Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 17-letniego Krzysztofa szukała cała Polska. Akcja służb nad Wisłą
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 15.06.2024 12:58

17-letniego Krzysztofa szukała cała Polska. Akcja służb nad Wisłą

Krzysztof Dymiński
fot. Emptywords, Wikimedia Commons/KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Służby prowadziły szczegółowe poszukiwania w okolicach mostu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie. Wykorzystano łodzie i specjalistyczne kamery rejestrujące obraz pod wodą. Ma to związek z 17-letnim Krzysztofem Dymińskim, który zaginął przed rokiem. Czy można mówić o przełomie w śledztwie?

Specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy

Akcję służb przeprowadzono w czwartek 13 czerwca w okolicach mostu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie, potocznie nazywanego Mostem Północnym. Nurkowie przy użyciu specjalistycznego wyposażenia przeszukiwali dno Wisły. Miało to związek z zaginionym Krzysztofem Dymińskim, którego poszukiwania trwają już od ponad roku. W rozmowie z TVP Warszawa asp. sztab. Leszek Borlik z komendy stołecznej Państwowej Straży Pożarnej przyznał, że działania miały bezpośredni związek z zaginionym.

Jest to planowane działanie policji w związku ze wskazaniem nowego miejsca w sprawie zaginięcia 17-letniej osoby w ubiegłym roku – powiedział asp. sztab. Borlik 

Wejście Ukrainy do Unii Europejskiej. Zatwierdzono ramy negocjacyjne

Rutynowe poszukiwania

Chociaż takie zaangażowanie służb mogło wzbudzić nadzieję, że w śledztwie doszło do przełomu, niestety była to jedynie rutynowa akcja. Jak powiedziała Super Expressowi mł. asp. Aleksandra Wasiak z Komisariatu Rzecznego Policji, nurkowie nie znaleźli niczego, co miałoby wpływ na rozwój sprawy. 

W okolicy mostu Północnego trwały poszukiwania z wykorzystaniem kamer podwodnych. Na miejscu był również nurek, który schodził pod wodę, jednak wynik poszukiwań jest negatywny. Dziś nie planujemy wznowienia akcji – powiedziała policjantka

Oczekiwanie na przełom

Policja poinformowała, że co jakiś czas otrzymuje zgłoszenia w sprawie śledztwa. Być może któreś doprowadzi w końcu do przełomu. 17-letni Krzysztof Dymiński w nocy z 26 na 27 maja 2023 roku wyszedł z domu w Ożarowie Mazowieckim. Po raz ostatni widziany był na Moście Gdańskim w Warszawie.