NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W TVP jak w studiu "Faktów". W sieci wrze po premierze programu "Jak oni kłamią"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.07.2023 10:07

W TVP jak w studiu "Faktów". W sieci wrze po premierze programu "Jak oni kłamią"

TVP info
"Jak oni kłamią" (screen) 03.07.23/TVP Info

Nowy program TVP prowadzony przez Adriana Klarenbacha nosi tytuł „Jak oni kłamią” i swoją grafiką nawiązuje do „Faktów” TVN. Prowadzący jednocześnie uderza również w swoją dawną koleżankę, z którą kiedyś prowadził program. Internauci nie zostawiają suchej nitki.

Nowy program TVP Info

„Manipulacje i niedomówienia TVN. „Jak oni kłamią” codziennie o 19:15 w TVP Info” - tak nowy program tytułuje na swojej stronie internetowej TVP Info. Program ma być emitowany każdego dnia, a jego grafika jawnie nawiązuje do "Faktów" TVN. Pierwszy odcinek poprowadził Adrian Klarenbach, a internauci jednoznacznie skomentowali nowe show. 

Wczorajszym tematem numer jeden był problem migrantów i wydanie "Faktów", które prowadziła Diana Rudnik. Telewizja Publiczna zarzuca swoim konkurentom, że ci manipulują odbiorcami. W tle pojawiło się także zdjęcie prowadzącej dziennikarki TVN i krótki fragment tamtejszego programu informacyjnego. 

Ciało 27-letniej Anastazji jest już w Polsce. Ojciec Polki: "czas do pogrzebu jest najtrudniejszy"

Internauci komentują nowy program

Krótko po emisji pierwszego odcinka nowego show w sieci zawrzało. Internauci zauważają, że jeszcze kilka lat temu Adrian Klarenbach prowadził wspólny program z Dianą Rudnik. 

„Kim trzeba być, by na wizji opluć koleżankę, z którą wiele lat temu się prowadziło wspólnie programy? W imię czego, jakiej partii politycznej i za jakie pieniądze?” - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.

TVP mocno uderza nowym programem w TVN

W nowym programie TVP Info zarzucano również konkurentom, że ci jednostronnie przedstawili sprawę zastrzelenia we Francji 17-letniego Algierczyka. Prowadzący stwierdził, że w materiale „Faktów” nie uwzględniono kryminalnej kartoteki nastolatka, a przekazano jedynie, że został brutalnie zabity przez policję.

Prowadzący „Jak oni kłamią” Adrian Klarenbach dodał, że w TVN nie ma informacji, które „są ważne dla milionów Polaków, ale nie dla szamanów z Wiertniczej”. 

Tagi: TVP Info TVN