Goniec.pl
Rosyjscy oligarchowie planują odsunięcie Władimira Putina od władzy, powodem straty z racji sankcji

AFP PHOTO / POOL / Pavel Golovkin; Facebook.com/Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Ukraiński wywiad ujawnił szczegóły tajnego spotkania oligarchów. Chcą powstrzymać Putina?

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prezydent Rosji zostanie powstrzymany przez kilku oligarchów, którzy mają dość jego działań? Taką teorię przedstawił ukraiński wywiad wojskowy, który ujawnił tożsamości rosyjskich bogaczy tracących ogromne pieniądze przez wojnę w Ukrainie. Według ustaleń oligarchowie w otoczeniu Władimira Putina mają brać pod uwagę "najbardziej radykalne środki".

TOPIMY CENY TELEFONÓW. NAWET 300 ZŁOTYCH TANIEJ

Nie tylko dzieci oligarchów, w tym córka rzecznika Kremla, ma dość sankcji nałożonych na Rosję i najbogatszych Rosjan. Najbardziej wpływowi bogacze spotkali się i dyskutowali o możliwych sposobach powstrzymania Władimira Putina.

Władimir Putin podjął decyzję, zmienia formę płatności za rosyjski gaz ziemny

"Podjąłem decyzję". Władimir Putin ogłosił zmianę dotyczącą płatności za gaz ziemny z Rosji

CZYTAJ DALEJ

- Pewni oligarchowie nawet omawiają opłacenie fizycznego usunięcia Putina - przekazał ukraiński wywiad wojskowy. Informacje ujawnione w środę 23 marca wskazują, że nawet osoby, na których dotychczas mógł liczyć prezydent Rosji, zaczynają planować jego odsunięcia od władzy.

TYLKO W NEONET! SMARTFONY NAWET 300 ZŁOTYCH TANIEJ

Oligarchowie mają dość Władimira Putina, doszło do tajnego spotkania

W środę ujawniono informacje, które potwierdzają, iż obawy Władimira Putina o własne bezpieczeństwo nie jest bezpodstawne. Oligarchowie z racji nałożonych sankcji tracą ogromne pieniądze i muszą zmienić swój dotychczasowy styl życia, a to sprawiło, iż postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak podał ukraiński wywiad wojskowy, w Moskwie odbyło się tajne spotkanie oligarchów, którzy mają dość wojny w Ukrainie rozpoczętej przez ich prezydenta. W stolicy Rosji spotkać mieli się m.in. Piotr Awen oraz kazachski miliarder Aleksandr Maszkiewicz.

Według wiadomości przekazywanych przez ukraińską służbę w trakcie spotkania omawiane były nie tylko kwestie sankcji gospodarczych, ale również problemy z decyzjami podejmowanymi przez Władimira Putina.

Piotr Awen miał za zamkniętymi drzwiami stwierdzić, że rosyjscy oligarchowie zostali oszukani przez politykę prezydenta Rosji. Ukraiński wywiad wskazał jednocześnie, że nie poprzestano tylko na krytycznych wobec Władimira Putina opiniach. Szykuje się przewrót na Kremlu, który opłacony zostanie z pieniędzy oligarchów?

sejm pilne

Sejm uznał Władimira Putina za zbrodniarza wojennego. Przyjęto nową uchwałę

CZYTAJ DALEJ

Najbogatsi Rosjanie chcą powstrzymać Władimira Putina

Wśród wiadomości ujawnionych przez ukraiński wywiad wojskowy pojawiła się informacja, iż oligarchowie zastanawiali się, w jaki sposób dotrzeć do prezydenta Rosji.

- Przedstawiciele wielkiego rosyjskiego biznesu szukają obecnie sposobów na wpływanie na dyktatora lub jego otoczenie z bloku władzy. Ale komplikuje to fakt, że Putin jest w ścisłej izolacji i nie pozwala nikomu dla siebie - czytamy w komunikacie służb.

Wśród osób, które nie mają szans na bezpośredni kontakt z Władimirem Putinem, znaleźli się właśnie niektórzy z oligarchów. Prezydent Rosji określa ich mianem "niewiarygodnych". Niedawno Władimira Putin w specjalnej odezwie do narodu ostrzegał przed osobami mentalnie związanymi z Zachodem i nazywał ich "zdrajcami".

Ustalenia tajnych służb Ukrainy wskazują na to, iż oligarchowie są do tego stopnia zaniepokojeni sytuacją, sankcjami i kolejnymi krokami Władimira Putina, iż gotowi są na "najbardziej radykalne kroki".

Tak żyje zaskoczona sankcjami Liza Pieskowa, córka Dmitrija Pieskowa, czyli rzecznika Kremla, który od ponad 20 lat współpracuje z Władimirem Putinem

Córka rzecznika Kremla przekroczyła wszelkie granice. Zdjęcia rozwiewają wątpliwości

Córka rzecznika Kremla poskarżyła się na objęcie jej sankcjami. Jest zła, gdyż "kocha podróżować". Oto jak wygląda życie córki oligarchy i jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Wystawne bale, kariera w Parlamencie Europejskim, drogie restauracje i luksusowe wycieczki. Współczesna księżniczka? Fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM SHEMETOV; Instagram.com/lisa_peskova

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >