NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W "Wiadomościach" nagle wypalili o TVN. Po latach "odkryli", co oznacza słynny skrót
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.07.2023 12:40

W "Wiadomościach" nagle wypalili o TVN. Po latach "odkryli", co oznacza słynny skrót

logo TVN, screen z "Wiadomości"
Pawel Wodzynski/East News, "Wiadomości" TVP

Redakcja “Wiadomości” nie daje za wygraną i kontynuuje wojnę z konkurencyjnym TVN. We wtorkowym wydaniu serwisu po raz kolejny więc zaatakowano amerykańskiego nadawcę, a przy okazji także Donalda Tuska. W materiale dotyczącym rzekomych kłamstw i manipulacji stacji z Wiertniczej pochylono się nie tylko nad dowodami świadczącymi o zakłamaniu nadawcy, ale także nad ujawnieniem, co tak naprawdę oznacza skrót TVN. Sęk w tym, że twórcza interpretacja funkcjonuje w przestrzeni publicznej już co najmniej kilkanaście lat.

"Wiadomości" TVP na wojnie z TVN

“Wiadomości” TVP nie mogą, a może nawet bardziej nie chcą dać sobie na wstrzymanie i niemalże codziennie karmią widzów przekazem szkalującym TVN. We wtorkowym wydaniu serwisu o 19:30 nie było inaczej, a wszystko to za sprawą materiału zatytułowanego “Kłamstwa i manipulacje stacji TVN”.

Zapowiadający go Michał Adamczyk przekonywał odbiorców, że dla amerykańskiego nadawcy “prawda nie ma znaczenia”, o czym świadczyć mają rzekome manipulacje przekazem dotyczącym pożaru w Zielonej Górze, wpisywanie się w rosyjsko-białoruską propagandę czy też straszenie kobiet.

Z kolei autor reportażu próbował forsować narrację, jakoby TVN i PO były praktycznie jednym tworem, grającym do tej samej bramki. Oczywiście, w materiale nie zabrakło opinii “ekspertów”.

Sylwia Peretti po śmierci syna przeżyła kolejny cios. Celebrytka jest w rozsypce?

"Ekspert" tłumaczy skrót TVN

Jednym z przywołanych wyżej specjalistów był reprezentant Stowarzyszenia “Dla Polski”, który podzielił się z widzami “twórczym i wiele mówiącym rozwinięciem" skrótu nazwy TVN.

- Widziałem takie ciekawie stwierdzenie, jeśli chodzi o skrót TVN-u. TVN równa się Tusk Vision Network - oznajmił widzom Bartosz Makowiecki.

Pech chciał, że nie było to nic odkrywczego, a ekspert TVP, krótko mówiąc, odgrzał starego kotleta, bowiem w ten sam sposób o TVN mówił już w 2008 roku Jacek Kurski.

- Chciałbym zadać panu premierowy pytanie. Czy zdaje sobie sprawę, że gdyby nie TVP, którą tak bardzo chce zlikwidować, to za swoje ostatnie przemówienie do narodu zapłaciłby nie 11 tys., które wyprowadził do zaprzyjaźnionej spółeczki, ale milion złotych za czas antenowy siedmiu minut na żywo? Chyba, że dostałby za darmo czas antenowy w TVN. To mi tylko przypomina, że prawdą jest coraz bardziej powszechny dowcip: Co znaczy skrót TVN? Tusk Vision Network - miał krzyczeć z mównicy podczas debaty nt. mediów publicznych. 

Premier też sięgnął po twórcze rozwinięcie

Oznacza to, że prześmiewcze rozwinięcie skrótu amerykańskiej stacji liczy sobie już co najmniej 15 lat i dziś nie wzbudza już tak wielkich emocji jak kiedyś. Mimo tego, politycy PiS chętnie po nie sięgają, co potwierdza ostatni wywiad premiera dla TVP Info.

- TVN i PO to jedno. To widać, że oni wytyczają ścieżki dla Platformy Obywatelskiej. Niektórzy tak mówią żartobliwie ‘Tusk Vision Network’ i myślę, że dużo prawdy w tym jest. To jest praktycznie partia polityczna, ich sojusznik - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Źródło: “Wiadomości” TVP, o2.pl

Tagi: TVN TVP