Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 23.03.2023 08:31

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni

przebrany
Policja

Policjanci z Komendy w Złotoryi dokonali nietypowego zatrzymania. Mundurowi otrzymali zgłoszenie w sprawie kobiety, która dopuściła się kradzieży mienia na terenie jednej z miejscowych drogerii. Jakież było zdziwienie służb, gdy podczas interwencji okazało się, że to... przebrany mężczyzna. Co ciekawe, 45-latek dwukrotnie na przestrzeni kilku dni w kobiecym stroju dokonał zuchwałego czynu. Delikwent trafił do aresztu. O jego losie zadecyduje sąd.

Kradzież na terenie sklepu z artykułami kosmetycznymi

Co prawda w tym roku Oscar za najlepszy kostium trafił do twórców hollywoodzkiego filmu “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, jednak najwidoczniej nie wszyscy pogodzili się z werdyktem amerykańskiej Akademii Filmowej i w dalszym ciągu chcą zaistnieć. 

Na wyjątkowo kreatywną osobę natrafili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Dokładna data zdarzenia nie została ujawniona, możemy się domyślać, że doszło do niego w ostatnich dniach. - Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia w jednym ze sklepów z artykułami kosmetycznymi na terenie miasta - relacjnouje młodszy aspirant Dominika Kwakszys, z KPP w Złotoryi.

- Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu weszła wysoka, szczupła kobieta. Kiedy pracownicy zauważyli, że klientka bierze z półek artykuły, a następnie chowa je do torebki, niezwłocznie poinformowali Policję i w tym samym czasie uniemożliwili kobiecie wyjście ze sklepu - dowiadujemy się.

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie problemów zdrowotnych Marty Kubackiej. Padły ważne słowa

Założył perukę z długimi włosami, ubrał sukienkę

I tu zaczyna się najciekawsze. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, w krótkim czasie ustalili, że sprawcą kradzieży nie była kobieta, lecz… mężczyzna. Pomysłowym rabusiem okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. 

- Aby nie zostać rozpoznanym, zdecydował się na niecodzienne przebranie. Założył perukę z długimi włosami, ubrał sukienkę i wykonał staranny makijaż - podkreśla młodszy aspirant Dominika Kwakszys, z KPP w Złotoryi.

Co ciekawe, udaremniona kradzież była najprawdopodobniej drugim tego typu procederem, którego dopuścił się sprawca. 

- Jak ustalili funkcjonariusze, przebrany za kobietę, w ciągu kilku dni dwukrotnie dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Łączna wartość skradzionych przez niego kosmetyków i gadżetów erotycznych wynosi niemal 1500 złotych - podkreśla przedstawicielka złotoryjskich służb. - Część mienia została odzyskana, a 45-latek trafił do policyjnego aresztu - dowiadujemy się.

Do 5 lat pozbawienia wolności

Niewykluczone, że za brawurowy kostium 45-latek miałby szansę powalczyć o statuetkę Oscara, jednak gala rozdania prestiżowych nagród odbyła się prawie dwa tygodnie temu. Zamiast tego, mieszkańcowi powiatu polkowickiego grozi surowa kara. 

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży mienia. W sprawie będą prowadzone dalsze czynności, a o losie 45-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - relacjonują policjanci. 

Przebrany 45-latek. Źródło: Policja
Przebrany 45-latek. Źródło: Policja
Przebrany 45-latek. Źródło: Policja
Przebrany 45-latek. Źródło: Policja

Źródło: Policja