Goniec.pl

GIOVANNI GREZZI/AFP/East News

Słowa Siergieja Ławrowa urwane w połowie. Dwie stacje zareagowały

10 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ważny gest ze strony stacji TVN24 i Polsat News w trakcie transmisji konferencji Siergieja Ławrowa. Prowadzący wprost przekazali, że polityk kłamie. - To były ostatnie słowa, jakie mógł powiedzieć w Polsat News - powiedział Igor Sokołowski. To na tej konferencji Rosjanin kłamliwie tłumaczył atak na dziecięcy szpital w Mariupolu.

Szerzenie przez Siergieja Ławrowa rosyjskiej propagandy na temat wojny w Ukrainie stało się powodem nagłego przerwania transmisji ważnej konferencji w dwóch polskich stacjach lub bezpośredniego nakreślenia jego kłamstw. Chodzi o Polsat News oraz TVN24.

- Nie zaatakowaliśmy Ukrainy i nie mamy zamiaru atakować innych krajów - powiedział bez mrugnięcia okiem Siergiej Ławrow. To jedno z wielu kłamliwych stanowisk, jakie padły podczas konferencji po spotkaniu z ukraińskim odpowiednikiem ministrem Dmytrem Kulebą .

TVN24 i Polsat News mówią "dość" kłamstwom Siergieja Ławrowa

Nie jest tajemnicą, że w Rosji wojna w Ukrainie jest tematem tabu, gdyż nawet najważniejsi politycy nazywają ją jedynie "operacją wojskową" albo nie mówią o niej wcale. Czwartkowe spotkanie Siergieja Ławrowa i Dymtro Kuleby nie przyniosło efektów dotyczących zakończenia wojny w Ukrainie. Obfitowało za to w absurdalne tezy szefa rosyjskiej dyplomacji.

Kiedy z ust ministra spraw zagranicznych Rosji padło stwierdzenie, że jego kraj wcale nie zaatakował Ukrainy, Polsat News zdecydował się natychmiast zakończyć transmisję. Zaskoczeni widzowie zostali poinformowani, że jest to bezpośrednio związane z treścią wypowiedzi polityka pracującego dla Władimira Putina.

- Przepraszam państwa, ale chyba jednak państwa i nasza cierpliwość ma swoje granice - powiedział Igor Sokołowski prowadzący program. Wszystko wskazuje na to, że Siergiej Ławrow nie pojawi się już na antenie jednej z największych stacji informacyjnych w Polsce.

Stacje przerwały pełną kremlowskiej propagandy wypowiedź szefa MSZ

Igor Sokołowski nie pozostawił wątpliwości, które ze słów Siergieja Ławrowa spowodowały tak stanowczą decyzję ze strony stacji. - "Na Ukrainę nie napadaliśmy", powiedział Siergiej Ławrow i to były ostatnie słowa, jakie mógł powiedzieć w Polsat News - powiedział dziennikarz wprost do kamery.

- To nie jest tak, że prawda leży pośrodku. Prawda leży tam, gdzie leży. Siergiej Ławrow kłamie, kłamie w wielu przypadkach - mówiła natomiast dziennikarka prowadząca wydanie informacyjne na antenie TVN24.

Polsat News w kontraście do nieprawdziwego oświadczenia szefa rosyjskiego MSZ pokazał zdjęcia dokumentujące sytuacje we Lwowie. Widzowie zobaczyli uciekających przed ostrzałem i wojną ludzi, którzy schronili się w budynku teatru. - Tak wygląda "nienapadanie na Ukrainę" i to wszystko, co pokazujemy, od dwóch tygodni, to "nienapadanie na Ukrainę" - mówił wyraźnie oburzony słowami Siergieja Ławrowa na temat wojny w Ukrainie Igor Sokołowski.

Siergiej Ławrow usprawiedliwiał atak na szpital dziecięcy w Mariupolu

Ogromne kontrowersje wywołały jeszcze inne słowa Rosjanina. Na czwartkowej konferencji odniósł się on do bombardowania szpitala dziecięcego i położniczego w Mariupolu . - Pod gruzem leżą rodzące kobiety i dzieci - relacjonował doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

W opinii Siergieja Ławrowa "prawda" jest zupełnie inna. Szpital traktowany był rzekomo przez armię Władimira Putina jako obiekt wojskowy. - Szpital już dawno został zajęty przez batalion Azow - stwierdził rosyjski minister, wprost kłamiąc.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, polsatnews.pl, tvn24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje kard. Karl-Josef Rauber. Był zasłużonym watykańskim dyplomatą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin obrażany przez rosyjskie elity. Do sieci trafiło zdumiewające nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat w polskim mieście. 19-latek śmiertelnie raniony nożem. Policja zatrzymała podejrzanego
Czytaj więcej >

Wiadomości

14. emerytura nie dla wszystkich seniorów? Niepokojące wieści, świadczenie będzie coraz niższe
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozmawiał z pojmanymi rosyjskimi żołnierzami. Wiadomo, co mówią o Polsce
Czytaj więcej >

Wiadomości

O poranku wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. 32-latek nie żyje, tragiczny finał poszukiwań
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]