Goniec.pl

The Russian Presidential Press and Information Office

Maria Zacharowa komentuje wojnę w Ukrainie. Przekłamane słowa rzeczniczki MSZ

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Maria Zacharowa skomentowała działania NATO we wschodniej flance, w tym w Polsce. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ odniosła się również do wojny w Ukrainie, która zgodnie z propagandą Władimira Putina określona została "operacją wojskową". - Celem nie jest obalenie obecnego rządu Ukrainy, ani zniszczenie jej państwowości - zadeklarowała, choć oczywiście nie wskazują na to fakty.

Po raz kolejny Maria Zacharowa zabrała głos i po raz kolejny udowodniła, że Kreml i Moskwa ma zupełnie różne spojrzenie na obecne działania niż kraje Zachodu. W kręgu zainteresowania rzeczniczki Ministerstwa Spraw Zagranicznych znalazła się również Polska.

- Rosja nigdy nie zagrażała NATO, ani nie zagraża Sojuszowi Północnoatlantyckiemu teraz. Jednocześnie nie możemy nie reagować na konfrontacyjną politykę NATO - powiedziała Maria Zacharowa. W ostrych słowach wyjaśniła motywacje Władimira Putina oraz po raz kolejny wskazała, że Moskwa lobbuje pogląd, iż wojny w Ukrainie nie ma. Fakty oczywiście pokazują, że jest to stanowisko kłamliwe.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ o wojnie w Ukranie: "Operacja wojskowa"

Rosjanie zostali praktycznie całkowicie pozbawieni możliwości zdobywania niezależnych od kremlowskiej propagandy wiadomości na temat wojny w Ukrainie. W tym samym czasie Maria Zacharowa próbuje przekonać również Zachód, że Rosja nie prowadzi żadnej wojny.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, podobnie jak inni oficjele podlegający Władimirowi Putinowi, w żadnym razie nie mówi o "wojnie w Ukrainie". Maria Zacharowa określa działania rosyjskich wojsk jako "operację wojskową".

Co więcej, rzeczniczka rosyjskiego MSZ wskazała, że celem działań na terenie Ukrainy jest tylko "ochrona Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej". - Celem nie jest obalenie obecnego rządu Ukrainy, ani zniszczenie jej państwowości - zadeklarowała Maria Zacharowa.

Jak podkreśliła w swojej wypowiedzi rzeczniczka, rosyjscy żołnierze "dbają" jedynie o dobro mieszkańców separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy. Zdaniem Marii Zacharowej armia wykonująca rozkazy prezydenta Władimira Putina ma na celu "demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy oraz wyeliminowanie militarnego zagrożenia dla Rosji".

Zagrożeń dla Rosji jest jednak jeszcze więcej niż demokratycznie wybrany przez Ukraińców rząd i prezydent. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ wskazała, że działania NATO, w tym te na terenie Polski, nie wpływają dobrze na nadzieję ustabilizowania obecnej sytuacji.

Maria Zacharowa wskazuje na "prowokacyjne" działania ze strony NATO

Rozbudowa sił we wschodniej flance NATO ma w opinii rzeczniczki MSZ Rosji nie wpływać dobrze na "umacnianie europejskiego bezpieczeństwa". - Rozbudowa sił Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance na Łotwie, Litwie, w Estonii, Polsce, Rumunii i Bułgarii jest jawną prowokacją - powiedziała wprost Maria Zacharowa, cytowana przez rosyjską agencję TASS.

Rzeczniczka podkreśla, że Rosja rzekomo nigdy nie zagrażała NATO, a sojusz nieustannie wykonuje ruchy, które wzbudzają niepokój na Kremlu. Jak wyjaśnia Maria Zacharowa, Moskwa chciała jedynie mieć gwarancję swojego bezpieczeństwa, a to związane jest bezpośrednio z powstrzymaniem dalszego "rozmieszczenia systemów ataku w sąsiednich krajach oraz przywrócenia infrastruktury wojskowej NATO w Europie do stanu z 1997 r.".

Zdaniem Marii Zacharowej wojna w Ukrainie, czyli w jej opinii "operacja wojskowa", odbywa się pod pretekstem zagrożenia, jakie Rosja stanowić ma dla NATO. Najnowsze decyzje sojuszu również nie przypadły do gustu rosyjskiemu rządowi i samemu Władimirowi Putinowi. - W ostatnich dniach zwiększyli liczbę wielonarodowych grup batalionowych we wschodniej Europie oraz liczbę samolotów patrolujących niebo - dodała rzeczniczka MSZ.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wojna w Ukrainie. Ukrainka pokazała, co spotkało ją w Lublinie. Nagranie obiegło sieć

  • Wojna w Ukrainie. Ksiądz chciał pomóc uchodźcom z Ukrainy. Przedstawił listę warunków

  • Wojna w Ukrainie. Rosja wprowadza zakaz eksportu wybranych surowców i towarów

Źródło: TASS, PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Sanepid ostrzega przed popularnymi jajkami. Na skorupkach wykryto groźną bakterię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocny pożar w Tarnowie. 33 ewakuowanych, 11 osób poszkodowanych, w tym 4 dzieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromna wpadka TVP Info. Pokazali wpis Andrzeja Dudy, po chwili go usunęli
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przedszkolanka zauważyła siniaki na ciele 5-latki. Matka i jej konkubent zostali aresztowani
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja już jest przekonana o sukcesie marszu 4 czerwca. "Największa manifestacja po 1989 roku"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jak sprawdzić, czy nasze dane wyciekły? Ministerstwo zaliczyło wpadkę
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Bartłomiej Binaś

Po śmierci Kamilka, ośrodek pomocy dostaje anonimowe maile. "Macie ręce we krwi"
Czytaj więcej >
Wiadomości

Ada Rymaszewska

Pomorskie. Zwłoki kobiety dryfujące w Wiśle. Policja ustaliła tożsamość denatki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Dlaczego nikt nie może znaleźć małżeństwa z Warszawy? Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Zgierz. Śmiertelne zderzenie z radiowozem. Nie żyje jedna osoba, policjanci w szpitalu
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje słynny polski ksiądz. Przez wiele lat był egzorcystą
Czytaj więcej >