Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"
Irmina Jach
Irmina Jach 30.09.2022 16:08

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret
kremlin.ru

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. W piątek 30 września, podczas specjalnej "ceremonii" podpisał umowy przyłączające obwód chersoński i zaporoski oraz Doniecką i Ługańską Republikę Ludową do Rosji. Osoby zebrane na sali, a także sam dyktator, uczcili to okrzykami "Rossija!".

Władimir Putin wygłosił oburzające przemówienie, w którym od samego początku nawiązywał do wyników pseudoreferendów przeprowadzonych na okupowanych terenach Ukrainy, przekonując, że "mieszkańcy dokonali jednoznacznego wyboru". Wyraził również nadzieję, że zgromadzenie federalne poprze aneksję ukraińskich terytoriów.

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy

Zdaniem Władimira Putina, prawo anektowanych regionów do samostanowienia "jest zapisane w Karcie Narodów Zjednoczonych". Następnie wezwał zgromadzonych do uczczenia minutą ciszy żołnierzy, którzy stracili życie w trakcie "specjalnej operacji wojskowej".

- Chcę, aby władze Kijowa i ich prawdziwi panowie na Zachodzie mnie usłyszeli: ludzie w Doniecku, Ługańsku, Chersoniu i Zaporożu stają się naszymi obywatelami. Na zawsze - podkreślał dyktator, podsumowując wyniki pseudoreferendów.

Wyjątkowo bezczelną była deklaracja o chęci rozmów pokojowych z Ukrainą. Władimir Putin, "wyciągając rękę" do swoich ofiar, nie omieszkał oskarżyć ich o ""represje podczas referendum". - Będziemy bronić naszej ziemi wszelkimi siłami i środkami, jakimi dysponujemy, zrobimy wszystko, aby zapewnić bezpieczne życie naszemu ludowi. To jest wielka misja wyzwoleńcza naszego narodu - zapowiedział.

Rosyjski dyktator deklarował, że nie zamierza reaktywować ZSRR. - Tak, dziś Rosja już go nie potrzebuje. Nie dążymy do tego, ale nie ma nic silniejszego, niż determinacja milionów ludzi, którzy przez swoją kulturę, wiarę, tradycję i język, uważają się za część Rosji - dodał.

"Rosja nie będzie żyła według reguł Zachodu"

Władimir Putin zapowiedział, że "nowi mieszkańcy Rosji" uzyskają wsparcie, a Rosja "zapewni bezpieczeństwo nowym regionom". Jego zdaniem "Zachód szuka nowej szansy na zniszczenie Rosji". - Zachód nie potrzebuje Rosji. Zachód chce widzieć Rosję jako kolonię - mówił.

Prezydent Federacji Rosyjskiej dodał, że "Zachód szukał i nadal szuka nowej szansy na uderzenie w nas, osłabienie i zniszczenie Rosji, o czym zawsze marzył". Nawoływał także do sprzeciwu wobec chęci "kolonizacji Rosji".

- Nie chcą naszej wolności, ale chcą widzieć nas jako kolonię. Nie chcą równej współpracy, ale rabunku. Chcą nas widzieć nie jako wolne społeczeństwo, ale jako tłum bezdusznych niewolników. [...] Pole bitwy, na które powołał nas los, jest polem bitwy dla naszego narodu, dla wielkiej historycznej Rosji - bredził Władimir Putin.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl: