NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Zełenski powiedział, kiedy ostatni raz widział rodzinę. Ledwo powstrzymał łzy
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.03.2022 12:23

Wojna w Ukrainie. Zełenski powiedział, kiedy ostatni raz widział rodzinę. Ledwo powstrzymał łzy

Zełenski
independent.co.uk / SkyNews screen

Wojna w Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu telewizji SkyNews. Polityk musiał zmierzyć się z trudnym emocjonalnie pytaniem o to, kiedy ostatni raz widział się ze swoją rodziną. To sprawiło, że ukraiński przywódca ledwo powstrzymał łzy.

Wołodymyr Zełenski stał się w ostatnich dniach bohaterem Ukrainy, okazując niezwykłą odwagę i niezłomność. Polityk dzielnie broni swojego kraju i wciąż wspiera na duchu walczących Ukraińców, za co przychodzi mu płacić wysoką cenę, jaką jest rozłąka z rodziną.

Wojna w Ukrainie. Zełenski bliski płaczu mówił o swojej rodzinie

Strach i ból to tylko niektóre z emocji, jakie towarzyszą od początku wojny Wołodymyrowi Zełenskiemu, przed którym nieoczekiwanie stanęło najtrudniejsze w życiu zadanie. Oprócz nich, polityk drastycznie odczuwa tęsknotę nie tylko za wolnością, ale i najbliższymi, z którymi nie może się widywać ze względu na ich bezpieczeństwo.

Zełenski mówił o tym w krótkim wywiadzie dla telewizji SkyNews, ledwo powstrzymując łzy i starając się do końca zachować kamienną twarz. Na pytanie o to, kiedy ostatni raz widział swoją rodzinę, odparł początkowo, że jeszcze przed wybuchem wojny. Później jednak poprawił się i oznajmił, że było to "dwa dni temu".

Dramat rodzin w Ukrainie

Żona Wołodymyra Zełenskiego, Olena, i ich dwoje dzieci w wieku 17 i 9 lat ukrywają się w Ukrainie w obawie przed zemstą Kremla. Jakiś czas temu polityk zdradził, że jest numerem jeden na liście do zlikwidowania przez Moskwę. Numerem dwa są zaś jego najbliżsi.

Po wybuchu wojny niektóre media podawały, że na prezydenta Ukrainy poluje tzw. Grupa Wagnera. Wczoraj przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy poinformował, że zastrzelono rosyjskich żołnierzy specjalnej jednostki, którzy mieli zamordować Zełenskiego. Sam przywódca Ukrainy odmówił Stanom Zjednoczonym, które zaproponowały mu bezpieczną ewakuację z Kijowa. Zirytowany miał wówczas powiedzieć, że nie potrzebuje "podwózki", lecz amunicji.

Takich historii, jak ta rodziny Zełenskich, jest w całej Ukrainie jeszcze więcej. Mężczyźni opuszczają swoje żony i dzieci, aby ruszyć walczyć za ojczyznę. Bardzo często ich wzruszające rozstania są ostatnimi chwilami, gdy mogą widzieć siebie żywych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: news.sky.com