Goniec.pl
Pogrzeb Sebastiana

facebook.com Barbara H.

Wzruszające sceny na pogrzebie 11-letniego Sebastiana

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

11-letni Sebastian zmarł 23 maja na skutek porwania, a następnie uduszenia przez 41-letniego Tomasza M. Dziś o 9:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu. Wzruszające sceny na pogrzebie chłopca zarejestrował Super Express.

Kościół jest wypełniony po brzegi - miejsca w świątyni zajęli bliscy, koledzy Sebastiana oraz mieszkańcy wstrząśnięci tragiczną zbrodnią. Zanim żałobnicy weszli do świątyni, zagrała orkiestra górnicza.

Trwa pogrzeb 11-letniego Sebastiana

- Nie płaczcie, ja nie wrócę... Nie spieszcie się, ja poczekam... - takie słowa można było przeczytać na klepsydrze z informacjami o pogrzebie 11-latka. O 9:00 rozpoczęła się msza w kościele p.w. św. Antoniego Padwy w Dąbrówce Małej w Katowicach. Następnie biała trumna zostanie odprowadzona do rodzinnego grobu na parafialnym cmentarzu.

Na miejscu pojawili się nie tylko rodzice, dziadkowie i rodzeństwo chłopca, ale również koleżanki i koledzy ze szkoły, do której uczęszczał 11-latek. Dziennikarze dopatrzyli się też obecności lokalnych polityków, a swój wieniec przesłał m.in. prezydent Katowic.

Żałobnicy mają ze sobą białe róże. Ci, którzy nie zmieścili się w kościele, stoją tłumnie na zewnątrz. Chłopiec spoczął w białej trumnie otoczonej kwiatami. Jeden z wieńców w kształcie serca szczególnie przykuł uwagę żałobników. Na szarfie doklejono dziesiątki małych serduszek. Można się domyślać, że na ten gest zdecydowali się szkolni przyjaciele Sebastiana.

Wzruszające zdjęcia pokazał Super Express. Kościół był zapełniony do granic, tłumnie zjawili się nawet mieszkańcy, którzy nie znali rodziny ani 11-latka. Pragnęli godnie pożegnać przedwcześnie zmarłego Sebastiana. Uroczystościom przewodniczy arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc.

Głos zabrali także przedstawiciele rodziny zamordowanego Sebastiana, został odczytany list od rodziców, w którym prosili o modlitwę i dziękowali za ogromne wsparcie. Zgromadzeni nie mogli powstrzymać łez.

Proboszcz obecny na mszy w swojej przemowie nawiązał do filmu „Pasja”, z kolei drugi z księży odniósł się do wskrzeszenia Łazarza. Uroczystości w kościele trwały prawie 1,5 godziny. Kiedy wynoszono trumnę, z nieba zaczął padać deszcz.

-W tej godzinie wszyscy czujemy, jak zawodzą nasze słowa. Jak brakuje słów, żeby podnieść na duchu. [...] Dlaczego niewinni muszą cierpieć? - mówił ksiądz Andrzej Noras.

11-letni Sebastian zaginął 22 maja, kiedy poszedł bawić się na pobliski plac zabaw. Jego ciało znaleziono 23 maja na budowie jednego z domów. Dzięki zapisom monitoringu szybko ujęto 41-letniego Tomasza M., który aktualnie przebywa w zakładzie karnym.

Optykowi z Sosnowca grozi dożywocie, postawiono mu dwa zarzuty, w tym zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się jego rozprawa.

Fot. screen art. Super Express z dn. 29.05.2021 Pogrzeb Sebastiana z Katowic. Tłum w kościele i przed świątynią. Pojawiła się orkiestra [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI] pod linkiem https://www.se.pl/slask/pogrzeb-sebastiana-z-katowic-ostatnie-pozegnanie-zamordowanego-11-latka-relacja-z-uroczystosci-aa-AFdy-w27F-2tmP.html

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >