Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczne rozpoczęcie wakacji. Ratownicy byli bezradni, nie żyje 17-latek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.06.2024 18:22

Tragiczne rozpoczęcie wakacji. Ratownicy byli bezradni, nie żyje 17-latek

policja jezioro
Fot. Lubelska Policja (zdj. ilustracyjne)

Opolska policja przekazała informację o tragicznym zdarzeniu na miejskim kąpielisku Bolko. W piątek po południu 17-letni chłopak świętował z grupą znajomych zakończenie roku szkolnego, nagle wszedł do wody i zaginął. Niestety, mimo błyskawicznej reakcji służb, życia nastolatka nie udało się uratować.

17-latek nagle zniknął od wodą

Do tragedii doszło w piątek, 21 czerwca, na kąpielisku miejskim Bolko w Opolu. Około godziny 15.30 służby otrzymały informację o zaginięciu 17-latka w wodzie. Według wstępnych ustaleń policjantów, nastolatek wypłynął poza bojki, które wyznaczały granice kąpieliska. Chwilę później zniknął pod powierzchnią wody.

Auto roztrzaskało się o drzewo, w środku trzy osoby. Tragiczny wypadek pod Szczecinem

Opole. 17-latek utonął na miejskim kąpielisku

Na miejscu ratownicy niezwłocznie przystąpili do akcji, która niestety nie przyniosła zamierzonych skutków. Nastolatek został wyciągnięty z wody, jednak jego życia nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. Chwilę wcześniej świętował z grupą znajomych zakończenie roku szkolnego.

ZOBACZ: Auto huknęło w drzewo i stanęło w płomieniach. Kierowca nie miał żadnych szans

Tragiczny bilans, policja apeluje

W piątek na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy wyjaśniają okoliczności śmierci nastolatka.

Ciało zostało zabezpieczone do sekcji – przekazała mł. asp. Ewelina Karpińska, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, cytowana przez portal 24opole.pl.

Policjanci ponownie zaapelowali o rozwagę podczas aktywności nad wodą. Konieczne jest, abyśmy kąpali się w miejscach strzeżonych i nie decydowali się na samotne pływanie. Jedną z czołowych zasad jest także niewchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Chwila brawury może kosztować nas życie.