Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > UE zamraża majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.02.2022 20:39

UE zamraża majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa

UE zamraża majątek Władimira Putina i Siergieja Ławrowa
Brendan smialowski/afp/east news

Władimir Putin objęty zostanie sankcjami. Josep Borell, przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, potwierdził, że wspólnota podjęła decyzje na temat dalszych losów majtku prezydenta Rosji. UE analogiczny cios zastosuje w kwestii aktywów Siergieja Ławrowa.

Potwierdziły się wcześniejsze dywagacje na temat sankcji wobec Władimira Putina. Obserwatorzy wskazywali, że restrykcje nakładane są na oligarchów i otoczenie prezydenta Rosji, ale nie jego samego.

Unia Europejska postanowiła zmienić ten dyskurs. - Przyjęliśmy wniosek - zadeklarował oficjalnie Josep Borell. Przypomnijmy, że w piątek około godziny 16 Władimir Putin zaprzeczył deklaracji swojego rzecznika dotyczących chęci rozmów z Wołodomyrem Zełenskim.

Majątek Władimira Putina objęty sankcjami ze strony UE

- Uderzymy sankcjami we wszystkich, którzy odgrywają znaczącą rolę gospodarczą we wsparciu reżimu Putina - jednoznanie stwierdził wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.

Unia Europejska zdecydowała, że majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa zostaną zamrożone. Według szacunków pozostałe restrykcje mają objąć nawet 70 proc. rosyjskiego systemu finansowego.

Nie tylko Rosja, sankcje dotyczą również reżimu Aleksandra Łukaszenki

Podczas ogłaszania, że majątek Władimira Putina zostanie zamrożony na mocy sankcji w związku z atakiem Rosji na Ukrainę, Josep Borell wskazał, że nie tylko rosyjscy oligarchowie i oficjele, a nawet sam prezydent odczują gospodarcze skutki rozpoczętej wojny.

Polityk podkreślił, że Unia Europejska nałożyła już sankcje na Aleksandra Łukaszenkę oraz przywódcę Syrii, którzy wspierają działania Władimira Putina. Więcej na temat majątku Władimira Putina oraz Siergieja Ławrowa dowiesz się >klikając w ten link<

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl