Goniec.pl > Wiadomości > Władimir Putin przez wojnę w Ukrainie straci fotel prezydenta Rosji? "Koniec kremlowskiego dyktatora jest bliski"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.02.2022 17:32

Władimir Putin przez wojnę w Ukrainie straci fotel prezydenta Rosji? "Koniec kremlowskiego dyktatora jest bliski"

Przewrót na Kremlu coraz bliżej? Władimir Putin może stracić fotel prezydenta Rosji
AFP PHOTO / Sputnik / Mikhail KLIMENTIEV

Mocne słowa byłego polskiego szpiega na temat Władimira Putina. Prezydent Rosji rozpoczynając wojnę w Ukrainie, podpisał cyrograf na koniec swojej kariery i całej dalszej przyszłości? "Koniec kremlowskiego dyktatora jest bliski".

- W mojej ocenie Władimir Putin tej wojny nie wygra - powiedział w rozmowie z portalem wp.pl Vincent V. Severski. - Decydująca jest postawa rosyjskiego wojska, które nie ma motywacji do walki z Ukraińcami. Przewrót na Kremlu? Bardzo możliwe, że do niego dojdzie - dodawał oficer wywiadu, oraz pisarz i autor bestsellerowych powieści szpiegowskich.

Szpieg przewiduje koniec Władimira Putina

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się w czwartek, a już w poniedziałek Rosja objęta masowymi sankcjami z całego świata musiała zablokować otwarcie moskiewskiej giełdy. Rubel osiągnął historycznie niską wartość, a rosyjskie samoloty zostały wykluczone z europejskiej przestrzeni powietrznej.

Jedność państw i wykluczenie Rosji z bankowego systemu płatności SWIFT oznacza problem dla każdego obywatela, przedsiębiorstwa, firmy, a nawet turystów w Federacji Rosyjskiej. Decyzja o wkroczeniu do Ukrainy będzie przysłowiowym gwoździem do politycznej trumny Władimira Putina?

- W mojej ocenie Putin tej wojny nie wygra. I nie przekona Rosjan strasząc Zachód rakietami atomowymi. To są zbyt bliskie sobie narody, by rosyjski przywódca to starcie wygrał - powiedział dla wp.pl były polski szpieg.

Vincent V. Severski dodał, że morale ukraińskie i rosyjskie są diametralnie różne. - Oni (Ukraińcy - przyp. red.) całymi rodzinami walczą o swoje miasteczka, wsie. Rosjanie, gdyby ktoś ich najechał, również by tak walczyli. Ale tu są najeźdźcami, którzy nie mają motywacji. To się źle skończy dla Putina - stwierdził były oficer wywiadu.

W mediach społecznościowych Vincenta V. Severskiego pojawił się wymowny wpis. - Szpiedzy informują: koniec kremlowskiego dyktatora bliski - czytamy.

Wojna w Ukrainie zniszczyła pozycję prezydenta Rosji wśród rodaków

Vincent V. Severski wyznał w rozmowie z wp.pl porażającą prawdę na temat realiów na ukraińskim froncie. Nie tylko były polski szpieg zauważył, że Rosjanie nie chca walczyć w wojnie Władimira Putina.

- Nie mają woli walki, nie mają, bo po przejściu granicy, nawet nie zauważyli, że znajdują się w innym kraju. Weszli do wsi czy miasteczek, które są takie same jak po rosyjskiej stronie. Ludzie mówią takim samym językiem, są tak samo ubrani, mają takie same zwyczaje. I nagle każe im się strzelać do tych ludzi… - powiedział były oficer wywiadu.

Przypomnijmy, że nagrania publikowane przez ukraińską armię wskazują, że część wojskowych nie ma pojęcia, gdzie trafiło. Niektórzy deklarują, iż mieli jechać "na manewry".

Dlaczego obalenie Władimira Putina z prezydenckiego fotela stało się w obliczu wojny w Ukrainie realne jak nigdy? Jak wskazuje były polski szpieg, żaden z generałów nie będzie chciał ponosić odpowiedzialności za klęskę Rosji w Ukrainie. Przewrót na Kremlu to kwestia czasu?

- Będą mogli (generałowie - przyp. red.) chcieć sprawę załatwić inaczej aniżeli chce rosyjski przywódca - dodał Vincent V. Severski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wp.pl, goniec.pl