Goniec.pl
W PiS boją się, że Agata Duda przekona prezydenta do weta ws. lex Czarnek

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W PiS narasta niepokój. Wszystko przez Agatę Dudę

21 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Ona przekona swojego męża... - powiedziała Katarzyna Lubnauer, która w poniedziałek spotka się z Agatą Dudą. Pierwsza dama ma wzbudzać w politykach PiS niepokój z racji jej działań w kwestii lex Czarnek. Żona Andrzeja Dudy doprowadzi do kolejnego prezydenckiego weta?

Już w poniedziałek odbędzie się spotkanie zainicjowane przez samą Agatę Dudę. Dotyczyć będzie przyjętego przez Sejm lex Czarnek, które mocno wpłynie na wygląd polskich szkół.

Grób ojca Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach

Nietypowy znicz na grobie ojca Jarosława Kaczyńskiego. Niewiele osób by go wybrało

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie są zachwyceni aktywnością pierwszej damy. Wszystko wskazuje na to, że w obozie rządzącym wzmaga niepokój dotyczący planów Agaty Dudy.

W PiS boją się działań Agaty Dudy?

- My chcemy porozmawiać z nią i przedstawić bardzo konkretnie, jak bardzo różni się ten projekt Lex Czarnek od nawet tych propozycji, które składał wcześniej pan prezydent Andrzej Duda - powiedziała Katarzyna Lubnauer na temat spotkania z Agatą Dudą zaplanowanego na poniedziałek.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsza dama spotka się z politykami opozycji, a ci upatrują w ruchu żony Andrzeja Dudy szansę na zawetowanie lex Czarnek. W PiS boją się, że związana przez lata ze szkołą pierwsza dama wpłynie na decyzję głowy państwa.

Już poprzednio decyzja prezydenta ws. lex TVN sprawiła rządowi PiS spore problemy. Ewentualnie niepodpisanie ustawy Przemysława Czarnka nie byłoby pomocne w naprawieniu kontaktów między Pałacem Prezydenckim a Nowogrodzką.

Posłanka Platformy Obywatelskiej w rozmowie z "Faktem" wskazuje, że minister edukacji zdaje sobie sprawę z konsekwencji płynących z decyzji Agaty Dudy. - Zauważmy, że sam minister Czarnek czuję się trochę zagrożony - stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

- Już zapowiedział, że przyszłym tygodniu, po naszej wizycie, jest umówiony prezydentem, aby wytłumaczyć mu Lex Czarnek - dodała polityczka, która w poniedziałek sprawę lex Czarnek omawiać będzie z Agatą Dudą.

Po wizycie w Pałacu Prezydenckim część gości Agaty Dudy trafiła na kwarantannę

Agata Duda spotkała się z muzykami. Dzień później u Andrzeja Dudy potwierdzono COVID-19

CZYTAJ DALEJ

Opozycja wierzy w pierwszą damę

Aktywność żony Andrzeja Dudy w kwestii lex Czarnek nie powinna dziwić. Zanim Agata Duda zamieszkała w Pałacu Prezydenckim przez lata uczyła w szkole języka niemieckiego oraz historii. Właśnie na znajomość realiów polskiego szkolnictwa liczy opozycja.

- Liczymy, że łatwiej nam będzie z nią rozmawiać i przedstawić jej, znającej edukację, jakie są zagrożenia. A ona przekona swojego męża... - wyjawiła Katarzyna Lubnauer.

Posłanka PO podkreśla, że pierwsza dama jest doświadczonym nauczycielem. - Pracowała w szkołach i wie, jak ona funkcjonuje, wie, co to znaczy wymiana polsko-niemiecka, wie, co to znaczy, że szkoły muszą otworzyć się na zainteresowania dzieci - dodała w rozmowie z "Faktem".

Pierwszej damy nie trzeba z pewnością nikomu przedstawiać. Choć zdania na temat jej działalności bywają podzielone, trzeba przyznać, że ma wyjątkowe wyczucie stylu i jest świetnym oparciem dla swojego męża. / fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Nie tylko Agata Duda i Marianna Schreiber. Politycy PiS pokazali swoje żony

Choć politycy PiS wyjątkowo dbają o swoją prywatność, niektórzy z nich nie boją się pokazywać z żonami. Sprawdziliśmy kim są i jak prezentują się małżonki przedstawicieli partii rządzącej. / fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >