Goniec.pl
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

kremlin.ru

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

30 Września 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. W piątek 30 września, podczas specjalnej "ceremonii" podpisał umowy przyłączające obwód chersoński i zaporoski oraz Doniecką i Ługańską Republikę Ludową do Rosji. Osoby zebrane na sali, a także sam dyktator, uczcili to okrzykami "Rossija!".

Władimir Putin wygłosił oburzające przemówienie, w którym od samego początku nawiązywał do wyników pseudoreferendów przeprowadzonych na okupowanych terenach Ukrainy, przekonując, że "mieszkańcy dokonali jednoznacznego wyboru". Wyraził również nadzieję, że zgromadzenie federalne poprze aneksję ukraińskich terytoriów.

Władimir Putin

Władimir Putin podjął kluczową decyzję. Podpisał dekrety przygotowujące aneksję Chersonia i Zaporoża

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy

Zdaniem Władimira Putina, prawo anektowanych regionów do samostanowienia "jest zapisane w Karcie Narodów Zjednoczonych". Następnie wezwał zgromadzonych do uczczenia minutą ciszy żołnierzy, którzy stracili życie w trakcie "specjalnej operacji wojskowej".

- Chcę, aby władze Kijowa i ich prawdziwi panowie na Zachodzie mnie usłyszeli: ludzie w Doniecku, Ługańsku, Chersoniu i Zaporożu stają się naszymi obywatelami. Na zawsze - podkreślał dyktator, podsumowując wyniki pseudoreferendów.

Wyjątkowo bezczelną była deklaracja o chęci rozmów pokojowych z Ukrainą. Władimir Putin, "wyciągając rękę" do swoich ofiar, nie omieszkał oskarżyć ich o ""represje podczas referendum". - Będziemy bronić naszej ziemi wszelkimi siłami i środkami, jakimi dysponujemy, zrobimy wszystko, aby zapewnić bezpieczne życie naszemu ludowi. To jest wielka misja wyzwoleńcza naszego narodu - zapowiedział.

Rosyjski dyktator deklarował, że nie zamierza reaktywować ZSRR. - Tak, dziś Rosja już go nie potrzebuje. Nie dążymy do tego, ale nie ma nic silniejszego, niż determinacja milionów ludzi, którzy przez swoją kulturę, wiarę, tradycję i język, uważają się za część Rosji - dodał.

Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Kreml wydał komunikat, w piątek Federacja Rosyjska się powiększy. Władimir Putin podpisze specjalny dekret

CZYTAJ DALEJ

"Rosja nie będzie żyła według reguł Zachodu"

Władimir Putin zapowiedział, że "nowi mieszkańcy Rosji" uzyskają wsparcie, a Rosja "zapewni bezpieczeństwo nowym regionom". Jego zdaniem "Zachód szuka nowej szansy na zniszczenie Rosji". - Zachód nie potrzebuje Rosji. Zachód chce widzieć Rosję jako kolonię - mówił.

Prezydent Federacji Rosyjskiej dodał, że "Zachód szukał i nadal szuka nowej szansy na uderzenie w nas, osłabienie i zniszczenie Rosji, o czym zawsze marzył". Nawoływał także do sprzeciwu wobec chęci "kolonizacji Rosji".

- Nie chcą naszej wolności, ale chcą widzieć nas jako kolonię. Nie chcą równej współpracy, ale rabunku. Chcą nas widzieć nie jako wolne społeczeństwo, ale jako tłum bezdusznych niewolników. [...] Pole bitwy, na które powołał nas los, jest polem bitwy dla naszego narodu, dla wielkiej historycznej Rosji - bredził Władimir Putin.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

3 grudnia kończy się specjalna akcja kontroli pojazdów

Wiadomości

Został tylko jeden dzień. 3 grudnia kończy się możliwość skorzystania z darmowego badania

Czytaj więcej >
KWP PSP Białystok

Wiadomości

Podlaskie: Zderzenie busa i dwóch aut. Jedna osoba nie żyje, siedem zostało rannych

Czytaj więcej >
awantura WP

Wiadomości

Nowy rzecznik PiS o katastrofie smoleńskiej: "To jest akt terroryzmu"

Czytaj więcej >
Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >