > Polska > Ogromna śnieżyca nadciąga do Polski. Takiej zimy nie było od dekady
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 07.12.2022 16:56

Ogromna śnieżyca nadciąga do Polski. Takiej zimy nie było od dekady

Nad Polskę nadciąga śnieżny niż Denis.
Flickr/Szymon Miklewski

Według synoptyków, musimy przygotować się na niespotykane ostatnio w Polsce warunki pogodowe. Nadciąga potężna śnieżyca. Miejscami pokrywa śnieżna może sięgnąć nawet 40 cm.

Przez Polskę przejdą śnieżyce

Meteorolodzy podtrzymują doniesienia o możliwym spadku temperatury miejscami poniżej -20/-10°C. Nie wiadomo, w których regionach Polski można spodziewać się najgorszych warunków pogodowych. - Najnowsze prognozy opadów śniegu szokują, bo wskazują miejscami pokrywę śnieżną sięgającą nawet 15-40 cm, a w górach znacznie więcej. Śnieżyca w kilku falach ma się pojawić między około 9-13 grudnia 2022 - informuje portal dobrapogoda24.pl.

Opadom śniegu mają towarzyszyć silne porywy wiatru, co w konsekwencji może doprowadzić do zamieci śnieżnych, a one do paraliżu na drogach i lokalnych przerw w dostawie energii elektrycznej.

Atak zimy niespotykany od prawie dekady

Po względnie ciepłym listopadzie i raczej mało problematycznym początku grudnia, w przyszłym tygodniu czeka nas atak zimy, którego Polska nie doświadczyła od prawie 10 lat. W marcu 2013 roku bowiem w niektórych regionach kraju panowały dwudziestostopniowe mrozy, a na początku kwietnia w części kraju spadło ponad 30 cm śniegu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: dobrapogoda24.pl

Tagi: Pogoda