Goniec.pl
Przewrót na Kremlu coraz bliżej? Władimir Putin może stracić fotel prezydenta Rosji

AFP PHOTO / Sputnik / Mikhail KLIMENTIEV

Władimir Putin przez wojnę w Ukrainie straci fotel prezydenta Rosji? "Koniec kremlowskiego dyktatora jest bliski"

28 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Mocne słowa byłego polskiego szpiega na temat Władimira Putina. Prezydent Rosji rozpoczynając wojnę w Ukrainie, podpisał cyrograf na koniec swojej kariery i całej dalszej przyszłości? "Koniec kremlowskiego dyktatora jest bliski".

Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

- W mojej ocenie Władimir Putin tej wojny nie wygra - powiedział w rozmowie z portalem wp.pl Vincent V. Severski. - Decydująca jest postawa rosyjskiego wojska, które nie ma motywacji do walki z Ukraińcami. Przewrót na Kremlu? Bardzo możliwe, że do niego dojdzie - dodawał oficer wywiadu, oraz pisarz i autor bestsellerowych powieści szpiegowskich.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Szpieg przewiduje koniec Władimira Putina

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się w czwartek, a już w poniedziałek Rosja objęta masowymi sankcjami z całego świata musiała zablokować otwarcie moskiewskiej giełdy. Rubel osiągnął historycznie niską wartość, a rosyjskie samoloty zostały wykluczone z europejskiej przestrzeni powietrznej.

Jedność państw i wykluczenie Rosji z bankowego systemu płatności SWIFT oznacza problem dla każdego obywatela, przedsiębiorstwa, firmy, a nawet turystów w Federacji Rosyjskiej. Decyzja o wkroczeniu do Ukrainy będzie przysłowiowym gwoździem do politycznej trumny Władimira Putina?

EN 01377630 1469

Wojna w Ukrainie. Bild: Putin uciekł z Moskwy i ukrywa się w bunkrze na Uralu

CZYTAJ DALEJ

- W mojej ocenie Putin tej wojny nie wygra. I nie przekona Rosjan strasząc Zachód rakietami atomowymi. To są zbyt bliskie sobie narody, by rosyjski przywódca to starcie wygrał - powiedział dla wp.pl były polski szpieg.

Vincent V. Severski dodał, że morale ukraińskie i rosyjskie są diametralnie różne. - Oni (Ukraińcy - przyp. red.) całymi rodzinami walczą o swoje miasteczka, wsie. Rosjanie, gdyby ktoś ich najechał, również by tak walczyli. Ale tu są najeźdźcami, którzy nie mają motywacji. To się źle skończy dla Putina - stwierdził były oficer wywiadu.

W mediach społecznościowych Vincenta V. Severskiego pojawił się wymowny wpis. - Szpiedzy informują: koniec kremlowskiego dyktatora bliski - czytamy.

Wojna w Ukrainie zniszczyła pozycję prezydenta Rosji wśród rodaków

Vincent V. Severski wyznał w rozmowie z wp.pl porażającą prawdę na temat realiów na ukraińskim froncie. Nie tylko były polski szpieg zauważył, że Rosjanie nie chca walczyć w wojnie Władimira Putina.

- Nie mają woli walki, nie mają, bo po przejściu granicy, nawet nie zauważyli, że znajdują się w innym kraju. Weszli do wsi czy miasteczek, które są takie same jak po rosyjskiej stronie. Ludzie mówią takim samym językiem, są tak samo ubrani, mają takie same zwyczaje. I nagle każe im się strzelać do tych ludzi… - powiedział były oficer wywiadu.

W ciągu najbliższych godzin Białoruś ma zostać objęta sankcjami w związku z pomocą Rosji w wojnie w Ukrainie

Nieoficjalne: UE w poniedziałek lub wtorek ogłosi sankcje wobec Białorusi. Powodem sojusz z Rosją w wojnie w Ukrainie

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że nagrania publikowane przez ukraińską armię wskazują, że część wojskowych nie ma pojęcia, gdzie trafiło. Niektórzy deklarują, iż mieli jechać "na manewry".

Dlaczego obalenie Władimira Putina z prezydenckiego fotela stało się w obliczu wojny w Ukrainie realne jak nigdy? Jak wskazuje były polski szpieg, żaden z generałów nie będzie chciał ponosić odpowiedzialności za klęskę Rosji w Ukrainie. Przewrót na Kremlu to kwestia czasu?

- Będą mogli (generałowie - przyp. red.) chcieć sprawę załatwić inaczej aniżeli chce rosyjski przywódca - dodał Vincent V. Severski.

Rosja zaatakowała Ukrainę, mieszkańcy Kijowa szukają schronienia

Przerażeni mieszkańcy uciekli do podziemi metra. Noc spędzą w ciągłym strachu, Rosja okrąża Kijów

Rosja zaatakowała Ukrainę. Pociski spadały na lotniska (w Charkowie i Kijowie), na bazy wojskowe oraz nawet na szpitale. Ludzie szukają bezpiecznego schronienia. fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: wp.pl, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Fb/OSP KSRG Gniechowice

Wiadomości

Koszmar na Dolnym Śląsku, mercedes zderzył się z potężnym traktorem. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę? Ekspert zdradza jeden kluczowy moment

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna Bełżec I

Wiadomości

24-latek i 17-latek nie żyją. Zginęli w wypadku na prostej drodze

Czytaj więcej >