NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > TVP Info idzie na wojnę z TVN. Rusza program "Jak oni kłamią"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 01.07.2023 12:58

TVP Info idzie na wojnę z TVN. Rusza program "Jak oni kłamią"

Wiadomości TVP
kadr z programu "Wiadomości", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD / Original: TVN Vector: Roman 92 and Szczepan1990, Warner Bros. Discovery, Public domain, via Wikimedia Commons

TVP w "Wiadomościach" specjalizuje się w pokazywaniu osobliwego obrazu polskiej rzeczywistości, jednak włodarze z Woronicza ani myślą o posypaniu głowy popiołem. Zapowiedzieli, że skupią się na propagandzie realizowanej przez konkurencję, a aby znaleźć ku temu odpowiednio szerokie audytorium, uruchomiono nowy program. Na antenę TVP Info wejdzie już w poniedziałek. Jak zapowiedziano go w "Wiadomościach"?

Buty Donalda Tuska w głównym wydaniu "Wiadomości"

Podczas piątkowego wydania "Wiadomości" wszystko zaczęło się od… butów. Okazało się, że o wiele istotniejsze od zapowiadania programów wyborczych i szalejącej drożyzny jest drogie obuwie, w jakim Donald Tusk wybrał się na spotkanie z wyborcami. Ta niezwykle ważna sprawa była szeroko komentowana przez dziennikarzy i ekspertów z telewizji publicznej, zarzucających liderowi opozycji bliskie powiązania z TVN. 

- O tym, że TVN to tuba Tuska, wiedzą wszyscy. Od 2015 roku stacja ta liczy na polityczny przewrót i podgrzewa atmosferę, niekiedy radykalnie - ogłosił w serwisie Konrad Warzocha.

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Widzowie znają ją z "M jak miłość" i "Na wspólnej"

TVP z nowym programe. Chce "rozliczyć się" z TVN

W "Wiadomościach" nawiązano także do mającego za sobą kryzys wizerunkowy gospodarza "Faktów", Piotra Kraśko. Rzekomo miał nawoływać do udziału w marsz opozycji, a to nijak nie współgrało z etyką dziennikarską. Prezenter szybko odparł zarzuty.

- Odnosząc się do zdjęcia, jakie pojawiło się w przestrzeni publicznej, na którym jakoby wzywam do udziału w marszu i zapewniam, że na nim będę, to nikt nie pytał mnie o zgodę, nikt ze mną tego nie konsultował, nie było to moją intencją, bo czuję, że dziś moim zadaniem jest relacjonowanie - tak jak każdego innego dnia - ważnych wydarzeń - wyjaśnił mediom Piotr Kraśko. Czy kłamał? W nowym programie TVP podobne wypowiedzi będą rozkładać na czynniki pierwsze.

"Jak oni kłamią" w TVP Info od poniedziałku

Nowy program zrealizowany z pieniędzy podatników, czyli "Jak oni kłamią", zadebiutuje w telewizji publicznej 3 lipca, w poniedziałek. Będzie emitowany od poniedziałku do piątku tuż przed "Wiadomościami",  by zobaczyło go jak najwięcej widzów.

"Jak oni kłamią" TVP Info będzie pokazywać punktualnie o 19:16 przez niespełna kwadrans. Temat drogich butów Donalda Tuska z pewnością zasłuży na miejsce w jednym z prekursorskich odcinków serii. Nie będzie to pierwszy format o podobnej tematyce. Od jakiegoś czasu stacja emituje także cykl "Fakty czy kłamstwa?", w którym Jakub Maciejowski "dekonspiruje" fałsz mediów komercyjnych. Będziecie oglądać?

Źródło: "Wiadomości" TVP