Goniec.pl
pieskow

NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Wojna w Ukrainie. Rzecznik Kremla odmówił odpowiedzi na pytanie. Chodziło o krążownik "Moskwa"

19 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nie udzielił dziennikarzom odpowiedzi na pytania o los krążownika "Moskwa", który zatonął na Morzu Czarnym. W zamian za to odesłał z wszelkimi wątpliwościami do rosyjskiego ministerstwa obrony. Na temat oficjalnych strat wciąż milczą również władze Rosji.

Dmitrij Pieskow wziął we wtorek udział w konferencji prasowej, podczas której zadawano mu pytania o ofensywę rosyjską w Donbasie oraz sprawę krążownika "Moskwa". Ukraińcy twierdzą, że trafili jednostkę rakietami Neptun, Kreml utrzymuje, że na pokładzie doszło zaledwie do niegroźnego pożaru i wybuchu składu amunicji.

Putin

Ukraiński wywiad: Rosja planowała inwazję na Białoruś po sfałszowanych wyborach w 2020 roku

CZYTAJ DALEJ

Wojna w Ukrainie. Rzecznik Kremla unika odpowiedzi na pytania o krążownik "Moskwa"

Ani o jednym, ani o drugim temacie Pieskow nie chciał rozmawiać, odsyłając w kwestii planów militarnych do ministerstwa obrony narodowej, dowodzonego przez Siergieja Szojgu, który we wtorek po wielu dniach nieobecności także miał zabrać głos i skrytykować w absurdalnych słowach Zachód.

Rzecznik Kremla konsekwentnie unikał odpowiedzi dotyczącej zatopienia przez Ukraińców "Moskwy", klucząc i zasłaniając się tym, że nie jest upoważniony do udzielania jakichkolwiek informacji. - Wszelkie kontakty odbywają się wyłącznie za pośrednictwem ministerstwa obrony - zaznaczył.

Jak już pisaliśmy, wszystko może wynikać z tego, że Moskwa za wszelką cenę próbuje cenzurować informacje, by okłamywać społeczeństwo i nie musieć przyznawać się do kolejnej porażki. To stara taktyka władz Rosji, stosowana choćby przy okazji wypadku "Kurska".

Wojna w Ukrainie. Władze Rosji milczą ws. ofiar

Krążownik "Moskwa" zatonął w ubiegłym tygodniu. Jak podał rosyjski portal Meduza, powołujący się na anonimowe źródło, w wyniku ataku zginęło 37 osób, a 100 zostało rannych. W sumie na okręcie miało znajdować się 500 ludzi, nie wiadomo, ile jest uznanych za zaginione.

Wcześniej "Nowa Gazieta Jewropa" miała uzyskać informację od matki jednego z ocalałych marynarzy o tym, że nie żyje 40 osób.

Rosyjskie ministerstwo obrony nie skomentowało tych doniesień. Przekazano jedynie, że "załogę udało się ewakuować w pełnym składzie". Tymczasem rosyjskie media niezależne, jak podaje Meduza, ustaliły dotąd nazwiska dwóch zabitych i czterech zaginionych.

Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda wnętrze obrzydliwie drogiego pałacu Władimira Putina

Władimir Putin myślał, że wszystko się ukryje? Wyciekły zdjęcia jego gigantycznej rezydencji

Dokument Aleksieja Nawalnego ujawnił prawdę na temat pałacu Putina, do którego Kreml usilnie nie chce się przyznać. Zdjęcia robotników zatrudnionych przy budowie i wykańczaniu pełnego przepychu, złota i prestiżowych marek budynku trafiły do sieci. Aquadyskoteka, podziemne lodowisko do gry w hokeja, meble warte fortunę i zapierający dech w piersiach widok na Morze Czarne - 16-piętrowy bunkier mający zdaniem rosyjskiego opozycjonisty należeć do Władimira Putina wydaje się wręcz nierealny.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Interia

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >