Goniec.pl

Twitter.com/Михаил Касьянов

Władimir Putin wysłał ostrzeżenie. Wymienił konkretną grupę

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

21. dzień wojny w Ukrainie kończy się wystosowaniem przez Władimira Putina ostrzeżenia. Prezydent Rosji wskazał, że część wrogów będzie teraz sięgać po "zdrajców". W najnowszym przemówieniu Rosjanie usłyszeli niecodzienne porównanie.

Wyjątkowo agresywny ton Władimira Putina w wygłoszonym w środę przemówieniu to spora zmiana retoryki. Dotychczas prezydent Rosji decydował się na uspokajanie swoich rodaków i zapewnianie ich, że gospodarka poradzi sobie z nałożonymi sankcjami.

16 marca Władimir Putin ostrzegł przed zdrajcami Rosji. Zdaniem prezydenta Rosji to właśnie oni będą obecnie wykorzystywani przez Zachód. Ludzie ci zostali "piątą kolumną".

Władimir Putin przestrzega przed zdrajcami

W środę prezydent Rosji otwarcie ostrzegł wszystkich Rosjan, którzy bardziej niż ze swoją ojczyzną są w opinii Władimira Putina, mentalnie związani z Zachodem. Padło stwierdzenie, że łatwo ich rozpoznać.

- Oczywiście oni (Zachód - przyp. red.) będą próbowali postawić na tak zwaną piątą kolumnę, na zdrajców, na tych, którzy zarabiają pieniądze tutaj, ale mieszkają tam - mówił Władimir Putin.

Prezydent Rosji, który w środę uznany został przez Senat USA za zbrodniarza wojennego , wyjaśnił znaczenie swoich słów. Władimir Putin wskazał, że "zdrajcy" to osoby, które żyją "w sensie ich (zachodnich - przyp. red.) myśli, ich niewolniczego myślenia".

Ostry ton Władimira Putina nie złagodniał w toku środowej wypowiedzi. - Każdy naród, a zwłaszcza naród rosyjski, zawsze będzie potrafił odróżnić prawdziwych patriotów od szumowin i zdrajców, i po prostu wypluć ich jak muszkę, która przypadkowo wleciała mu do ust - powiedział prezydent Rosji.

Opozycjonista jednoznacznie potępił prezydenta Rosji

Ostrzeżenie przed zdrajcami wykorzystywanymi przez Zachód zostało skomentowane przez Michaiła Kasjanowa. Zdaniem rosyjskiego polityka opozycyjnego Władimir Putin rozpoczął narrację, która niesie ze sobą ryzyko dramatycznych zdarzeń wewnątrz kraju.

- Putin intensyfikuje swoje działania mające na celu zniszczenie Rosji i w zasadzie ogłasza rozpoczęcie masowych represji wobec tych, którzy nie zgadzają się z reżimem - napisał Michaił Kasjanow, który był pierwszym premierem Władimira Putina. - Zdarzyło się to już w historii i nie tylko w naszej - dodał rosyjski opozycjonista na koniec swojego wpisu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Popłoch na Kremlu. Rosjanie nie spodziewali się ataku na własne terytorium
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozpędzone BMW huknęło w rowerzystę, mężczyzna aż wyleciał w powietrze. Porażające nagranie trafiło do sieci
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Abp Wiktor Skworc prosi wiernych o wybaczenie. W przeszłości tuszował pedofilię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar autokaru na autostradzie A4. Nastolatkowie jechali na wycieczkę, pojazd spłonął doszczętnie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]