Goniec.pl
Ławrow

Wikimedia/Presidential Press and Information Office

Wojna w Ukrainie. Rosyjski polityk zaczął mówić, jak będzie wyglądać ogólnoświatowy konflikt

2 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Wojna w Ukrainie. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zagroził potencjalnym wybuchem III wojny światowej, ostrzegając, że jeśli tak się stanie, będzie ona "nuklearna i destrukcyjna". Wcześniej polityk snuł przypuszczenia, że Kijów stara się o broń jądrową.

- Trzecia wojna światowa będzie niszczycielską wojną nuklearną - powiedział Ławrow w wywiadzie dla Al Jazeera. We wtorek zaś szef rosyjskiej dyplomacji przemawiał na konferencji rozbrojeniowej w Genewie.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Wojna w Ukrainie. Ławrow straszy bronią jądrową

- Ukraina nadal dysponuje sowieckimi technologiami i środkami dostarczania takiej broni. Nie możemy nie zareagować na to prawdziwe niebezpieczeństwo - mówił Ławrow do polityków zgromadzonych w szwajcarskim mieście.

W ten sposób próbował usprawiedliwić rosyjską agresję na Ukrainę, która jego zdaniem dąży do posiadania broni jądrowej. Po raz kolejny powtórzył też narrację o „neonazistowskim rządzie Ukrainy”.

pilne czerwone

[ZAPIS RELACJI] Rosja przygotowywała się do "operacji specjalnej". Trwał atak na Charków

CZYTAJ DALEJ

Komentarze Ławrowa zostały jednak zignorowane przez dyplomatów z całego świata. W ramach protestu wielu z nich opuściło salę, gdy szef rosyjskiego MSZ zaczął swoje przemówienie.

Dotkliwe sankcje dosięgnęły Ławrowa

Warto zaznaczyć, że Ławrow mógł być obecny na konferencji tylko za pośrednictwem połączenia internetowego, gdyż samolot go transportujący nie był w stanie przelecieć przez przestrzeń powietrzną, którą UE zamknęła dla rosyjskich maszyn w ramach sankcji. On sam, obok Władimira Putina, doczekał się także osobistych, dotkliwych restrykcji ze strony Zachodu. Unia Europejska zdecydowała, że majątki prezydenta Rosji i Siergieja Ławrowa zostaną zamrożone.

Agencja TASS, która określiła inwazję na Ukrainę jako "operację specjalną" w tym kraju, poinformowała, że polityk stwierdził, iż „operacja wojskowa na Ukrainie, w tym w Kijowie, ma na celu rozbrojenie Ukrainy". - Rosja nie pozwoli Ukrainie zdobyć broni jądrowej - oświadczył.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: inews.co.uk

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kolejny pożar na przedmieściach Moskwy. Płonie centrum handlowe, Putin na poważny problem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe fakty ws. zabójstwa kobiety w Sochaczewie. Koniec obławy, policja znalazła ciało

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w oburzający sposób uderzył w Tuska. "Przedstawi się jako kobieta"

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wiceminister sprawiedliwości: "Kara śmierci? Jestem za". Duda podpisał nowelizację KK

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kierowcy muszą uważać. Mandaty nawet do 3000 zł za niedopełnienie obowiązku zimą

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jacek Kurski dzięki pracy w TVP i Banku Światowym będzie mógł liczyć na ogromną emeryturę

Czytaj więcej >