Goniec.pl > Wiadomości > "Fakty" TVN mistrzowsko zakpiły z TVP. W 3 minuty obnażyli całą prawdę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.07.2023 21:51

"Fakty" TVN mistrzowsko zakpiły z TVP. W 3 minuty obnażyli całą prawdę

screen z "Faktów" TVN
"Fakty" TVN

Ciąg dalszy sporu między “Faktami” TVN a “Wiadomościami” TVP. W najnowszej odsłonie konfliktu oba serwisy uderzają w siebie, przy okazji opisywania sprawy pani Joanny z Krakowa, która miała zażyć tabletki wczesnoporonne. Telewizja Polska już ogłosiła kobietę marionetką opozycji i amerykańskiego nadawcy, a ten nie pozostał jej dłużny. W piątkowym wydaniu swojego sztandarowego programu informacyjnego, TVN za pomocą Macieja Knapika zrównał prorządową narrację z ziemią.

Kolejna wojna między TVP i TVN

Sprawą pani Joanny z Krakowa od kilku dni żyją wszystkie media nad Wisłą, choć ich stosunek do sprawy i idący za tym przekaz potrafią mocno się od siebie różnić.

Przypomnijmy, że puszkę Pandory otworzyły “Fakty” TVN, opisując historię kobiety, która zażyła tabletkę wczesnoporonną, przez co doświadczyć miała skandalicznej interwencji policji i upokarzającej rewizji osobistej.

Temat ten na nowo rozbudził demony związane z prawem aborcyjnym w Polsce i tym, jak władza traktuje bezpieczeństwo i zdrowie kobiet. Nic więc dziwnego, że wiele osób uznało go za polityczny, a skoro tak, to do akcji ruszyć musiało TVP, rozpoczynając kolejną wojnę z TVN.

Poruszający gest Sylwii Peretti na pogrzebie syna. Jej szloch usłyszeli wszyscy

"Fakty" odpowiadają na zarzuty "Wiadomości"

Po kilku dniach od wybuchu nowego konfliktu i niezliczonej ilości pasków, które wprost stwierdzają, że opozycja i TVN kłamią, żerują na krzywdzie i zastraszają kobiety, amerykański nadawca odpowiedział ze zdwojoną siłą.

W piątkowym wydaniu “Faktów” Piotr Marciniak zapowiedział najpierw materiał Renaty Kijowskiej traktujący o sprawie, a następnie drugi, dotyczący tej samej tematyki, autorstwa Macieja Knapika.

- Policja nie przeprasza pacjentki, za to władza domaga się przeprosin dla policji. Kolejny raz w zderzeniu obywatela z władzą władza robi wszystko, by skompromitować obywatela i relacjonujące prawdę wolne media - mogliśmy usłyszeć z ust gospodarza “Faktów”.

Maciej Knapik uderza w "media rządowe"

Maciej Knapik przypomniał na wstępie, że rządowe media w bezpardonowy sposób zaatakowały nie tylko panią Joannę, ale i jej prawniczkę, sugerując, że obie działają we “wrogiej zmowie przeciwko PiS-owi”. Wszystko zilustrowane było odpowiednimi materiałami z “Wiadomości” TVP i nowego programu TVP Info, zatytułowanego “Jak oni kłamią”.

Dziennikarz nie pozostał obojętny również wobec faktu, że przeciwko jego stacji wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające ze strony szefa KRRiT i zaznaczył, że to nie pierwszy taki przypadek. Wcześniej podobne sytuacje miały miejsce po emisji reportaży o kłamstwach komisji Macierewicza i Janie Pawle II.

Materiał naszpikowany został też wypowiedziami ekspertów, którzy jasno ocenili m.in. że obecna władza traktuje media jako przedłużenie polityki, a nie ostoję rzetelnego dziennikarstwa. Widzowie mogli usłyszeć więc wypowiedzi dawnych członków KRRiT oraz dziennikarki Magdaleny Rigamonti, a na koniec krótkie, aczkolwiek dosadne podsumowanie autora.

- Media rządowe, które nie są wolne, bo w pełni zależą od władzy, systematycznie zakrzykują to, co władzy niewygodne - skwitował Knapik.

Źródło: TVN

Tagi: TVP TVN aborcja